Ką manote apie Anykščių valdininkų išvyką į Zarasų rajoną darbo metu?

Dienos anekdotas

Po gydymo.
- Daktare, o kaip jūs sužinojote, kad mano kraujospūdis per aukštas?
- Tai kad nutūpę uodai sproginėjo.

Komentaras

123: „Tegul dar pries ziema nugreideriuoja zvyrkelius, nes kol pasnigs tai liksim be paskutiniu dantu dardedami tokiais keliais."

Komentuoti

Panevėžio centre, Nepriklausomybės aikštėje esanti tujų gyvatvorė buvo iškirsta ir atsodinta neteisėtai (be savivaldybės leidimo). Vienintelė paguoda už šį poelgį atsakingam ir dėl to atgailaujančiam kunigui – teismas švč. Trejybės bažnyčios rektoratui sumažino žalos atlyginimo dydį.

Panevėžio apylinkės teismo sprendimu Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento (PRAAD) ieškinys Panevėžio švč. Trejybės rektoratui dėl žalos padarytos aplinkai atlyginimo sumažintas per pusę. Už rektorato teritorijoje iškirstas tujas skirta sumokėti 2 208 Eur. Viešame teismo posėdyje buvo išnagrinėta civilinė byla, kurioje PRAAD siekė iš atsakovo priteisti 4 416 Eur už gamtai padarytą žalą. Švč. Trejybės bažnyčios rektorato kieme, nekilnojamųjų kultūros vertybių teritorijoje, neteisėtai ir neturint leidimo buvo iškirsta 32 metrų ilgio vakarinių tujų gyvatvorė.
Rektorato rektoriaus Simo Maksvyčio teigimu, senos tujos prieš tai buvo suniokotos vandalų, tad dvasininkas jas nusprendė atsodinti naujomis. Dvasininko žodžius apie vandalizmą patvirtino ir iš policijos gauti duomenys.
Teisėja Alvida Jasaitytė-Pralgauskienė įvertino aplinkai padarytos žalos dydį, atsižvelgė į byloje surinktus įrodymus apie žalos kraštovaizdžiui padarymo aplinkybes. Teismas konstatavo, kad tujos iš tiesų buvo atsodintos naujomis, be to iškirstų tujų ilgalaikis ir negrįžtamas neigiamas poveikis gamtai ar žmonėms neįrodytas. Nepakako duomenų, kad iškirtus tujas buvo sugadintas kraštovaizdis. Tad vadovaujantis protingumo, teisingumo, sąžiningumo principais, ieškinys sumažintas perpus. Panevėžio švč. Trejybės rektoratas dar turės sumokėti daugiau kaip 50 Eur valstybei ir 5 proc. palūkanų nuo priteistų 2 208 eurų sumos, skaičiuojant nuo bylos iškėlimo teisme (2017 m. spalio 6 d.) iki teismo sprendimo visiško įvykdymo. Ieškinys tenkintas iš dalies, tad rektoratas iš PRAAD atgaus 250 Eur bylinėjimosi išlaidų, pažymima Panevėžio apylinkės teismo pirmininko padėjėjos ryšiams su žiniasklaida ir visuomene Irmos Gritėnienės parengtame pranešime. Sprendimas per 30 dienų gali būti skundžiamas Panevėžio apygardos teismui.

 

15min.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Evangelijos komentars

  Nuoroda

  Mk 12, 13–17 „Kas ciesoriaus, atiduokite ciesoriui, o kas Dievo – Dievui“

  "Pas Jėzų atsiųsta fariziejų ir erodininkų sugauti jo kalboje. Šitie atėję sako jam: „Mokytojau, žinome, jog esi tiesiakalbis ir niekam nepataikauji. Tu neatsižvelgi į asmenis, bet mokai Dievo kelio, kaip reikalauja teisybė. Valia mokėti ciesoriui mokesčius ar ne? Mokėti ar nemokėti?“
  Matydamas jų veidmainystę, Jėzus tarė: „Kam spendžiate man pinkles? Atneškite man pažiūrėti denarą“. Jie padavė. Jis ir klausia: „Kieno čia atvaizdas ir įrašas?“
  Jie atsakė: „Ciesoriaus“.
  Tuomet Jėzus jiems tarė: „Kas ciesoriaus, atiduokite ciesoriui, o kas Dievo - Dievui“. Ir jie be galo juo stebėjosi."

  Prieš 7 mėnesių
 • Stanislava

  Nuoroda

  Absurdiškiau nebūna. Sėkmės Kun. Simai. Palaikome jus.

  Prieš 7 mėnesių
 • Būna

  atsakymas į: Stanislava Nuoroda

  Kai darbų mokytojas ir Gališankos draugas tampa komunalinio ūkio vadovu..

  Prieš 7 mėnesių
 • matematiks mokytojas

  atsakymas į: Būna Nuoroda

  o aš tapau slidžiu kalno valdovas

  Prieš 7 mėnesių
 • tave ir pasirinko tik

  atsakymas į: matematiks mokytojas Nuoroda

  kad moki tik suskaičiuoti kiek pagamina sniego...niekas iki šiol neskaičiavo, o tik rūpindavosi teikiamomis paslaugomis

  Prieš 7 mėnesių
 • išvaryta

  Nuoroda

  Ar tik ne Gasiūnienė nubaudė?

  Prieš 7 mėnesių
 • stasiuko

  Nuoroda

  mokinys,nieko nuostabaus girdejau ir truskavoj su kedem idomus dalykai buvo

  Prieš 7 mėnesių
 • tuja

  Nuoroda

  Kun. Simai,vis tiek kurkite grožį, kuris keičia pasaulį.

  Prieš 7 mėnesių
 • kažkaip

  Nuoroda

  o Dieve nėra teisybės. Tvarkai negerai,netvarkai vėl blogai. Jeigu butų įleidęs kažkokius žvėris ten ganytis tai butų nebaude,o dabar už nieką nubaudė. Sekmės Simui ir atsilaikyti. prieš neteisybę.

  Prieš 7 mėnesių
 • Palaikom

  Nuoroda

  Sima,stengesi persodino naujas tujas,kad graziau atrodytu ir dar baudas deda apsurdas grynas,kur pasaulis ritasi.

  Prieš 7 mėnesių
Įkelti daugiau