Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Skaityti komentarus (1)

Ši savatė – šventiškiausia paskutinįjį žiemos mėnesį. Antradienį Užgavėnės, trečiadienį – šv.Valentino diena, o penktadienį – Vasario 16-oji.

 

Mažai tikėtina, kad per Užgavėnes Anykščiuose užgims dar viena graži socialinė akcija ir galėsime nemokamai kirsti blynus.Dėmesys, pagarba, socialinis jautrumas yra gerai, tačiau kas per dažnai ir nemokama – kenkia sveikatai. Politikai viešai blynų kur nors šalia kultūros centro irgi greičiausiai nekeps – iki savivaldos rinkimų dar daug gražaus laiko, o per anksti demonstruojamas bendruomeniškumo ir susiėjimo jausmas gali pasimiršti ties paskutiniu suvalgytu blynu. Bet kuriuo atveju, per Užgavėnes Anykščiuose  bus linksma. Anykščių rajono savivaldybės Kultūros tarybos narys, menininkas Žilvinas Pranas Smalskas šiai šventei pasigamino būgną iš ...nudirtos lapės.Pamatę tokį  meno dirbinį, vieni socialiniuose tinkluose gailėjosi laputės, kiti, kaip visada, gyrė Žilvino Prano originalumą. Kaip visada, šioje vietoje sublizgėjo portalo anyksta.lt skaitytojai. Kažkas pastebėjo, kad geriau būgną Teresės Mikeliūnaitės kultūros premijos laureatas būtų pasigaminęs iš kitos medžiagos: „Galima daryti ir iš šunų kailių- kaimose pilna be priežiūros palaidų šunų, galima būtų juos gaudyti, migdyti, o iš kailių tokius bubinus daryti.“ Kiti į tokią kūrybą sureagavo kur kas jautriau: „vertinu Žilvino lentų žiogelius, bet šį kartą negaliu pagirti. Vakarų pasauly gal net baudą gautų. Gražios laputės būta, bet kaip vaikams paaiškinti, kodėl ir kaip laputė būgnu pavirto?“ Dar kiti Žilvinui Pranui siūlė kaip Užgavėnių būgną savo vieną kūno dalį panaudoti: „ar šį kartą ponas neatsuko savo užpakalio, kaip "orginalaus" muzikos instrumento?“.
Panašu, kad tokiai visuomenės reakcijai menininkas buvo jau pasiruošęs. „Nereikia piktintis, kad lapės kailis panaudotas, kaip kūrybinė medžiaga. Prieš tai jis buvo apykaklė“, - pareiškė Ž.P.Smalskas.
Vasario orai žiemiška rūstūs, tačiau po tokių Ž.P.Smalsko „akibrokštų“ Anykščių „elito“ ponioms, kaip supratau, su lapės apykakle po miestą vaikštinėti bent kurį laiką nereikėtų...
Per šv.Valentino dieną nustebinti nusprendė ir viena savivaldybei pavaldi įstaiga - Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuras. Įstaiga surengs akciją „Mylėk atsakingai!”, kurios metu dalins informacinius lankstinukus apie tai, kaip išvengti lytiniu keliu plintančių ligų bei dovanėles. „Anykštai“ pasidomėjus, ar anykštėnams vasario 14-ąją bus dalinami prezervatyvai, Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistai paprašė „dovanėlės neviešinti“.  Pagal  gyventojų amžių tai ypatingai prasminga akcija. Štai,Anykščių rajono savivaldybė paskelbė, kad  2017 metų pradžioje vienam 1000 vyrų tekantis  moterų skaičius Anykščių rajone siekė 1131.Kitaip sakant, Anykščių rajonas strategiškai palankus vyrams. Ir visai nesvarbu, kad didžioji  tų vyrų dalis jau gerokai perkopę į savo gyvenimo antrąją pusę.“Manote, kad mūsų moterys nedomina?“, - portale anyksta.lt teiraujasi vienas, matyt, garbaus amžiaus anykštėnas, o kitas dievagojasi: „viena bobutė 20 vyresnė pasimirė, dabar ieškau 20 jaunesnės...“ Visgi, Lietuvą krečiant skandalams dėl seksualinio priekabiavimo, su Anykščių rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro „dovanėlėmis“ greičiausiai reikėtų elgtis atsargiau...
Lietuvos Respublikos gimtadienį – Vasario 16-ąją Anykščių rajone palydės plati  100-mečio renginių programa. Šventė išties iškili, tačiau net sunku patikėti, kad jos pasiruošimui Anykščių rajono savivaldybė taip skrupulingai šykštėjo pinigų. Nupirko juostų su tautiniais motyvais, tačiau viena rite nurodė dalintis dviems seniūnijoms.O kažkam iš seniūnų savivaldybės administracijos vadovų pasiteiravus, ar trispalvėmis pražydusių medžių akcijai bus galima pasinaudoti komunalininkų technika ( supraskit, įsiropšti į medį ir jį  gražiai papuošti – ne toks jau ir lengvas darbas), savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka piestu stojo, kaip tokiais atvejais galima išlaidauti...
Tikiu, kad Vasario 16-ąją šalia Laisvės paminklo Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis pasakys gražią kalbą.Kaip, kad per kažkurį minėjimą sakė: “ Tie žmonės, kurie paaukojo savo gyvybę, jie negalvojo apie geresnę ateitį, apie skanesnę duoną, didesnį dešros gabalą, jie galvojo apie tai, kaip mes gyvensime, kad būtume laisvi.“
Nors dešros šį kartą minėti gal ir nereikėtų. Po socialinių akcijų anykštėnai dar bus sotūs nuo veltui išdalintų cepelinų, o politikų pažadams apie riebesnį blyną lyg dar ir nelaikas...
Šventiškos Jums šios savaitės!

