Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Skaityti komentarus (1)

Utenos teritorinė darbo birža skelbia, kad bedarbių dalis nuo darbingo amžiaus gyventojų, palyginti su 2017 m. sausio 1 d. mažėjo keturiose savivaldybėse (Ignalinos, Utenos, Visagino ir Zarasų), dviejose (Anykščių ir Molėtų) – augo.


2018 m. sausio 1 d. registruoti 9845 bedarbiai – tai yra 469 asmenimis arba 15 proc. mažiau nei metų pradžioje. Tarp bedarbių, palyginti su 2017 m. sausio 1 d. mažėjo jaunimo 17,5 proc., kaimo 4,7 proc., neįgaliųjų 2,8 proc.; daugėjo ilgalaikių, vyresnio amžiaus ir nekvalifikuotų bedarbių skaičius. 2018 metų sausio 1 d. registruoti bedarbiai sudarė 12,2 proc. darbingo amžiaus teritorijos gyventojų, tai yra 0,2 proc. punkto mažiau, palyginti su 2017 metų sausio 1 d. Jaunimo nedarbas mažėjo 0,9 proc. punkto. 2018 metų sausio 1 d. Utenos teritorinėje darbo biržoje buvo registruoti 1247 16- 29 metų amžiaus bedarbiai – tai yra 5,7 proc. šios amžiaus grupės teritorijos gyventojų. Taikomos integracijos į darbo rinką priemonės mažino jaunimo nedarbą. Palyginti su 2017 metų sausio 1 d. registruotas jaunimo nedarbas sumažėjo 0,9 proc. punkto. Per metus bedarbių vyrų dalis tarp darbingo amžiaus vyrų sumažėjo 0,3 proc. punkto nuo 13,3 iki 13 proc. Vyrų nedarbas išlieka aukštesnis nei moterų. Neturinčių darbo vyrų registruota 5444. Darbo neturinčios moterys sudarė 11,3 proc. teritorijos darbingo amžiaus moterų. Registruota 4401 darbo neturinti moteris, jų nedarbas - 11,3 proc. aptarnaujamos teritorijos darbingo amžiaus moterų.
Registruota darbo jėgos paklausa neaugo. Per devynis šių metų mėnesius įregistruotos 6940 laisvų darbo vietų. Vidutiniškai per mėnesį įregistruoti 578 darbo pasiūlymai. Daugiausiai pasiūlymų įregistruota gegužės mėn. - 839 laisvos darbo vietos, mažiausia sausį - 241. Paklausa neterminuotam darbui sudarė 81 proc. visų registruotų darbo pasiūlymų.

 

Tarp registruotų darbo pasiūlymų paklausa išlieka tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojams, pardavėjams, siuvėjams, virėjams. Tarp specialistų didžiausias įsidarbinimo galimybes turėjo pardavimų ir verslo vadybininkai, administravimo specialistai. Nemažėja paklausa nekvalifikuotam darbui ir sudaro per 30 proc. visų darbo pasiūlymų. Tarptautinio krovinių vežimo transporto priemonės vairuotojų paklausa išlieka didelė, palyginti su praeitų metų tuo pačiu laikotarpiu.

Pastaruoju metu, ryškėjant tam tikrų profesijų darbuotojų trūkumui, vis daugiau darbdavių į pirmą vietą kelia kandidatų motyvaciją dirbti ar mokytis, atsakingumą, iniciatyvumą. Esant didesnei pasiūlai nei paklausai, dalį laisvų darbo vietų sudėtinga užpildyti dėl siūlomo minimalaus atlyginimo.
arbo jėgos pasiūla po truputį mažėja. Per 2017 metus Utenos teritorinėje darbo biržoje įregistruoti 12355 ieškantys darbo asmenys, 11448 iš jų bedarbiais. Bedarbiais tapę vyrai (6870) sudaro didesniąją dalį tarp registruotų žmonių - 60 proc. Moterys (4578) sudaro 40 proc. tarp bedarbių. Tokia tendencija pastebėta nuo 2009 m. Ieškodami darbo kreipėsi 3510 (30,7 proc.) jaunuoliai iki 29 m., 3252 (28,4 proc.) vyresni kaip 50 m., 4719 (41,2 proc.) kaimo gyventojai. Mažėja neturinčių profesinio pasirengimo bedarbių skaičius, tai kas trečias registruotas bedarbis. Šiems asmenims sunku įsitvirtinti darbo rinkoje, todėl jie motyvuojami įsigyti paklausias vietos darbo rinkoje profesijas.

