Kas Jums svarbiausia perkant maisto produktus?

Dienos anekdotas

Verslininkė sėdi bare. Prie jos prieina vyriškis:
- Laba diena! Gal galiu pasiūlyti jums savo kompaniją …
- O kodėl jūs norite ją parduoti?

Komentaras

kaimietis:„nemanykite, kaimą galite ''nupirkti'' vien tik vieno koncerno pasiūlymais ir nemokamais pavežiojimais į ekskursijas. O, populistams dažnai patinka būti prie populistų...."

Skaityti komentarus (2)

Lietuvoje mažėja gyventojų, teigiančių, jog yra davę kyšį, rodo naujausias Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) skelbiamas Lietuvos korupcijos žemėlapis.

 Taip pat mažėja tvirtinančių, kad per penkerius metus korupcija išaugo. STT pastebi, kad nepaisant šių teigiamų tendencijų, silpnėja antikorupcinis potencialas, t.y. mažiau žmonių pasiryžę pranešti apie korupcinius nusikaltimus.

Tai, kad pernai bent kartą davė kyšį nurodė 12 proc. Lietuvos gyventojų – dvigubai mažiau, nei prieš ketverius metus. Taip teigiančiųjų valstybės tarnautojų buvo keturiskart mažiau, nei prieš penkerius metus, t.y. 4 proc. (2015-aisiais – 17 proc.). Tarp apklaustųjų įmonių vadovų, tvirtinančių, jog pastaraisiais metais davė kyšį, išaugo iki 8 procentų: prieš metus tai darę nurodė 5 proc., prieš penkerius metus – 6 procentai.

Penktadalis įmonių vadovų tvirtino, kad korupcija Lietuvoje neigiamai veikia jų verslo pajamas, beveik kas ketvirtas  – kad tai yra kliūtis vystyti verslą.

Lygiai ketvirtadalis apklaustųjų gyventojų mano, kad korupcijos mastai per penkerius metus išaugo, tiek pat yra manančiųjų, kad ji sumažėjo, dar 34 proc. galvoja, kad ji nepakito. Tai yra geriausias rezultatas korupcijos tyrime, pažymi STT: 2014-aisiais manančiųjų, kad korupcija išaugo, buvo 35 procentai. Kad korupcija išaugo per pastaruosius metus, mano penktadalis gyventojų – 2014-aisiais tokių buvo 36 procentai.

Tarp Lietuvos gyventojams aktualių problemų korupcija užima 4-ą vietą po mažų atlyginimų, kylančių kainų, emigracijos. Kaip labai rimtą problemą korupciją nurodė 40 proc. gyventojų (2016 metais – 56 proc.).

Atvirame klausime apie labiausiai korumpuotas institucijas, pusė gyventojų minėjo sveikatos apsaugos institucijas, 32 proc. – Seimą, 27 proc. – teismus. Įmonių vadovai ir valstybės tarnautojai dažniausiai tarp korumpuotų institucijų taip pat minėjo Sveikatos apsaugos sistemą, Seimą, tarp tokių institucijų įvardintos savivaldybės. Tuo metu pateikus respondentams konkrečių institucijų sąrašą, tarp korumpuočiausių įvardintos ir politinės partijos.

Gyventojų nuomone, tarp korumpuočiausių institucijų patenka Kalėjimų departamentas ir jam pavaldžios įstaigos, Neįgalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba, Muitinė, Viešųjų pirkimų tarnyba, Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija, ligoninės – jas, kaip „labai korumpuotas“, įvardijo po daugiau nei trečdalį respondentų.

Nors dauguma, t.y. 63 proc. gyventojų vis dar mano, kad kyšis padeda spręsti problemas, šis rodiklis taip pat gerėja: 2014-aisiais ir 2016-aisiais tokių buvo atitinkamai 69 ir 68 procentai. Šeštadalis gyventojų vis dar tvirtina, jog duotų kyšį, kad išspręstų problemas.

Vertinant korupcijos prognozes, 27 proc. gyventojų nurodė tikintys, kad korupcijos mastas per artimiausius trejus metus sumažės – dešimtadaliu daugiau, nei prieš trejus metus. Kad korupcija trauksis, manė 39 proc. verslo atstovų ir 62 proc. valstybės tarnautojų.

„Tyrimo duomenys atskleidžia, kad nors ir mažėja visuomenės tiesioginė korupcinė patirtis, tačiau asmenys turėtų labiau įsitraukti į antikorupcinę veiklą“, – sako STT direktorius Žydrūnas Bartkus.

