Koks Jūsų požiūris į draudimo sutartis?

Dienos anekdotas

Vyras klausia iš darbo grįžusios žmonos:
– Ar pastatei mašiną į garažą?
– Taip, didžiąją jos dalį.

Komentaras

Gyvenu:„Gyvenu metus laiko Anykščiuose ir matau kad čia galima elgtis kaip tik nori. Automobilius gali statyti kur nori, kaip nori ir taip ilgai kiek nori. Matau galima važiuoti ir prieš eismą ir tech. netvarkingom auto bei moto priemonėm."

Komentuoti
Faustina Kiaušaitė su savo mylimiausiais – seneliu Jonu ir močiute Regina Kiaušais.

Sekmadienį, birželio 9 -ą, Anykščių koplyčioje vyko Anykščių muzikos mokyklos moksleivės Faustinos Kiaušaitės rečitalis.
,,Anykštos“ pakalbinta keturiolikmetė pianistė sakė, kad pirmąjį savo solinį koncertą ji skiria mylimiausiam žmogui – savo seneliui Jonui Kiaušui, kuris (stebėtinas sutapimas!) yra gimęs prieš 79 metus birželio 9 dieną, vidurdienį, taigi, tuo pat metu, kaip vyko Faustinos koncertas.

,,Mano senelis negroja, tačiau per LRT kultūrą jam patinka paklausyti koncertų. Senelis mėgsta ir klasikinę muziką“, - apie vieną svarbiausių savo solinio koncerto svečių kalbėjo Faustina.
Muzikos jaunoji pianistė mokosi nuo aštuonerių. Muzikantui tai kiek vėlyvas pradžios laikas, tačiau Faustinos pasiekimais galima didžiuotis. Būdama devynerių, ji jau sėkmingai dalyvavo konkursuose. Pats pirmasis konkursas taip pat buvo pavadintas simboliškai - „Mažieji talentai“.  Iš šio tarptautinio konkurso Faustina parsivežė pirmąjį laureatės diplomą. Padedant fortepijono mokytojai Irenai Meldaikienei, talentą ji ugdė sparčiai: vienas po kito pasipylė laimėjimai, kuriuos vainikavo muzikos konkursuose pats aukščiausias - Grand Prix -  apdovanojimas tarptautiniame konkurse „Jaunieji talentai“. Pirmąsias vietas Faustina laimėjo tarptautiniuose konkursuose Prahoje bei įvairiuose  Lietuvos  miestuose. Šis pavasaris Faustinai buvo ypač sėkmingas. Ji skambino Lietuvos teatro ir muzikos akademijoje.
Faustina ,,Anykštai“ sakė nesiejanti savo ateities su muzika. Ji užaugusi norėtų būti architekte arba dizainere, todėl nuo rudens ruošiasi vėl sugrįžti į Anykščių kūrybos ir dailės mokyklą ir mokytis piešti.
Meniškos prigimties mergaitė (beje, ji pirmiausia išgarsėjo kaip puiki skaitovė) 2017 metais Vilniaus šv. Kotrynos bažnyčioje drauge su aktore ir režisiere Birute Mar dalyvavo projekte ,,Gyvo žodžio vakarai“. Aktorė ir mokinė  tuomet skaitė Šatrijos Raganos kūrybą ir laiškų fragmentus.
Faustina muziką vadina  pomėgiu, kuris jai padeda atsipalaiduoti, nurimti.
,,Reikia pereiti per ,,sudėtinga“, kad būtų smagu“, - filosofiškai atsakė į klausimą, ar nenuvargina valandos prie pianino, Faustina. ,,Esu užsispyrusi, siekianti savo tikslo, bet, manau, ir darbšti, mėgstanti įvairias kūrybines veiklas“.
Faustinos gerbėjai, o jų charizmatiškoji muzikantė, skaitovė, šokėja Faustina turi ne vieną dešimtį, bei melomanai praėjusį sekmadienį Koplyčioje turėjo gerą progą dar kartą paklausyti jos atliekamų baroko epochos kompozitorių P. G. Sandoni ir D. Scarlatti, romantizmo epochos žymiausių kompozitorių F. Schuberto, R. Schumanno ir F. Chopino bei šiuolaikinių kompozitorių F. Poulenco ir H. Villa-Loboso, taip pat  lietuvių kompozitorių L. Niauronio ir J. Juozapaičio kūrinių.
Beje, Faustina paskambino ir anykštėno, savo mokytojos Irenos Meldaikienės vyro, kompozitoriaus Balio Meldaikio ,,Lopšinę“.
Faustinos muzikos mokytoja I. Meldaikienė ,,Anykštai“ sakė, kad rečitalis - solinis koncertas, todėl jį surengti nėra lengva, ypač jaunam, dar muzikos mokykloje besimokančiam atlikėjui: jis turi būti parengęs didelę programą, kad vienas grotų maždaug valandos koncertą.
,,Rečitalius rengia tie mano mokiniai, kurie išmoksta daug kūrinių, turi dideles koncertines programas, nepaisant jauno amžiaus. Paskutinį, pernai vykusį rečitalį, surengė vos keturias fortepijono dalyko klases baigusi Elžbieta Bugailiškytė. Mintis surengti rečitalį pribręsta pati savaime: kai pavasarį Faustinai pasiūliau sugroti solinį koncertą, atrodė, jai buvo visai suprantamas dalykas - savo repertuare turėjo sukaupusi daug gražios muzikos. Kiekvieno mano mokinio rečitalis vis kitoks. O Faustinos rečitalis man buvo ypač svarbus tuo, kad ji atliko didelę ir sudėtingą programą, skambino brandžiai ir išraiškingai, buvo drąsi ir ištverminga jam ruošdamasi“, - kalbėjo mokytoja.

 

Gražina ŠMIGELSKIENĖ

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Astra

    Nuoroda

    Nuostabu, kad mergina savyje sutalpina tiek daug ir įvairaus kūrybiškumo ir darbštumo.

    Prieš 3 mėnesių