Kokia oro temperatūra Jums maloniausia?

Dienos anekdotas

Naujųjų metų rytas. Baloje snūduriuoja gerokai prigėrusi moteriškė. Prisistato policininkas:
- Ponia, kas Jūs ir ką čia veikiate?
Moteriškė vos pajudindama galvą...
- Snieguolė aš... Tirpstu...

Komentaras

Faktas su klausimiuku :): "Vokišką Gebelsą tai teisė Niurnbergo tribunolas ir nuteisė myriop. O koks teismas teistų ir kaip nuteistų "Anykščių Gebelsą" ?"

Skaityti komentarus (3)

Savivaldybėms išnaudojus joms paskirstytą leistų sumedžioti vilkų limito dalį per šį vilkų medžioklės sezoną, kuris dar tik įpusėjo, aplinkos ministro pareigas laikinai einantis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas paskirstė ir likusią limito dalį.

 Siekiant tinkamai apsaugoti vilkų rūšį ir užtikrinti gerą populiacijos būklę, praėjusį rudenį 2018-2019 m. medžioklės sezonui buvo nustatyta maksimali 110 vilkų sumedžiojimo kvota. Tuomet buvo paskirstyta tik dalis šios kvotos ir leista sumedžioti 60 vilkų. Likusią limito dalį buvo nuspręsta skirstyti priklausomai nuo jo panaudojimo greičio sezono metu.

Šiuo metu šalyje jau sumedžiota daugiau kaip 60 vilkų. Šis skaičius viršytas todėl, kad kai kurie medžiotojų būreliai vėlavo pateikti pranešimus apie sumedžiojimą.

Skirstant likusią limito dalį, dabar leista sumedžioti dar 45 vilkus. Iš jų, turimais duomenimis, jau sumedžiota 12 vilkų.

Atsižvelgus į vilkų daromą žalą, juos medžioti dar leista 15 savivaldybių: Alytaus r., Anykščių r,. Elektrėnų, Ignalinos r., Kaišiadorių r., Kalvarijos, Šalčininkų r., Šilalės r., Tauragės r., Trakų r., Ukmergės r., Utenos r., Varėnos r., Vilniaus r. ir Zarasų r. Be to, šis sąrašas dėl didelės rugsėjo-spalio mėnesiais vilkų padarytos žalos  papildytas 7 savivaldybėmis – Biržų, Klaipėdos, Lazdijų, Molėtų, Prienų, Rokiškio ir Šilutės rajonų.

Sprendimą dėl likusio 5 vilkų sumedžiojimo limito numatyta priimti sezono metu.

Nors mūsų šalyje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, vilkas priskirtinas saugomoms rūšims, dėl didelės šių žvėrių pridaromos žalos Lietuvai padaryta išimtis – juos leidžiama medžioti. Vilkų medžioklė mūsų šalyje yra ribojama nustačius jos laiką ir leidžiamų sumedžioti žvėrių skaičių. Pagal Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles vilkų medžioklės sezonas prasideda spalio 15 d. ir tęsiasi iki balandžio 1 d. (išnaudojus sumedžiojimo limitą, sezonas užbaigiamas anksčiau).

Aplinkos ministerijos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • lape

  Nuoroda

  che,che,che....medziotojai tik valgomus medzioja- o mes gi nevalgoma mesyte-rojus mums.

  Prieš 5 mėnesių
 • besmegeniai

  Nuoroda

  Aplinkos ministerijoje. Kuris rajonas greičiau sumedžioja kaip tik reikia dar skirti, nes ten vilkų per daug

  Prieš 5 mėnesių
 • Ram.

  Nuoroda

  Gyvenu prie Ramuldavos misko , o musu vokieciu avigani kartais paleidziam palakstyt , dabar bijom kad nenusautu vietoj vilko , nors buna su antkakliu ,nebent medziotojai skiria kur suo , kur vilkas.

  Prieš 5 mėnesių
 • Tomas

  Nuoroda

  Kavarsko miške kokį vieną nudėkit. Sakė, kad jau ir čia juos matė.

  Prieš 5 mėnesių
 • juos

  Nuoroda

  reikia išnaikinti kaip uernus kiek gali žmonės kentėti,vakarais laksto aplink gryčią

  Prieš 5 mėnesių
 • Alvydas

  Nuoroda

  Gal vienas "Debeikiu "burelis pajegus sumedziot vilkus , ten patyre medziotojai .

  Prieš 5 mėnesių
 • Bronius

  Nuoroda

  Anyksciu r. paprasciausiai nera medziotoju , kurie sugebetu vilka sumedzioti , dabar tokie , kuriems rupi tik laikas praleist , susirinkus liezuviu pamalt , o paskui aptart medziokle prie butelio .

  Prieš 5 mėnesių
 • nu kad ne,

  atsakymas į: Bronius Nuoroda

  Anykščiuose jau šį sezoną 5 sumedžioti, tad, Broniuk, neskiesk erezijų.

  Prieš 5 mėnesių