Kokie 2018-ųjų metų Anykščių įvykiai, projektai, Jūsų nuomone, duos daugiausiai naudos rajonui?

Dienos anekdotas

-JAV mokslininkai teigia, kad iš karvių mėšlo galima gaminti baldus.
-Ne tik baldus. – pritaria Rusijos automobilių gamintojai.

Komentaras

Galvocius: „Manyciau kad meras labai pritaike kelioniu patirti apsviesdamas kulturnami ir biblioteka. Jau tikrai visus "źavi" plieskiantis źaiźaruojantis rusiškas apsvietimas"

Komentuoti

Ketvirtadienį žiniasklaidos atstovams Anykščių rajono savivaldybėje buvo leista dalyvauti tik dalyje seniūnų sueigos. Atėjus metui pasisakymams  bei diskusijoms apie 2018 metų rajono biudžeto projektą, komunalinio ūkio problemas, žurnalistai buvo paprašyti savivaldybės posėdžių salę palikti.Prėjusių metų gruodį  Anykščių rajono savivaldybė „Anykštai“ atsisakė įvardinti jau paaiškėjusių kandidatų į Anykščių miesto seniūnaičius pavardes, kol ši informacija nebuvo pateikta savivaldybės interneto svetainėje  ir kitose žiniasklaidos priemonėse.
Kaip vertinate tokius rajono valdžios veiksmus? Ko jais siekiama? Kodėl dalį informacijos apie savivaldos gyvenimo aktualijas nuo visuomenės siekiama nuslėpti?

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • teisė į informaciją

  Nuoroda

  Išsiaiškinti kas šiuo atveju neteisus reikėtų raštu kreipiantis į savivaldybės spaudos atstovą dėl oficialaus paaiškinimo. Žiniasklaida, suinteresuota nušviesti rajono visuomenę turėtų inicijuoti tai ir išsiaiškinti oficialiai iki galo kodėl akredituoti žurnalistai negali dalyvauti viešojo administravimo tarnautojų sueigoje, kurioje nėra aptariami konfidencialūs klausimai.
  Ar tai sužinosime ?

  Prieš 11 mėnesių
 • Samana

  Nuoroda

  Anykščiai visas miestas ir jau rajonas slepiasi patys už savo šešėlio. Kad tik ko nepastebėtų šalia esantis.
  Nebemokame susikalbėti ir nenorime kalbėtis. Nebemokame suskaičiuoti 1+2=?. Vieniems atrodo = 2 , o kitiems = 1. Kas dar moka skaičiuoti- nebesuprantama kurias klaidas taisyti.....

  Prieš 11 mėnesių
 • Skatytojas

  Nuoroda

  Nėra demokratijos. Žmonės tampa baudžiauninkais.

  Prieš 11 mėnesių
 • nesutinku

  atsakymas į: Skatytojas Nuoroda

  Baudžiauninkas negalėjo palikti ūkio. Dabar gali važiuoti Vilniun, Briuselin ar Lisabonon. Skirtumas yra. Bauginančiai nuteikia Skvernelio-Karbauskio-Kildišienės tikslas uždrausti emigraciją. Gal jie nori įvesti baudžiavą ? Jie pyksta ant LRT , kad parodo teisingą laidą "Emigrantai"