Į darbo rinką sugrąžinta per 15 tūkst. darbo ieškančių asmenų.

8,4 tūkst. – įdarbinti, 3,4 tūkst. – nukreipti į aktyvios darbo rinkos politikos priemones, 3,1 tūkst. – pradėjo veiklą pagal verslo liudijimą.

Taikant tarpininkavimo įdarbinant paslaugas per 2017 metus Utenos teritorinės darbo biržos specialistai padėjo įsidarbinti 8392 darbo ieškantiems žmonėms. Kas ketvirtas įdarbintasis - jaunas asmuo iki 29 m. ir vyresnis nei 50 metų, kas šeštas ilgalaikis bedarbis.

Aktyvios darbo rinkos politikos priemonėse dalyvavo 3409 darbo ieškantys asmenys. Vis labiau ryškėjant tam tikrų profesijų kvalifikuotos darbo jėgos trūkumui, daugiau darbo ieškančių asmenų buvo nusiųsta į profesinį mokymą. Šioje priemonėje dalyvavo 1359 asmenys, 317 asmenų daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Jie įgys (įgijo) paklausias darbo rinkoje profesijas: C ir CE kategorijų transporto priemonių vairuotojo, slaugytojo, prekybinės salės darbuotojo, metalų suvirintojo bei pjaustytojo elektra ir dujomis, motorinių transporto priemonių kroviniams vežti vairuotojo, pardavėjo, plataus profilio kirpėjo, slaugytojo padėjėjo, šaltkalvio remontininko, apdailininko, apskaitininko, virėjo ir kitas kvalifikacijas.

Nuo šių metų liepos 1 d. įsigaliojus Užimtumo rėmimo įstatymui, savivaldybės organizuoja užimtumo didinimo programas, į kurias nusiųsti 476 darbo ieškantys asmenys.

Remiamasis užimtumas suteiktas 1498 darbo ieškantiems žmonėms, 507 jų įdarbinti subsidijuojant.

Savarankišką veiklą, įsigiję verslo liudijimus iki 6 mėnesių, pradėjo 3108 bedarbiai. Daugiausia bedarbių įsigijo verslo liudijimus statybos darbams vykdyti (26 proc.), kirpyklų, kosmetikos kabinetų ir salonų, soliariumų veiklai (9 proc.), variklinių transporto priemonių techninei priežiūrai ir remontui (17 proc.), prekybai (14 proc.).

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Aurų prisiėdusiems

  Nuoroda

  Ei anykštėnai, jūs naivuoliai svajokliai! Negi jūs tikitės, kad įvyks stebuklas ir meras K.Tubis per porą metų atgaivins iš mirties tai, ką kiti iki jo, per 17 metų tik perversmus darydami, tik "takus" tiesdami, tik Panevėžio prostitutes globodami griovė ? Net Jėzus tokių stebuklų padaryti nebūtų pajėgus!

  Prieš 12 mėnesių
 • Kas kaltas ?

