Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti

Prieš atsakydamas į Gintauto Palucko vadovaujamos Socialdemokratų partijos Anykščių skyriaus atstovo viešą klausimą, norėčiau padėkoti už opozicinės jėgos dėmesį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai ir man, Valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime nariui. Buvo užduoti du klausimai: apie Ramūno Karbauskio įmonių veiklą Lietuvoje ir apie prekybą su Rusija. Bandysiu trumpai atsakyti. Išties, Anykščių rajono žmonės jau daug metų puikiai žino, jog Valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininko Ramūno Karbauskio valdoma Agrokoncerno įmonių grupė rajone prekiauja trąšomis, žemės ūkio technika, užsiima žemės ūkio veikla. Daug rajono ūkininkų su Agrokoncerno grupės įmonėmis bendradarbiauja tiesiogiai, iš jų perka, joms parduoda. Agrokoncernas nuo bankroto išgelbėjo dvi žemės ūkio bendroves Anykščių rajone, kurios šiandien ir toliau vykdo veiklą ir suteikia anykštėnams darbo vietas.
Romaldas Gižinskas, skleisdamas nepatikrintą informaciją apie neva Agrokoncerno grupės įmonių nesumokėtus milijonų eurų mokesčių, nutyli, kad VMI (Valstybinės mokesčių inspekcija), kurios klausė ne vienas šalies žurnalistas, jau yra atsakiusi į šį klausimą – šiuo metu Agrokoncerno grupės įmonės Valstybei nėra skolingos. Kaip šiokią tokią patirtį valstybės reikaluose turintis politikas, negaliu sau leisti netikėti VMI atsakymais.
Kaltinimai bet kuriai Lietuvos įmonei dėl prekybos su Rusija „išeina“ iš supratimo apie pasaulio ekonomiką ribų. Rusija jau daug metų po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo tarp visų pasaulio šalių yra Lietuvos prekybos partnerė Nr.1.
2016 metais Lietuvos prekybos su Rusija apyvarta buvo 6,6 milijardo eurų. Praėjusiais metais Lietuva eksportavo į Rusiją prekių ir paslaugų už 3,05 mlrd. Eurų (eksporto partnerė Nr. 1), o importavo už – 3,6 mlrd. eurų (importo partnerė Nr. 1). Importavo pagrinde žaliavas, o eksportavo – pagamintą produkciją ir paslaugas. Žinia, pagamintą produkciją ir sukurtas paslaugas visada yra naudingiau parduoti.
Dėl embargo. Embargas pagrinde palietė tik Lietuvos žemės ūkio produkcijos eksporto į Rusiją sritį, bet ne pramonės produkcijos ar paslaugų. Embargas taip pat nepalietė daugelio Rusijos žaliavų ir prekių eksporto į ES valstybes. Kaip Jūs manote, kokias dujas gamyboje ir buityje naudoja ES šalių įmonės ir gyventojai, o kieno nafta teka į Europos Sąjungos šalių perdirbimo įmones – Rusijos. Taip kad, politika yra politika, o tarptautinė prekyba yra tarptautinė prekyba. Reikia daugiau domėtis ir viskas bus aišku.

 

Seimo narys Antanas Baura

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • fanfanas-tulpė

  Nuoroda

  Akivaizdu pagal komentarų skaitlingumą Antanano atsakymas nesulaukė daug dėmesio arba nepadarė įspūdžio:) to pasekoje valstiečių reitingai rajone krenta manyčiau taip:)

  Prieš metus
 • Taip

  atsakymas į: fanfanas-tulpė Nuoroda

  Nesulauke komentaru toedel, kad aiskiai ir issam,iai atsake. Protingiems zmonems viskas aisku. ir nera ko komentuoti.

  Prieš 12 mėnesių
 • fanfanas-tulpė 2

  atsakymas į: Taip Nuoroda

  Neatsakė, nei Antanas nei kas nors kitas:) o klausimų tik daugėja:) ir reitingai smuksta:)

  Prieš 12 mėnesių
 • jis visada

  Nuoroda

  lojalus buvo visoms partijoms ir tik sau

  Prieš metus
 • Oho

  Nuoroda

  Kieno partijoje tupi, tokia giesme ir gieda. Bailiukas tas musu Antanukas.

  Prieš metus
 • oi

  Nuoroda

  kaip nepatiks rusafobams. bet deje tiesa yra tiesa

  Prieš metus
 • kaimietis

  Nuoroda

  Nuvylė Antanas oi nuvylė tokiu atsakymu ir išviso reakcija tokia:) kuom čia jis įsivaizduojas ęsa super pijaro asu, mažiau serialų reik žiūrėt:) buvo žmogus kaip žmogus labindavosi su visais maloniai ir še tau...ech nervai nelaiko

  Prieš metus
 • Naujas tikėjimas

  Nuoroda

  partijos vadas-mesijas, Antanas apaštalas- gelbėja nuo bado, nedarbo ir bankroto....

  Prieš metus
 • nepergyvenkit

  Nuoroda

  sumokes uz juos pensininkai ir kurie kaupe

  Prieš metus
 • R.Gižinskas

  Nuoroda

  Dėkoju gerb.Seimo nariui už atsakymą.Kaip ir tikėjausi ,atsakyme nuskambėjo-''vsio zakonno''.Sužinojau naujieną, kad Rusija mūsų partneris N1.Gerb.Seimo nary, dėl trąšų ir žemės ūkio Jūs rimčiau pasidomėkite ir viskas bus aišku.Dar kartą dėkoju gerb.Seimo nariui nors ir už diletantišką atsakymą.

  Prieš metus
Įkelti daugiau