Anot jo, spartesnio korupcijos masto mažėjimo galima tikėtis tik išaugus visuomenės nepakantumui korupcijai.

STT užsakymu tyrimą „Lietuvos korupcijos žemėlapis 2018“ atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų centras „Vilmorus“, tyrime pernai gruodį ir šių metų sausį apklausti 1004 Lietuvos gyventojai, 501 verslo įmonių vadovai, 507 valstybės tarnautojai.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Polka su ragais :)

  Nuoroda

  Ir dar su kanopomis. TSLK partija taip silpnai eina šiuose rinkimuose, kad nors kaip nors laimėti Anykščiuose jai gyvybės ir mirties reikalas. Todėl taip aršiai ir draskosi, plėšosi, tik save tesugeba girdėti. Tik kuo čia dėtas Anykščių rajonas> Kodėl jis turėtų būti paaukotas alkanoms plėšrioms kregždėms užkapoti? Ne!!! Laisvę Anykščiams! :) Lietuva Lietuva - be konservų būk laisva! :)

  Prieš 2 mėnesių
 • tai aišku kad sumažės

  Nuoroda

  Jau savivaldybėn "nešti" (pirkti Poveikio) nebereikės ! Tas kuris reikalaudavo, jau areštuotas pagaliau ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Plauna pinigus

  Nuoroda

  Tas Joel Trent gal plauna pinigus, kad giriasi uždirbantis tūkstančius sėdėdamas namuose. Štai kuo STT ir policija turi užsiimti. O meras K. Tubis niekuo nenusikalto. Teismo nebuvo, teismas nenubaudė, neapkaltino. Jis ir vėl bus meru. Linkime laimėti.

  Prieš 2 mėnesių
 • Baikit

  atsakymas į: Plauna pinigus Nuoroda

  Nebus Tubis meru. Netiesa, įtarimai Tubiui pareikšti, teismas buvo, teismas nušalino nuo pareigų. Kituose posėdžiuose teismas nuspręs ar kaltas, kiek kaltas, kokia bausmė. Bet manau ilgai teks laukti. Ar manote, kad pvz. banditas, užmušęs žmogų lieka nekaltas, kol teismas nepasako galutinio verdikto?

  Prieš 2 mėnesių
 • Saugokites sukčių

  Nuoroda

  Paskelbus "Anykštai" bet kokio turinio rašinius, vis atsiranda kažkoks komentatorius, kas kartą pasirašydamas vis kitpokia pravarde ar slapyvarde. Ir visą laiką giriasi, kad internete uždirba tūkstančius eurų neišeidamas iš namų. Nereikia tikėti, nes gai gali būti sukčius. Jei taip pinigai būtų lengvai uždirbami, visi būgtume milijonieriai ir negyventume žemiau skurdo ribos. Jei tas skelbimas būtų teisingas, tai žmogus pasirašytų tikra pavarde. Nežinia kokiu tikslu tas pilietis po kiekvienu rašiniui tokią agitaciją spausdina ir kodėl vis kitaip pasirašo. Reikėtų, kad tuo komentatoriumi policija pasidomėtų. Tikrai tokius sukčius reikia prigriebti.

  Prieš 2 mėnesių
 • nu

  atsakymas į: Saugokites sukčių Nuoroda

  Tu ką, nežinai, kas yra BOTAS? čia juk net ne žmogus spamina :D

  Prieš 2 mėnesių
 • ale tu tikrai durna boba

  atsakymas į: Saugokites sukčių Nuoroda

  negi nežinai kas yra SPAM as ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Gggg

  atsakymas į: ale tu tikrai durna boba Nuoroda

  STT žinau, melagį Melagelį žinau - SPAM nežinau

  Prieš 2 mėnesių
 • Marena Fergozanira

  atsakymas į: Gggg Nuoroda

  Pagalvojau ir pakeičiau tikėjimą:...
  Balsuokite už ką norite, bet vagis, kyšininkas jokiu būdu negali patekti vadovauti rajonui !
  Per 4 metus nesugebėjo langų laiptinėse daugiabučiuose sudėti už mūsų surinktus pinigus ! Gal jis tuos pinigus pasisavino ? Juk Poveikiu tai prekiauja ?

  Prieš 2 mėnesių
 • Wikipedia

  atsakymas į: Gggg Nuoroda

  Nesuprantantiems nuoroda:
  https://lt.m.wikipedia.org/wiki/Elektroninis_%C5%A1lam%C5%A1tas

  Prieš 2 mėnesių
Įkelti daugiau