 

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Svarstyklės

  Nuoroda

  pasvarstykim kas iš politinių judėjimų Anykščiuose gali švęsti?
  -aktyvieji triukšmautojai bankrutuoja ir iš biudžeto paimti lėšų negali (liberalai);
  - teisingieji nesuinteresuoti kitos spalvos šventę vesti (socialdemokratai);
  - kolūkiečiai ir žalieji švenčia tik vasarą (Naisius);
  - darbininkai per šventes geria degtinę, o dabar uždrausta (darbiečiams);
  - tvarkingieji nežino kas dabar atsakingas už nustatytą tvarką ir teisingumą.
  Lieka paprasti, ištikimi Lietuviai gyventojai ir nepriklausomybę atkūrusios politinės partijos atstovai.
  Nenusiminkit, jeigu nešvęsite, diena vėl išauš ir naujas vakaras ateis. Pailsėkit kas pavargote. Patylėkite, kas nepasiruošęs atsakyti už ištartus žodžius. Pasitraukite kas nežinote kelio ir praleiskite einančius savuoju keliu.
  Visiems surasti visus ir save tarp visų- kitokių ir panašių....

  Prieš 11 mėnesių
 • Diagnozė

  Nuoroda

  Kas kam rūpi... Gerai,kad žuvę negalvojo apie medinę pilį. Paaiškės, kad ne tik visi Anykščiai, bet ir visi mirę svajojo apie pilį. J.Biliūnas rašydamas Laimės žiburį irgi galvojo apie pilį.Ir tik cenzūra liepė pilį pakeisti į žiburį.

  Prieš 11 mėnesių
 • neisiu

  Nuoroda

  Palaukime ir matysime,kiek susirinks žmogelių prie paminklo. Nemokame švęsti tik sulendame į uždaras patalpas ir kalbamės. Juk tokia šventė.

  Prieš 11 mėnesių
 • aga,

  Nuoroda

  apie galą dešros tai neužmušama kultinė frazė, ilgam įstrigo daugeliui į atmintį.

  Prieš 11 mėnesių
 • Robertai,

  Nuoroda

  nu tobulėji su amžiumi, o gal ir aplinka paformmavo realiai matyti problemas. Didelis žingsnis į priekį nuo radijo laikų.

  Prieš 11 mėnesių
 • kur dešra ?

  Nuoroda

  „Minėdami išskirtinę sukaktį šiais metais kviečiame Anykščių rajono gyventojus ir svečius ne tik dalyvauti renginiuose, bet ir jungtis į įvairias akcijas ir iniciatyvas. Jomis ne tik atsiminsime tuos, kurių dėka galime didžiuotis Lietuvos šimtmečiu, bet ir tęsime jų pradėtas tradicijas“

  Prieš 11 mėnesių