Už kurį iš šių asmenų balsuotumėte tiesioginiuose Anykščių mero rinkimuose?

Dienos anekdotas

- Mano žmona kažkur perskaitė, kad reikia kuo mažiau vartoti virtų ir keptų produktų...
- Manoji irgi tingi prie viryklės stovėti...

Komentaras

Kaimiečiai: „Kodėl komunalininkai išsivežė iš kaimo vietovių didžiuosius bendrojo naudojimo konteinrius, kurie stovėjop prie kultūros namų, parduotuvių ir kitoxse žmonių susibūrimo vietose? Na, ir kas, kad gyventojams buvo išdalinti nedideli stiklo konteineriai. Vistiek tokių konteineriukų nepakanka žmonės pradeda vėl poilti šiukšles į miškus, pakeles, kai kas veža į Anykščius ir poila į tuos konteinerius. Pastatykit vėl į vietas konteinerius ir bus tvarka."

Skaityti komentarus (3)

Jaunuoliai pakviesti į darbo pokalbį susiduria su daugybe klausimų: kaip tas darbo pokalbis vyksta, ko manęs klausinės darbdavys, ar tikrai reikia ruoštis darbo pokalbiui iš anksto? Į šiuos ir kitus klausimus šių metų sausio 12 dieną atsakymus Anykščių Jaunimo darbo centro lankytojams pateikė Anykščių socialinės globos namų direktorė Jolita Gečienė.

 Renginyje dalyvavusi darbdavė papasakojo, kaip vykdo darbuotojų atranką, paaiškino, kodėl vieni kandidatai pakviečiami darbo pokalbiui, o kiti nesulaukia kvietimo. Anot direktorės, renkantis darbuotojus, kiekvieno kandidato pateikti dokumentai dėmesingai analizuojami. Vienas iš pagrindinių atrankos kriterijų – kandidato atitikimas darbo skelbime nurodytiems reikalavimams.

Darbdavė atkreipė renginio dalyvių dėmesį į tai, jog labai dažnai pirmenybė teikiama kandidatams, turintiems darbinės patirties arba savanoriavusiems panašią veiklą vykdančioje organizacijoje. Anykščių socialinės globos namų direktorė pasidžiaugė, kad iš 5 Anykščių socialinės globos namuose savanoriavusių žmonių, net 3 buvo įdarbinti.

Darbo pokalbio metu direktorė visiems pretendentams dažniausiai užduoda tokius pačius klausimus. Tad, jeigu pirmasis atrankos dalyvis pasako klausimus kitiems kandidatams, sau padaro tik žalos. Likę kandidatai turi laiko pasiruošti ir tokiu būdu pasirodo geriau prieš būsimą darbdavį.

Renginio viešnia akcentavo pagrindines pretendentų klaidas:

    Atsiųstas gyvenimo aprašymas parengtas ir (ar) atsiųstas ne paties pretendento, o kito asmens;
    Klaidingai nurodyta kvalifikacija ar gyvenimo faktai;
    CV nepritaikytas darbo vietai, į kurią asmuo pretenduoja;
    Išmokti standartiniai atsakymai į galimus darbdavio klausimus.

Kandidatai, reaguodami į laisvos darbo vietos skelbimą, dažnai siunčia tik gyvenimo aprašymą. Anykščių socialinės globos namų direktorės pastebėjimu, asmenys kartu atsiuntę ir motyvacinį laišką, pateikia darbdaviui daugiau informacijos apie save. Pateikdamas motyvacinį laišką pretendentas išsiskiria iš kitų kandidatų ir parodo savo motyvaciją darbui.

Darbo pokalbio metu kandidatų kūno kalba suteikia daugiau informacijos nei pasakyti žodžiai. „Jei jaudiniesi, nebijok pripažinti. Būk drąsus, nes darbdaviai ieško nebijančio išreikšti savo nuomonę darbuotojo" – drąsino jaunuolius darbdavė. Dažnai darbo pokalbio metu pateikti nepatogūs klausimai išmuša pretendentą iš vėžių. Pasak Anykščių socialinės globos namų direktorės, nereikia bijoti nepatogių klausimų. Juk į juos galima atsakyti labai paprastai, bet mandagiai: „jei galima, į šį klausimą atsakinėti nenorėčiau...". „Negalvokite, jog darbo pokalbis yra tardymas" – juokavo renginio viešnia. – „Darbo pokalbis turi būti konstruktyvi komunikacija" – pabrėžė Jolita Gečienė.

„Prieš eidami į darbo pokalbį, pasidomėkite organizacija ir pareigomis, į kurias pretenduojate; jokiu būdu nesimokykite mintinai atsakymų į galimus darbdavių klausimus; turėkite savo nuomonę, būkite nuoširdūs ir kalbėkite savais žodžiais, įrodančiais jūsų pasiruošimą ir motyvaciją" – baigdama pokalbį pabrėžė Anykščių socialinės globos namų direktorė Jolita Gečienė.

Utenos teritorinės darbo biržos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta