Ar dažnai lankotės kavinėse?

Dienos anekdotas

Rinkimų diena - tai vienintelė diena, kai vyrai ir moterys visur naudojasi bendra kabina.

Komentaras

Šventės dalyvis: „Kiekvienų metų Obuolinių švenčių vinis - kažkokia nauja idėja, kaip šiemet iš obuolių sudėliotas žodis "ANYKŠČIAI". Kaip ir ankstesniais metais - obuolių kilimai, vaišių stalas prie Šventosios, obuolienės virimas. Tai ir viskas, kas traukia į šventę. O visa kita - tas pats ir nusibodę: ypač daug laiko užimantis nuobodus žemdirbių apdovanojimas, brangi mugė, kurioje amatininkai jau nežino kiek plėšti (pvz. už gruzinišką duoną, paprastai tariant blyną - net 5 Eur), besikartojančios seniūnijų kompozicijos iš rudens derliaus, tie patys saviveiklininkų pasirodymai, iki skausmo žinomos ir girdėtos Edmundo Kučinsko dainos (nors gerai, kad orgaizatoriai nepasikvietė kokios nors "Skylės"). Tiesa, savo klausytojus atlikėjas mėgino užvesti kalbomis apie savo žydrą kostiumą, gėjus ir Gražulį, bet, kaip mėgo dažnai kartoti žodį "kolektyvas" dainininkas, žiūrovai tik abejingai klausėsi žinomų dainų, palydimų vėjo šuorais ir lietumi. Savivaldybės kultūros skyriui reikėtų pagalvoti, kaip paįvairinti šventės formatą, nes žmonės jau nori kažko naujo."

Skaityti komentarus (9)

Šio šeštadienio rytą Didžiakaimio kaime (Kurklių sen.) prie paminklo savanoriui Povilui Pilkai ir visiems žuvusiems už Lietuvos laisvę atvykę Vilniaus Anykštėnų Sambūrio organizuotos Pagarbos ekspedicijos, keliaujančios Nepriklausomybės kovų vado, veliau generolo, Kazio Ladigos vadovautų savanorių mūšių keliu, dalyviai prisiminė istorinius mūšius, Didžiakaimyje buvusią savanorių vadavietę, gėlėmis ir žvakutės liepsna pagerbė žuvusiųjų atminimą.

 

Lietuvos laisvės gynėjas, generolas, sovietų sušaudytas politinis kalinys K. Ladyga prieš 98 metus Kurklių apylinkėse kovėsi su Rusijos bolševikų kariuomene. Jo sūnus gyveno Anykščiuose, o anūkai Tomas Ladiga yra Pasaulio anykštėnų bendrijos pirmininkas, Linas Ladiga – valstybės tarnautojas = aktyvūs visuomeninkai, gerbiami žmonės.
Apie savanoriui Povilui Pilkai ir visiems žuvusiesiems už Lietuvos Nepriklausomybę paminklą bei Didžiakaimio apylinkėse vyskusias kovas pasakojo anykštėnas istorikas Gintaras Vaičiūnas. Pasak jo, paminklą pastatė iš Trakinių kilęs Jonas Pilka (1922–2004) savo sodyboje ir savo lėšomis 1992 metais, prie jo vyksta vasario 16 – osios paminėjimai.
„Prieš 98 metus 1919 metų gegužės 17 dieną Kurklių apylinkėse vyko didelis Lietuvos savanorių Ukmergės rinktinės , vadovaujamos Kazio Ladigos, kautynės su Rusijos bolševikų kariuomene, tos pačios dienos vakare savanoriai užėmė Kurklius“, - pasakojo G. Vaičiūnas.
„Pagerbę savanorių atminimą Didžiakaimyje, toliau keliausime K. Ladigos kovų keliais,- sakė viena iš ekspedicijos organizatorių Vilniaus anykštėnų sambūrio vadovė Regina Smetonaitė. – Mūsų maršrutas per Lietuvą tęsis į Latviją, pabuvosime Šventėje, Červonkoje ir Subatėje“.
Renginyje dalyvavo Kurklių seniūnas Algimantas Jurkus, paminklo autoriaus J. Pilkos dukra Jūratė Šnuikienė.
Plačiau „Anykštoje“.

Jonas JUNEVIČIUS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • R.

  Nuoroda

  Šaunuolė veiklioji Regina, entuziastingai organizuojanti tokias keliones, pagarba Vilniaus anykštėnams, gerbiantiems savo didvyrius. Tokia veikla ir yra tikrasis patriotizmas.

  Prieš 4 mėnesių
 • Pasiūlymas

  Nuoroda

  Manau, kad viskas per tą orgazmo trūkumą. Grybauskaitę reikia ištekinti už Makrono. Anas pagyvenusias mėgsta. Už Putino - ne! Tam jaunos patinka... :)

  Prieš 4 mėnesių
 • Istorijos nesuklastosi

  Nuoroda

  „Jau daugelį metų mūsų prezidentę kasdien puola rusai. Su šita gaidele ji turbūt deda visas pastangas tam, kad Lietuvą paruošti karui. Man atrodo, kad visos tos grėsmės, visi nuvalkioti šūkiai, kad „riusai puola“ yra tik dūmų užuolaida, kad nukreipti Lietuvos žmonių dėmesį nuo tikrų, susikaupusių didžiulių problemų“, ... buvęs Anykščių karinio komisariato komisaras Vytautas Laurinavičius.

  Prieš 4 mėnesių