Ką manote apie dabartinės Anykščių rajono valdžios komandos darbo pradžią? Kiek balų jai skirtumėt?

Dienos anekdotas

Skelbimas mokyklos skelbimų lentoje: Mokiniai, prašome savo visureigius statyti glausčiau, nes mokytojai neturi kur pasistatyti savo dviračių. Direktorius.

Komentaras

O tai mieste?:„Problemų tai nėra? Po savaitgalių (ypač ilgesnių) pačių konteinerių beveik nesimato per šiukšles. Bet, kaip visada, pasitarimai, susitikimai. Rodomas atseit "dėmesys ir susirūpinimas", o rezultatas, kaip visada - šnipštas."

Komentuoti

Socialdemokratų darbo partijos atstovai ketvirtadienį pasiūlė savivaldoje įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus.

 Pagal socialdarbiečių siūlymą, seniūnai slaptu balsavimu tiesioginiuose rinkimuose pagal daugumos rinkimų sistemą būtų renkami ketveriems metams.

Rinkimų apygarda apimtų seniūnijos teritoriją, balso teisę turėtų pilnamečiai jos gyventojai, seniūnais irgi galėtų būti renkami pilnametystės sulaukę gyventojai.

Tokį Seniūnų rinkimų įstatymo projektą registravo socialdarbiečių frakcijos seniūnas Andrius Palionis ir šios frakcijos atstovas Petras Čimbaras.

„Tiesioginių merų rinkimų įvedimas parodė, kad tokie pokyčiai atnešė teigiamų rezultatų savivaldoje, todėl manome, kad reikėtų atiduoti daugiau valdžios į žmonių rankas įvedant ir tiesioginius seniūnų rinkimus. Šiuo metu seniūnai neturi pakankamai galių spręsti realias žmonių problemas“, – frakcijos pranešime cituojamas A. Palionis.

Įteisinti tiesioginius seniūnų rinkimus anksčiau bandė skirtingoms politinėms jėgoms atstovaujantys politikai, tačiau projektai nepasiekdavo priėmimo stadijos.

Šiuo metu seniūnai yra valstybės karjeros tarnautojai, skiriami konkurso tvarka penkerių metų kadencijai. Kadencijų skaičius nėra ribojamas.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • FAKTAS

  Nuoroda

  Kad tik rinkti seniūnus, bet valstietukai to nelabai nori

  Prieš 4 mėnesių
 • vitalijus

  Nuoroda

  mazas prijungti prie didziuju ...skiemoniu keist

  Prieš 4 mėnesių
 • teisybe

  Nuoroda

  biliuno 22 kavarskas seniunas okey

  Prieš 4 mėnesių
 • Brumas

  Nuoroda

  Tarybos narys Mindaugas Sargūnas, šią idėją siūlė prieš kelis metus. Spaudoje kažkur mačiau, tai gal jis taps socialdarbietis ? ??

  Prieš 4 mėnesių
 • Bb

  Nuoroda

  Tai aišku reikia, pakeiskite Skiemoniu seniūną ta tingini, nieko mesteliui nedaro gero kaikurie žmones dar net nėra matė jo.

  Prieš 4 mėnesių
 • pirmiausia

  Nuoroda

  mazas seniunijas panaikinti ,juk tai tik pinigu taskymaso po to rinkimai

  Prieš 4 mėnesių
 • X - man

  Nuoroda

  Ne tik merus, seniūnus, bet ir rajono Tarybos narius reiktų rinkti tiesiogiai. Tokiu būdu būtų dar arčiau tvirtesnės ir daugiau galių turinčios Savivaldos, bei aiškesnės demokratijos. Savaime aišku, iš esmės reiktų keisti ir daugelį įstatymų. Gal dar ne dabar iš karto pereiti prie minėtų procesų, gal dar šiek tiek palaukti, kol visuomenė labiau subręs. O tai žinote pažadės koks tai kandidatas į seniūnus, kad jį išrinkus padidės pensijos, o už jį patį balsuos tik kaip už gerą žmogų, kuris pasak jo rinkėjų padarys tvarką. Vienu žodžiu dar teks daug demokratijos pamokų išmokti.

  Prieš 4 mėnesių
 • pritariu

  atsakymas į: X - man Nuoroda

  Pritariu Jūsų mintims , nes tiesioginiai rinkimai tai žingsnis į tikrąją savivaldą.....ir ne tik tai ir bendruomenių stiprinimas....bet deja partinius dipukus tai nuviltų...nes tai susilpnintų partinę sistemą....o mūsų partijos tikrai to nedaleis....taigi ir toliau balsuosime už partijas, o ne už asmenybes ir bendruomenės atstovus....

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozas #

  Nuoroda

  iki šiol seniūnas (pareigybė valstybės tarnyboje), o ne "špyga taukuota". Per rinkimus tai galima pririnkti visokių "prie-trankų", kurie ims kaip maišu trenkti vadovauti. Politikams kuo kvailesni vietos valdžioje, tuo patogiau.

  Prieš 4 mėnesių
 • Juozui

  atsakymas į: Juozas # Nuoroda

  Ne politikai rinktų o seniūnijos gyventojai.....kas dar neaišku...bijote tikros savivaldos?

  Prieš 4 mėnesių
Įkelti daugiau