Ką manote apie dabartinės Anykščių rajono valdžios komandos darbo pradžią? Kiek balų jai skirtumėt?

Dienos anekdotas

Skelbimas mokyklos skelbimų lentoje: Mokiniai, prašome savo visureigius statyti glausčiau, nes mokytojai neturi kur pasistatyti savo dviračių. Direktorius.

Komentaras

O tai mieste?:„Problemų tai nėra? Po savaitgalių (ypač ilgesnių) pačių konteinerių beveik nesimato per šiukšles. Bet, kaip visada, pasitarimai, susitikimai. Rodomas atseit "dėmesys ir susirūpinimas", o rezultatas, kaip visada - šnipštas."

Komentuoti

Didelio materialinio nepritekliaus lygis šalyje pernai siekė 11,1 proc. – 1,3 procentinio punkto mažiau nei 2017 metais.

 Didelį materialinį nepriteklių patyrė apie 310 tūkst. gyventojų, jie dėl lėšų stokos susidūrė su bent keturiais iš šešių materialinio nepritekliaus elementais, pranešė Statistikos departamentas, remdamasis išankstiniais pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinio tyrimo duomenimis.

Gyventojų, patiriančių didelį materialinį nepriteklių, dalis mieste ir kaime beveik nesiskyrė ir buvo atitinkamai 11,1 proc. ir 11,2 proc. – atitinkamai 1,6 ir 0,5 procentinio punkto mažiau nei 2017 metais.

Didžiuosiuose miestuose 8,6 proc. asmenų patyrė didelį materialinį nepriteklių, kituose miestuose – 15,1 proc. (2017 metais – atitinkamai 11,3 ir 14,8 proc.).

Pagal amžių materialinį nepriteklių dažniausiai patyrė 65 metų amžiaus ir vyresni asmenys, rečiausiai – 25–49 metų amžiaus asmenys. Materialinio nepritekliaus lygis skirtingose amžiaus grupėse pernai keitėsi nevienodai: 18–24 metų ir 50–64 metų amžiaus grupėse – padidėjo, kitose – sumažėjo.

Didelio materialinio nepritekliaus lygis 50–64 metų amžiaus grupėje per metus truputį padidėjo, kitose amžiaus grupėse sumažėjo.

Namų ūkiai be vaikų materialinį nepriteklių patyrė dažniau, nei šeimos su vaikais, o dažniausiai materialinis nepriteklius vargino vienus gyvenančius asmenis. Materialinio nepritekliaus lygis vieno gyvenančio asmens namų ūkiuose pernai siekė 38,8 proc. (0,8 punkto daugiau nei 2017 metais), didelio materialinio nepritekliaus lygis siekė 20,7 proc. (1,5 proc. punkto daugiau).

Namų ūkiuose, kurie per apklausą nurodė, kad negalėtų apmokėti nenumatytų išlaidų iš savo lėšų (280 eurų), pernai gyveno 48,8 proc. gyventojų, dėl lėšų stokos negalėjo valgyti mėsos, žuvies ar lygiaverčio vegetariško maisto bent kas antrą dieną – 14,5 procento. Namų ūkiuose, kurie neturi galimybės praleisti bent savaitę atostogų ne namuose, pernai gyveno 40,7 proc. asmenų.

Pakankamai šildyti būsto pernai negalėjo 28 proc., dėl pinigų stokos laiku sumokėti būsto nuomos, komunalinių mokesčių, būsto ar kitų paskolų įmokų – 10,3 proc., dėl lėšų stokos neturėjo automobilio – 8,5 proc. namų ūkių.

Su visais išvardytais nepritekliais pernai, palyginti su 2017 metais, buvo susiduriama rečiau, išskyrus galimybę laiku sumokėti būsto nuomos, komunalinius mokesčius, būsto ar kitų paskolų įmokas.

Kaimo gyventojai daug rečiau nei miestiečiai skundėsi negalintys tinkamai apšildyti būsto, truputį rečiau – negalintys laiku sumokėti būsto nuomos, paskolų ar kredito įmokų. Kiti išvardyti nepritekliai kaime buvo patiriami dažniau nei mieste.

Duomenys apie gyventojų materialinį nepriteklių surinkti 2018 metų sausio–balandžio mėnesiais atlikus pajamų ir gyvenimo sąlygų statistinį tyrimą ir apklausus 4,9 tūkst. namų ūkių.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • o kiek dar tyliai kenčia ,nesigydo,nes nėra iš ko,,,,

  Prieš 4 mėnesių
 • liuokui

  Nuoroda

  kai mokesi mokescius dvigubus ,tada pamatysi

  Prieš 4 mėnesių
 • sekmes

  atsakymas į: liuokui Nuoroda

  buk sveikas ir daugiau tokiu kosmaru apie mokescius sapnuot nelinkiu.

  Prieš 4 mėnesių
 • M.Fergiziene

  Nuoroda

  Neturi nuosavo automobilio, esi skurdžius.Tokių yra kas devintas gyventojas.Mano 45 butų name 40 šeimų turi automobilius 5x8 , po 5 neturime. Jei ta statistika tikra, tai sakykime, kad gyvename kaip rojuje.

  Prieš 4 mėnesių
 • Stat

  atsakymas į: M.Fergiziene Nuoroda

  Vakar Rusijos spaudoje paskelbti apklausos rezultatai, kokia yra Rusijos gyventojų svajonių alga. Apklausus visu regionus, buvo nustatyta kad rusai svajoja gauti 66 tūkst. rublių (825 €). Įsivaizduojat 825 € svajonių alga, kai Lietuvoje vidutinė alga yra 740 €. Dabar suprantu, kodėl Lietuvoje dirba pusę Baltarusijos, Vilniuje taksistai ir statybininkai vieni rusai ir ukrainiečiai. Apie kokį krachą kalbate tinginiai, jeigu Lietuvoje visose srityse trūksta darbuotojų. Tūkstančiai užseniečių čia randa darbo, o jūs ne. Krachas bus jums patiems nuo tinginystės.

  Prieš 4 mėnesių
 • Statistika

  atsakymas į: M.Fergiziene Nuoroda

  Visiškai teisingai, dabar automobilį gali nusipirkti bet kas net ir skurdžiai. Studentai į paskaitas važiuoja tik nuosavais automobiliais. Tad jeigu negali nusipirkti auto už kelis šimtus eurų, tai čia ne tas žodis kad esi skurdžius.

  Prieš 4 mėnesių
 • ateina visiskas

  Nuoroda

  krachas,jai dar tokie pritarejai nebalsuos del galimybes suteikimo pilietybes ,nudves,nes pasmaugs musu partiniai ir ji

  Prieš 4 mėnesių
 • Liuokas

  atsakymas į: ateina visiskas Nuoroda

  Nu ir nebalsosiu, a ku tu mon padarysi,negi vadegon unkųsi. Chočiu idu , chočiu jiedu , chočiu ja bu i šag moj.

  Prieš 4 mėnesių
 • jo

  Nuoroda

  tik pradzia ,kolonija skursta ??

  Prieš 4 mėnesių
 • Tvaju m

  atsakymas į: jo Nuoroda

  Kokioj kolonijoj tu gyveni? Tikriausiai tinginių ir dikaduonių. Linkiu kad tavo tinginių kolonijai ateitų galas.

  Prieš 4 mėnesių
Įkelti daugiau