Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti

Kovo 16 d. 19 val. kino centre „Garsas“ vyks tarptautinio Vilniaus filmų festivalio „Kino pavasaris“ atidarymas, kuriame dalyvaus puikiai visiems pažįstama žurnalistė Edita Mildažytė – Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės inicijuoto projekto „Už saugią Lietuvą“ ambasadorė. Filmus pristatys vyr. programos sudarytoja Santa Lingevičiūtė.

 

 Festivalį atidarys prancūzų režisieriaus Xavier Legrand drama „Sūnaus globa“, atskleidžianti dažnos šių dienų šeimos dramą. Po seanso, prie puodelio šiltos arbatos vyks diskusija su Edita Mildažytė.
Festivalio programoje, pristatomoje kino centre „Garsas“, žiūrovai turės galimybę išvysti 11, dėmesį patrauksiančių filmų. Pirmą kartą praėjus 40 metų po Marios Callas mirties, garsiausia visų laikų operos solistė savo nepaprastą gyvenimo istoriją pasakoja filme „Maria Callas: savais žodžiais (rež. T. Volf). Jaudinanti pasaka „Gražuolė ir Sebastianas: draugai visam gyvenimui“ (rež. C. Duguay) neregėto grožio kalnų fone apie narsą ir draugystę užburs pačius mažiausius, jų tėvelius ir senelius didžiojo ekrano magija.
Modernaus, gyvo ir feministinio filmo „Madmuazelė Paradis“ istorija režisierei Barbarai Albert tapo pretekstu patyrinėti to laikotarpio klasių ir lyčių politiką, moterų padėtį visuomenėje. Filme „Lenktynininkė ir gangsteris“ (rež. M. R. Roskam) energija tarp pagrindinių aktorių nepaprastai stipri, jų egzistencinė meilė tvaresnė už bet kokius sunkumus. Rusiška drama „Ankštumas“ (rež. K. Balagov) eskaluoja antisemitizmo problemą. Programą tęs Lietuvių kilmės režisieriaus Michelio Hazanavičiaus biografinė drama „Manasis Godard`as“, tai žvilgsnis  į  intymų genijaus asmeninį gyvenimą. Editos Kabaraitės filmas „100 metų kartu“ apžvelgs pirmųjų atkurtos Lietuvos piliečių kino portretus. „Memuarai apie skausmą“ (rež. E. Finkiel) Antrąjį pasaulinį karą perteikia iš kitokios, ne mažiau skausmingos žinių iš artimųjų laukusių, kentusių žmonių perspektyvos. Istorinė dokumentika „Lumière!“ (rež. T. Frémaux) parodys kino gimimą. Festivalį uždarys šokio ritmu alsuojantis filmas „Bobbi Jene“ (rež. Elvira Lind).
Festivalis „Kino pavasaris“ vyks kovo 16-29 dienomis kino centre „Garsas“. Seansai vyks kasdien. Įspūdžių pasisems dokumentikos, vaidybinių, istorinių ir kitų žanrų filmų gerbėjai.

ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta