Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti

Artėjant šv. Kalėdoms, skubu atiduoti skolą "Anykštos" skaitytojams.

Grįžau laimingai su Turkijos avialinijomis. Tik labai sušalau, kol lėktuvas stovėjo Entebėje, Ugandoje. Pusę nakties lėktuvą siurbliavo ir vėdino ruošdamiesi keleivių srauto papildymui. O mes, įsėdę Kigalyje, Ruandoje, visą tą laiką sėdėjome lėktuvo salone, susisupę į stiuardesių duotas, dezinfekciniu purškalu kvepiančias antklodes.
Į Kigali oro uosto vidų leidžiama įeiti tik likus dviem valandoms iki skrydžio. Bet šalia yra jauki kavinė su nemokamu belaidžiu internetu. Važiuojant į oro uostą visų keleivių bagažą patikrina su dresiruotais šunimis, ieškančiais sprogmenų. Patį oro uostą juosia siena su spygliuota viela ant viršaus.
Baigiantis mano savanoriavimui šv. Kizito jaunimo namuose, Kunigas Hermanas Šulcas patikrino moksleivių įgytas žinias. Tikiuosi, kad mano pedagoginės pastangos padėjo bent daliai našlaičių.
Siekdamas atsikvėpti po sunkių darbų, kartu su Aleksija aplankiau Muhazi ežero Jambo pramogų centrą. Muhazi apylinkės labai panašios į kraštovaizdį prie Rubikių ežero ties Pertako sala. Tik Muhazi ežeras yra labai ilgas ir siauras, driekasi 37 km iš Rytų į Vakarus. Pusvalandžio trukmės plaukiojimas su medine motorine valtimi kainuoja apie 20 Eurų.
Labiausiai Ruandoje nustebino saugumas. Keliavau vienas viešuoju transportu – perpildytais mini autobusais ir motorolerių taksi, visur mačiau draugiškus ir besišypsančius veidus. Vis dėl to, vykstantiems į Ruandą pirmą kartą, patarčiau pasiimti marškinius ilgomis rankovėmis – naktį staigiai nukrenta temperatūrą ir atsibunda moskitai. Sausuoju sezonu skėčiai nebūtini, per 4 savaites lijo tik vieną kartą. Norintiems pasimėgauti šilta vasarą be lietaus, į Ruandą siūlyčiau vykti birželio – rugpjūčio arba gruodžio – vasario mėnesiais. Lietuviškas pavasaris ir ruduo sutampa su liūčių sezonu Ruandoje. Apsistoti galima Kun. H. Šulco jaunimo namuose, kuriuose savanorių ir turistų laukia gausus vaisiais ir daržovėmis, žuvimi iš Muhazi ežero arba namine mėsa padengtas stalas. Taip pat kviesčiau paremti Kun. H. Šulco globojamus vaikus aukojant jo įkurtam labdaros ir paramos fondui „Jaunimo sodyba“ (žr. www.jaunimosodyba.lt).  Galima pasirinkti remti vaikus Ruandoje arba Lietuvoje.

 

Povilas Sapkauskas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Taigi

  Nuoroda

  Jeigu reikėtų gyventi Afrikoje, tai būtų, kaip tremtis. Nė kiek netraukia tas kraštas: nei gamta, nei žmonės.

  Prieš 12 mėnesių
 • geriau

  Nuoroda

  jau su naslelem i tolimuosius rytus negu i nigwrija iskeps ir patieks kaip namine mesa su kukuruzais

  Prieš 12 mėnesių