Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Skaityti komentarus (1)

Lietuvos vyskupai paskelbė, kad vasario 16-ąją, kada Lietuvoje bus minimas valstybės atkūrimo šimtmetis, galima valgyti mėsą, nors ši diena ir sutaps su Gavėnios penktadieniu, kai tikintiesiems tradiciškai būtų privalomas pasninkas.

 „Šiemet pirmąjį Gavėnios penktadienį švenčiame vasario 16-ąją, Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmetį. Ši mūsų Valstybės sukaktis labai svarbi ir Bažnyčiai. Nepriklausomą Lietuvą kūrė laisvi, tikintys žmonės. Atsižvelgdami į šią džiugią ir reikšmingą mūsų Valstybės sukaktį, Lietuvos vyskupai kviečia visus jungtis į padėkos už laisvės dovaną maldą ir pirmąjį šių metų Gavėnios penktadienį, vasario 16 d., atleidžia tikinčiuosius nuo pareigos susilaikyti nuo mėsiškų valgių (abstinencijos)“, – paskelbė Lietuvos vyskupų konferencijos sekretoriatas.

Šią savaitę išplatintame išaiškinime pažymima, kad pareiga susilaikyti nuo mėsiškų valgių ir toliau galioja visais kitais metų penktadieniais, ypač Gavėnios metu, o visi pageidaujantys nuo mėsiškų valgių galės susilaikyti ir šių metų vasario 16 dieną.

Specialų išaiškinimą vyskupai pateikė ir prieš Kūčias gruodį, nes jos sutapo su sekmadieniu. Tikintieji buvo kviečiami tą dieną susilaikyti nuo mėsiško maisto, nors sekmadieniais tokios pareigos ir nėra.

Susilaikymas nuo mėsiškų valgių yra viena iš atgailos už nuodėmes formų.

2011 metų Lietuvos gyventojų   surašymo  duomenimis, Romos   katalikų  tikėjimą išpažįsta 77 proc. šalies gyventojų.

BNS.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Viena cepelina suvalgė

  Nuoroda

  ir išvėmė ant kito, likusio ? (foto)

  Prieš 12 mėnesių
 • pasirodo

  Nuoroda

  ir dabar induligencijas nusipirkt galima

  Prieš 12 mėnesių
 • Kas apvėmė cepelinus ?

  Nuoroda

  Kam dar rodo tuos vėmalus ? (foto)

  Prieš 12 mėnesių
 • ignas

  Nuoroda

  nuo kada ju cia kas klausia....

  Prieš 12 mėnesių
 • Abraomas

  Nuoroda

  Vyskupai, padarykite bent vieną gerą dalyką, pasekite lenkų vyskupų pavyzdžiu ir uždrauskite Lietuvoje dirbti prekybcentriams sekmadienį.

  Prieš metus
 • didesne nauda

  Nuoroda

  butu ,kad butu nutare moketi mokescius ,kaip visi lietuvos zmones,o ne maisto riebuma ,juk kas ketvirtasjau 28 metai pasninkauja

  Prieš metus