Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Kelių policininkas žadina sūnų, irgi kelių policininką:
- Sūnau, kelkis, į darbą laikas.
- O kuri valanda?
- Pusę septynių.
- Tai kad dar anksti!
- Kur anksti! Jie jau pusvalandį nemokamai važinėja!

Komentaras

Labai įdomu?:„Mūsų rajono mokyklose taip pat populiarūs korepetitoriai:tiek matematikos,tiek anglų k.net istorijos...Tad įdomu,kaip moko šių dalykų mokytojai,kad mokiniai ieško pabalbos už pinigus?O ar tie mokytojai,užsiimdami korepetavimu sumoka valstybei mokesčius,nes labai nemažai susižeria nelegalių pinigėlių?"

Skaityti komentarus (2)

Alkoholio vartojimas prie vaikų nėra draudžiamas įstatymu ar poįstatyminiais aktais. Nulio promilių taisyklės nėra. Tačiau vertinant aplinkos saugumą vaikui atsižvelgiama, jei abu tėvai arba turimas vienintelis iš tėvų yra akivaizdžiai apsvaigę nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų.

 Reikia pažymėti, kad vertinant, ar vaikui yra kilusi reali grėsmė, pildoma grėsmės vaikui lygio nustatymo anketa, kurioje akivaizdus abiejų tėvų arba turimo vienintelio iš tėvų apsvaigimas nuo alkoholio ar psichotropinių medžiagų priskiriamas prie aukštos rizikos veiksnių.

Tačiau vieno aukštos rizikos veiksnio paprastai nepakanka, kad vaikui būtų nustatytas 2 grėsmės lygis (kai vaikas laikinai teismo sprendimu paimamas iš tėvų ir globėjų), išskyrus atvejus, kai kalbama apie kūdikius nuo gimimo iki trejų metų amžiaus.

Jeigu abu kūdikio tėvai ar vienintelis iš tėvų yra akivaizdžiai apsvaigęs, manoma, kad mažyliui aplinka nėra saugi. Akivaizdžiu apsvaigimu laikoma, kai asmenys negali rišliai kalbėti, negali pastovėti, koordinuotai judėti.

Paprastai laikomasi nuostatos, kad jeigu prie vaikų vartojamas alkoholis, turėtų būti bent vienas suaugęs asmuo, kuris jo nevartoja. Tai būtina tam, kad kas nors iš suaugusių asmenų galėtų pasirūpinti vaiku nelaimės atveju arba pastebėtų sveikatos sutrikimus, gebėtų iškviesti greitąją pagalbą.

Kaip atrodo praktika?

Labai dažnai vaiko teisių apsaugos specialistai pranešimą apie galimą smurtą gauna iš policijos, kuri ir suteikia informaciją apie mažylio abiejų tėvų arba turimo vienintelio iš tėvų blaivumą.  

Patys vaiko teisių apsaugos specialistai alkotesterių neturi ir blaivumo netikrina. Jeigu į pranešimą apie galimą smurtą pirmiau sureaguoja vaiko teisių specialistai, tai kilus įtarimų dėl galimo neblaivumo, taip pat dėl galimos smurtinės veiklos ar viešosios tvarkos pažeidimų pagal dabartinę bendradarbiavimo su Policijos departamentu sutartį jie kviečia policijos pareigūnus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Micius

  Nuoroda

  Gal baigs valdžia vieną kartą aiškint, kaip ir ką ir kur ir kada turime daryti ? Čia diktatūra o ne demokratija... Iškrypėliams ir bažnyčioj jau tuoktis galima, o normaliam žmogui jau negalima stikliuko pakelt savo šeimoje ar su draugais ? Gėriau ir gersiu, ir niekas čia man neaiškins ką savo namuose galiu daryti. Išvis jau nukvako runkeliai seime, patys girti važinėja po Vilnių, policijos į seimą net neįsileidžia, o man čia aiškina, kada gert galima. Gėrė visais laikais, geria, ir gers, ir duok Dieve tegu ties tuo sustoja. O kiek gerti, tai čia jau visai kitas klausimas. Saikas ir sveikas protas visur laukiamas ir reikalingas.

  Prieš 4 mėnesių
 • tiesiog

  Nuoroda

  sveikinu visus balsavusius už valstiečius :)

  Prieš 4 mėnesių
 • nu

  Nuoroda

  po kiek superka norvegai vaikus ??

  Prieš 4 mėnesių
 • BGK

  atsakymas į: nu Nuoroda

  vietiniams pedikams pagalienė prakala

  Prieš 4 mėnesių
 • lietuvoi

  Nuoroda

  nebėra visai laisvės įvestas kažkokiu šakalu režimas,grinai kaip zonoi,kaip paskutinė aveliu banda visi atrodytu

  Prieš 4 mėnesių
 • Antanas

  Nuoroda

  Sutinku ,vaikams matant negerai vartot ,bet jeigu kokia tai buna proga ar susiejimas kas tada daryt , laukt kol vaikai sumigs , kas galit pakomentuot ?

  Prieš 4 mėnesių
 • klausk to kas kuria "protingus" istatymus

  atsakymas į: Antanas Nuoroda

  pvz to, kuris veža trašas per Maskva i KINIJA sededamas supistos valstybes seime ?

  Prieš 4 mėnesių
 • baisiausias

  Nuoroda

  isvis negeriantis alkoholio zmogus ,duokit isgert ir pamatysit

  Prieš 4 mėnesių
 • aga

  Nuoroda

  tikras durniu laivas ir tiek

  Prieš 4 mėnesių
 • Berta Marija

  Nuoroda

  Net jei tokie klausimai kyla, jau yra blogai. Dabar žmonės, auginantys vaikus, turi jaustis kaip nuteistieji, kuriems skirta laisvės apribojimo bausmė griežtomis sąlygomis. Ir esant tokioms sąlygoms norite, kad demografinė padėtis gerėtų? Iš Lietuvos greitai bus padarytas kažkoks Davatkistanas.

  Prieš 4 mėnesių