Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Ar žinote, kas yra futbolas? Tai toks keistas dalykas: 22 žmonės nerūko, negeria, rūpinasi savo sveikta ir nuolat sportuoja. O tūkstančiai kitų už juos geria, rūko, nesirūpina savo sveikata, nesportuoja ir dar pešasi tarpusavyje!

Komentaras

Merui - administratoriui: „Idomu, kad nėra reikalavimo anglų kalbai. Tai rodo siaurą vadovų požiūrį į Anykščių turizmą. Būtų gerai išgirsti vadovų komantarą."

Komentuoti

Sausio 10 d. anykštėnai, nepabūgę šalčių, susirinko į Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos salę, pasveikinti rašytojo, prozininko Vygando Račkaičio su garbingu jubiliejumi bei su naujos knygos „Palauk, žeme“ išleidimu.

 80-metį švenčiančiam kūrėjui V. Račkaičiui ir jo žmonai rašytojai Mildai Telksnytei Anykščių rajono savivaldybės meras Kęstutis Tubis ir Savivaldybės Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Audronė Pajarskienė užrišo tautines juostas ir įteikė Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui pagamintus unikalius „Šimtmečio anykštėno“ ženklus.

Atėjusieji pagerbti jubiliato išvydo filmą „Miško etiudai“, kuriame V. Račkaičio literatūrines miniatiūras įgarsino šviesaus atminimo aktorius Leonardas Zelčius, o vaizdus kūrė muziejininkas anykštėnas Aloyzas Janušis. Renginį vedusi Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus darbuotoja Judita Skačkauskienė kalbinusi rašytoją, priminė V. Račkaičio ir jo žmonos M. Telksnytės nuveiktus nuoširdžius ir didžius darbus.

Labiausiai patikusias miniatiūras iš naujausios V. Račkaičio knygos „Palauk, žeme“ perskaitė meras K. Tubis, Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė, bibliotekininkės Ligita Matulienė, Birutė Venteraitienė ir Judita Skačkauskienė. Haiku iš būsimos knygos skaitė pats sukaktuvininkas.

Rašytojas nuoširdžiai dėkojo visiems sveikintojams, vakaro dalyviams, skaitovams ir muzikinius kūrinius grojusiam Robertui Čapkevičiui. Jubiliatui renginio dalyviai sugiedojo „Ilgiausių metų“. Vakaro pabaigoje anykštėnai buvo pakviesti nusifotografuoti bendrai nuotraukai su rašytoju sukaktuvininku. Atsisveikindamas rašytojas sakė: „Dar gyvensim, susitiksim...“

Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Idomu

  Nuoroda

  Kada skačkauskiene igijo bibliotininkes specialybe ? Buvo mezgeja ,dirbom buitiniam .

  Prieš 5 dienas
 • Laima

  Nuoroda

  Nuoširdžiausi sveikinimai Jubiliejaus ,naujos knygos sutikimo ir šimtmečio anykštėno vardo suteikimo proga. Sveikatos, ilgų kūrybinių metų.

  Prieš 5 dienas
 • Ai ai

  Nuoroda

  Jaunieji vidury - Judita su Kęstučiu :D

  Prieš 5 dienas