akcija

Ką manote apie rajono vadovų komandiruotes į užsienį?

Dienos anekdotas

Prancūzija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia vyno taurę ir greitai grįžta.
Vokietija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidaro. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia bokalą alaus ir greitai grįžta.
Rusija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, padaro šimtą gramų. Apsidairo. Katino nematyti. Dar šimtą gramų. Vėl apsidairo. Dar vis katino nėra. Na ir dar šimtą gramų. Apsidairo. Atsiremia į butelį ir pradeda barbenti nageliais: "Na ką, palauksime!"

Komentaras

Nepatenkinta: „Šitaip nušienauja ir kapinių takelius. Atėjusi aplankyti kapų, ne kartą radau visą kapavietę padengtą nupjauta žole. Patikėkite ne taip lengva iš ant kapo augančių augalų išrankioti nupjautą žolę. O jeigu apsilankai po savaitės, tai ir ir džiūsta ta žolė ant kapo. Geriau visai nepjautų siaurų takelių, einančių tarp kapų“.

Skaityti komentarus (4)

Šio šeštadienio rytą Didžiakaimio kaime (Kurklių sen.) prie paminklo savanoriui Povilui Pilkai ir visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę atvykę Vilniaus Anykštėnų Sambūrio organizuotos Pagarbos ekspedicijos, keliaujančios Nepriklausomybės kovų vado, veliau generolo, Kazio Ladigos vadovautų savanorių mūšių keliu, dalyviai prisiminė istorinius mūšius, Didžiakaimyje buvusią savanorių vadavietę, gėlėmis ir žvakutės liepsna pagerbė žuvusiųjų atminimą.

 

Lietuvos laisvės gynėjas, generolas, sovietų sušaudytas politinis kalinys K. Ladyga prieš 98 metus Kurklių apylinkėse kovėsi su Rusijos bolševikų kariuomene. Jo sūnus gyveno Anykščiuose, o anūkai Tomas Ladiga yra Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas, Linas Ladiga – valstybės tarnautojas = aktyvūs visuomeninkai, gerbiami žmonės.
Apie savanoriui Povilui Pilkai ir visiems žuvusiesiems už Lietuvos Nepriklausomybę paminklą bei Didžiakaimio apylinkėse vyskusias kovas pasakojo anykštėnas istorikas Gintaras Vaičiūnas. Pasak jo, paminklą pastatė iš Trakinių kilęs Jonas Pilka (1922–2004) savo sodyboje ir savo lėšomis 1992 metais, prie jo vyksta vasario 16 – osios paminėjimai.
„Prieš 98 metus 1919 metų gegužės 17 dieną Kurklių apylinkėse vyko didelis Lietuvos savanorių Ukmergės rinktinės , vadovaujamos Kazio Ladigos, kautynės su Rusijos bolševikų kariuomene, tos pačios dienos vakare savanoriai užėmė Kurklius“, - pasakojo G. Vaičiūnas.
„Pagerbę savanorių atminimą Didžiakaimyje, toliau keliausime K. Ladigos kovų keliais,- sakė viena iš ekspedicijos organizatorių Vilniaus anykštėnų sambūrio vadovė Regina Smetonaitė. – Mūsų maršrutas per Lietuvą tęsis į Latviją, pabuvosime Šventėje, Červonkoje ir Subatėje“.
Renginyje dalyvavo Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus, paminklo autoriaus J. Pilkos dukra Jūratė Šnuikienė.
Plačiau „Anykštoje“.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • R.

  Nuoroda

  Šaunuolė veiklioji Regina, entuziastingai organizuojanti tokias keliones, pagarba Vilniaus anykštėnams, gerbiantiems savo didvyrius. Tokia veikla ir yra tikrasis patriotizmas.

  Prieš savaitę
 • Pasiūlymas

  Nuoroda

  Manau, kad viskas per tą orgazmo trūkumą. Grybauskaitę reikia ištekinti už Makrono. Anas pagyvenusias mėgsta. Už Putino - ne! Tam jaunos patinka... :)

  Prieš savaitę
 • Istorijos nesuklastosi

  Nuoroda

  „Jau daugelį metų mūsų prezidentę kasdien puola rusai. Su šita gaidele ji turbūt deda visas pastangas tam, kad Lietuvą paruošti karui. Man atrodo, kad visos tos grėsmės, visi nuvalkioti šūkiai, kad „riusai puola“ yra tik dūmų užuolaida, kad nukreipti Lietuvos žmonių dėmesį nuo tikrų, susikaupusių didžiulių problemų“, ... buvęs Anykščių karinio komisariato komisaras Vytautas Laurinavičius.

  Prieš savaitę