  Prieš 11 mėnesių
 • Taigi

  Nuoroda

  Demokratinės Šveicarijos kai kuriose savivaldose patys gyventojai referendumais gali spręsti finansinius klausimus. Atlikus tyrimą, kuriame buvo palyginti Šveicarijos administraciniai teritoriniai vienetai, kuriuose leidžiami referendumai finansiniais klausimais, ir kuriuose savivaldybių gyventojai negali spręsti finansinių, biudžeto klausimų, nustatyta, kad tuose administraciniuose teritoriniuose vienetose, kuriuose galimi referendumai finansiniais klausimais, ten geriau ir taupiau savivaldų biudžetai tvarkomi, nešvaistomi pinigai nereikalingiems dalykams. Ir net nereikia, kad referendumai vyktų, jau vien pats faktas, kad yra toks referendumas, politikus verčia taupiai naudoti pinigus, kadangi jie žino, kad egzistuoja referendumo instrumentas, kuriuo gyventojai gali užkirsti kelią politikų taip mėgstamam savivaldos pinigų švaistymui, supranta, kad bet kokį netinkamą politikų sprendimą gyventojai vis tiek pakeis, todėl nėra prasmės priimti sprendimų, kuriems nepritaria gyventojai.
  Nedemokratinėje Lietuvoje išvis nėra administracinio teritorinio vieneto referendumo, galimos tik gyventojų apklausos, kurios neturi jokios galios paveikti politikų, priversti juos priimti reikalingus sprendimus. Lietuvos Konstitucijoje yra įteisintas tik valstybės referendumas, kurį piliečiams inicijuoti yra misija beveik neįmanoma. Per dvidešimt metų tik Pranciškui Šliužui pavyko surinkti reikiamus parašus, bet per didžiausius vargus ir žmonių pasiaukojimą, tiesiog heroišką darbą. Deja, Lietuvos balvonai baudžiauninkai neįvertino tų žmonių, piliečių iš didžiosios raidės didžiulių pastangų, paklausė savo ponų, kad reikia neiti, nes jie yra kvaili, ne jiems spręsti, už juos ponai turi nuspręsti, tingėjo pajudinti subines nueiti iki apylinkių pabalsuoti, tai yra nesugebėjo tapti tikrais piliečiais, atsakingais už savo valstybę ir ateitį, nepasinaudojo suteikta, tiesiog panosėn pakišta proga vieną dieną, birželio 29 d. patiems tapti politikais ir priimti sprendimus šiais labai svarbiais klausimais:
  1) Pakeisti, papildyti Konstituicijos 9 straipsnį:
  „Svarbiausi Valstybės bei Tautos gyvenimo klausimai sprendžiami referendumu. Referendumu priimti sprendimai gali būti keičiami tik referendumu.“
  Tokia nuostata buvo 1989 m. primtame Referendumo įstatyme, vėliau, priimant naują Referendumo įstatymą, ji buvo panaikinta, nes ji politikams suriša rankas daryti tai ką jie nori.
  „Referendumas taip pat skelbiamas, jeigu jo reikalauja ne mažiau kaip 100 tūkstančių piliečių, turinčių rinkimų teisę.“
  Bet ir šis skaičius yra per didelis. Jeigu imti pagal Šveicarijos pavyzdį, tai turėtų būti maždaug taip: paprastiems klausimams užtektų 25 tūkst., konstituciniams klausimams - 50 tūkst.
  Referendumas – tai vienintelė diena, kai valstybės piliečiai ar savivaldybės (jeigu Lietuvos Konstitucijoje būtų įteisintas savivaldos referendumas) gyventojai tampa politikais ir gali priimti sprendimą, kurį politikai be jokių kalbų privalo įvykdyti, jeigu referendumas įvyksta, o jis įvyksta tada, kai jame dalyvauja pagal įstatymą reikalaujamas rinkėjų skaičius.
  2) Sugrąžinimas 47 straipsnio nuostatos, kuri buvo priimta 1992 m. referendumu ir Seimo panaikinta 2003 m., galimai pažeidžiant Konstitucijos keitimo procedūrą, o tai reikštų, kad dabar galiojanti nuostata yra prieštaraujanti Konstitucijai, bet kas gi nedemokratinėje Lietuvoje Seimui gali uždrausti priimti Konstitucijai prieštaraujančius Konstitucijos pakeitimus:
  „Žemė, vidaus vandenys, miškai, parkai nuosavybės teise gali priklausyti tik Lietuvos Respublikos piliečiams ir valstybei.“
  Ir labai svarbus papildymas, būtų galėjęs užkirsti kelią valstybės ir savivaldybės gamtos turtų švaistymui, kad nauda iš tų turtų eitų ne atskiriems žmonėms, bet visos valstybės ar savivaldybės žmonėms:
  „Valstybinės ir bendruomeninės reikšmės gamtos išteklių išgavimo ir naudojimo klausimai sprendžiami tik referendumu.“

  P.S. Galite ir toliau nedalyvauti referendumuose sprendžiant svarbius valstybės klausimus, nereikalauti, kad Lietuvos Konstitucijoje būtų įteisintas vietos, savivaldybės referendumas, ir toliau pyktintis, kaip viskas Lietuvoje blogai, kokie išrinkti politikai blogi, o jie niekada ir nebus geri, ką ir kaip berinktumėte, nes Lietuvoje nėra demokratijos, tai nėra veikiančio demokratijos instrumento – piliečių inicijuotų referendumų, išvis nėra vietos referendumų, kurie yra vienintelė priemonė, kuria piliečiai, savivaldos gyventojai gali kontroliuoti savo išrinktus politikus.

  Prieš 11 mėnesių
 • captan jack

  atsakymas į: Taigi Nuoroda

  Kvazi čia tu?:)

  Prieš 11 mėnesių
 • nu jau ne

  atsakymas į: captan jack Nuoroda

  Kvazio net nebuvo sausio 13 minėjime. Gal dabar labai sunku dirbti su kameromis, šąla, anksti temsta...

  Prieš 11 mėnesių
 • Gaila

  Nuoroda

  Paklausykite visi Laisvės premijos laureatės anykštėnės disidentės vienuolės kalbos pasakytos šiandien atsiimant Laisvės premią Seime. Paklausykite ir slėpkitės po lapais. Didelė gėda mums anykśtėnams kad leidžiamės niekinami tų kuriuos išrinkome ir kuriuos savo pinigais išlaikome. Tai ne žurnalistus iš seniūnų sueigos išmetė. Tai mus anykštėnus išmetė.

  Prieš 11 mėnesių
 • Tas

  Nuoroda

  Jeigu norit dalyvauti darbiniuose posedziuose, kandidatuokit. Jeigu zmones irinks igysit teise dalyvauti ir viska zinoti. Kol nesate isrinkti nekiskit savo purvinos nosies kur nereikia ir netrukdykite dirbti. Kas cia bus jei kiekvienas uzsimanes landzios po kabinetus kaip nori.

  Prieš 11 mėnesių
 • xxx

  atsakymas į: Tas Nuoroda

  Žmogau, pirma išsimokslink. Beraštis esi. Ko gero visų nelaimei dar ir savivaldoje tupi. Jei ne nosis, tai greičiausiai tavo rankos purvinos. Tai daug blogiau. Neniekink žmonių. Dar pačio gyvenimas nenugyventas. Nežinai kas laukia. Jei ne žiniasklaida, tai visai suįžūlėtų „klerkai“.

  Prieš 11 mėnesių
Įkelti daugiau