  Nuoroda

  Ex mero S.Obelevičiaus vieša išpažintis: "– Manyčiau, kad mūsų strategijos pradžia yra tas laikas, kai iš valdžios privertėme pasitraukti Leoną Alesionką (atsiprašau socialdemokratų): šio žmogaus ego buvo stipresnė už kitų nuomonę. Nuo to laiko Anykščių rajono savivaldybė labai aiškiai nusistatė strateginius tikslus: nesvarbu, kad keitėsi merai, vicemerai , – šių tikslų buvo labai tvirtai laikomasis ir einama į priekį. Dabar net sunku būtų atsekti, kuris meras pradėjo tą ar kitą darbą. " Tai štai kas neleido Leonui Alesionkai traukti iš duobės Anykščių rajoną, kurti įmones su investuotojais iš užsienio! Vienas jau prisipažino!!! Ar dabar visiems jau aišku, kodėl vien " per trejus paskutinius metus Anykščių rajone galėjo būti sukurta maždaug tūkstantis naujų darbo vietų.", bet tiek nesukurta. O kiek jų prarasta per 17 metų po perversmo ? Vienas jau prisipažino!

  Prieš 12 mėnesių
 • TIKRA TIESA !

  atsakymas į: Kas kaltas ? Nuoroda

  Anykščių rajonas senai nebe poetų kraštas! Tai liokajų turistams kraštas. O turistas atvažiavo, savo buterbrodus suvalgė, sava kava iš termoso užgėrė ir... namo. Dar stebimės, kodėl Anykščių nebėra perspektyvių savivaldybių sąraše, kad šitokia emigracija! Kad per 2017 metus 300 -is mirė daugiau, negu gimė. Kad net savoje ligoninėje nebenorima gydytis.

  Prieš 12 mėnesių
 • Post scriptum

  atsakymas į: TIKRA TIESA ! Nuoroda

  Tik pakeles ir pamiškes apšiko ...

  Prieš 12 mėnesių
 • va ten eikit dyrpti

  Nuoroda

  Anykštėnų valdomų smulkių ir vidutinių įmonių per metus padaugėjo beveik 11 proc. Tai – aštuntas rezultatas iš visų 60 Lietuvos savivaldybių. Ignalina, Molėtai ir Visaginas pagal šį rodiklį rikiavosi paskutiniame savivaldybių dešimtuke. Tokius duomenis pateikia „Citadele“ bankas, kuris 2017 m. suskaičiavo visų šalies savivaldybių verslo laisvės indeksą.

  „Pastaraisiais metais Anykščiai itin sėkmingai išnaudoja turizmo galimybes – augantis turistų skaičius lemia ir aktyvesnį vietos gyventojų verslumą. Tai puikus pavyzdys visam Aukštaitijos regionui – ežerų ir unikalių gamtos kampelių gausa išsiskiriančiuose Molėtų, Zarasų, Ignalinos rajonuose turizmo infrastruktūros plėtra taip pat galėtų išjudinti pakankamai negausų ir gana pesimistiškai nusiteikusį vietos smulkųjį ir vidutinį verslą“, – teigė „Citadele“ banko Smulkiųjų ir vidutinių verslo klientų departamento direktorė Giedrė Kubiliūnienė.

  Kol kas nepatvirtintais duomenims, per trejus paskutinius metus Anykščių rajone galėjo būti sukurta maždaug tūkstantis naujų darbo vietų.

  Prieš 12 mėnesių
 • Suprantame

  atsakymas į: va ten eikit dyrpti Nuoroda

  Įmonių padaugėjimas- tai verslo informacinio centro pastangos. Dabar centras užantspauduotas.

  Prieš 12 mėnesių
 • ane?

  atsakymas į: Suprantame Nuoroda

  tai dabar turėtų drastiškai mažėti įmonių skaičius.

  Prieš 12 mėnesių
 • jooo

  Nuoroda

  dauguma komentatorių - visiški degradai, kurie niekada nedirbo ir nedirbs

  Prieš 12 mėnesių
 • makajooo

  atsakymas į: jooo Nuoroda

  Į veidrodį žiūri - visišką degradą ir matai...

  Prieš 12 mėnesių
Įkelti daugiau