Už kurį iš šių asmenų balsuotumėte tiesioginiuose Anykščių mero rinkimuose?

Dienos anekdotas

- Mano žmona kažkur perskaitė, kad reikia kuo mažiau vartoti virtų ir keptų produktų...
- Manoji irgi tingi prie viryklės stovėti...

Komentaras

Kaimiečiai: „Kodėl komunalininkai išsivežė iš kaimo vietovių didžiuosius bendrojo naudojimo konteinrius, kurie stovėjop prie kultūros namų, parduotuvių ir kitoxse žmonių susibūrimo vietose? Na, ir kas, kad gyventojams buvo išdalinti nedideli stiklo konteineriai. Vistiek tokių konteineriukų nepakanka žmonės pradeda vėl poilti šiukšles į miškus, pakeles, kai kas veža į Anykščius ir poila į tuos konteinerius. Pastatykit vėl į vietas konteinerius ir bus tvarka."

Skaityti komentarus (3)
Anykščių A. Vienuolio progimnazijos direktorė Jurgita Banienė teigė, kad mokykloje turėti nuolat dirbantį psichologą būtų didelė pagalba visai ugdymo įstaigos bendruomenei.Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Anykščių rajono psichikos sveikatos centre (PSC) įdarbinta nauja medicinos psichologė Irina Aniukštienė. Šiame centre dabar jau dirba dvi medicinos psichologės – tai minėtoji I. Aniukštienė ir Jolanta Antanina Dovydonienė.
Anykščių rajono savivaldybės pirminės sveikatos priežiūros centro (PSPC) Vaikų raidos sutrikimų reabilitacijos tarnyboje taip pat dirba medicinos psichologė – Neringa Grybienė.

Psichologų etatai yra daugelyje rajono mokyklų, toks specialistas dirba ir Anykščių švietimo pagalbos tarnyboje.
Mažosios rajono mokyklos psichologo etato neturi, tačiau būtinąją pagalbą tose ugdymo įstaigose teikia socialiniai pedagogai, kurie bestudijuodami turėjo išklausyti ir psichologijos kursą.
Vienintelėje miesto švietimo įstaigoje – Anykščių A. Vienuolio progimnazijoje – nėra nuolatinio psichologo etato. Mokyklos direktorė Jurgita Banienė paklausta, ar jų progimnazijos bendruomenė taip gerai gyvena, kad toks specialistas net nereikalingas, kalbėjo: „Į mūsų progimnaziją du kartus per savaitę atvažiuoja psichologė iš Utenos Agnė Vaiciukevičienė, kuri konsultuoja ir mokinius, ir mokytojus, ir tėvus. Taip mes bendradarbiaujame su Švietimo pagalbos tarnyboje dirbančia psichologe Neringa Grybiene bei Anykščių PSC specialistais“.
Progimnazijos direktorė J. Banienė sakė, kad kol kas jie gali samdyti atvažiuojančią psichologę, bet, kaip bus toliau, nėra aišku. „Jeigu bus skirta lėšų šiai paslaugai, be abejo, mes jos neatsisakysime. Net ir su psichologe A. Vaiciukevičiene esame kalbėję dėl nuolatinių konsultacijų, tačiau kol kas yra taip, kaip yra. Nors mes mokykloje neturime nuolat dirbančios psichologės, bet yra buvęs atvejis, kaip reikėjo psichologo konsultacijos čia ir dabar – gal mums pasisekė, bet susisiekę su Švietimo pagalbos tarnyba, psichologę N. Grybienę mokykloje jau „turėjome“ per 10 minučių.
Tačiau ne viską lemia pinigai, viena pagrindinių priežasčių, kodėl neturime psichologo etato – specialistų trūkumas. Anykščiuose konsultuojantys psichologai tikrai dirba dideliu krūviu“- „Anykštai“ aiškino direktorė J. Banienė.
Anykščių A. Baranausko pagrindinėje mokykloje psichologe dirba Vida Repečkaitė, Anykščių J. Biliūno gimnazijoje – Ovidija Žaltauskienė, Anykščių r. Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijoje – Irina Aniukštienė (10 valandų per savaitę – aut. past.), Anykščių r. Kavarsko pagrindinėje mokykloje –daugiafunkciame centre – Laura Vitkūnaitė.
Straipsnyje minimi du terminai – psichologas ir medicinos psichologas. Jų darbo „apibrėžimas“ šiek tiek skiriasi.
Psichologas - tai psichologijos bakalauro ir psichologijos magistro studijas universitete baigęs asmuo. Jis turi teisę verstis savarankiška psichologo praktika.
Medicinos psichologas - tai sveikatos apsaugos sistemoje dirbantis psichologas, baigęs klinikinės psichologijos arba sveikatos psichologijos studijas ir turintis medicinos psichologo spaudo numerį. Tai ne specializacija, o pareigybė.

Daiva GOŠTAUTAITĖ

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • nu

  Nuoroda

  tik ar p.Neringai isvis dirbti psichologe,nemaciau dar nei vieno tokio ji net nesupranta savokos psichologe ka ir kaip turi dirbti juokas ima is tokios psichologes

  Prieš 9 mėnesių
 • Юзер

  Nuoroda

  Didžiausias trūkumas psichologų ir psichiatrų Seime - bent 282 ... Ir jau 27 metai ..... Po keliasdešimt turėtų dirbtį ir Daukantinėj ir Vyriausybėj ....

  Prieš 9 mėnesių
 • Ar p.Neringa G. gali būti medicinos psichologė?

  Nuoroda

  p.Neringa mokėsi pedagoginę psichologiją neakivaizdiniu būdu.Neakivaizdiniu būdu mokantis nieks nesuteikia medicinos psichologo kvalifikacijos.Ką visa tai reiškia?

  Prieš 9 mėnesių
 • Jaučiamas psichologu stygius

  Nuoroda

  bet psichinių ligonių tikrai yra nemažai ?

  Prieš 9 mėnesių
 • ?!

  Nuoroda

  Anykščių rajono psichikos sveikatos centre (PSC) įdarbinta nauja medicinos psichologė Irina Aniukštienė. Šiame centre dabar jau dirba dvi medicinos psichologės – tai minėtoji I. Aniukštienė ...

  Prieš 9 mėnesių