Kaip šiemet atostogausite (atostogavote)?

Dienos anekdotas

Norėdamas naujame kolektyve išsiaiškinti, kas yra lyderis, pasižiūrėkite, ant kieno stalo guli kondicionieriaus pultas.

Komentaras

Rita:„Kiek pastebejau tvarkingiausiai ir saugiausiai vairuoja pagyvenusios senjoros , visuomet vairuoja atsargiai , apgalvotai , praleidzia pesciuosius kad ir ne perejoje per gatve ."

Komentuoti
Teatralizuota Baranauskų šeimos kelionė ir Klėtelės gabenimas iš Jurzdiko į Ažupiečius, Antano Baranausko ir Antano Vienuolio paminklų vainikavimas.Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos.

Birželio 13-ąją, per Antanines, jau gerokai įdienojus, per Anykščius nusidriekė neįprasta eisena – arklinis vežimas gabeno rąstus, o iš paskos keliavo šeima su vaikais. Taip buvo prisiminta lygiai prieš 180 metų tuo pačiu keliu iš Jurzdiko į Ažupiečius persikrausčiusios Baranauskų šeimos kelionė.


Šįkart keliautojais tapo Antano Baranausko pagrindinės mokyklos bendruomenės atstovai, o Baranauskų klėtelės rąstus gabeno pakinkytas į vežimą sporto klubo „Origonas“ Lietuvos sunkiųjų veislės eržilas Kiras.
Prie senosios Baranauskų sodybos šeimą su keturiais vaikais kurti naujo gyvenimo kitapus Šventosios palydėjo Bobutė – su ašaromis ir linkėjimais, su džiaugsmu, kad jaunoji jos sūnaus šeimyna gavo naują erdvesnę vietą savo sodybai Anykščių bažnyčios valdose Ažupiečiuose.
Pakeliui eisena stabtelėjo ties A. Baranausko paminklu Vyskupo skvere, kur vainikavo Didįjį Anykštėną dekoratyvia saulučių juosta. Keliautojams neteko, kaip anuomet, bristi per upę, – šįkart naująją sodybą jie pasiekė per tiltą, bet į jos kiemą vis vien atkeliavo tuo pačiu senuoju keliu – dabar Muziejaus gatve.
Būsimo gyvenimo pradžiai Baranauskai su talkininkais naujajame kieme surinko pirmuosius būsimos klėtelės rąstų vainikus, taip simboliškai pradėdami kurtis vietoje, kuri jau 180 metų vadinama Baranauskų sodyba. Kol vyresnieji dirbo, mažasis Antaniukas, kuriam tuo metu buvo ketveri metai, radęs pagaliuką, juo ėmė kažką piešti...
O tuo metu Antano Vienuolio progimnazijos moksleiviai būrėsi prie kito varduvininko – ąžuolo lapais papuošė A. Vienuolio paminklą Šventosios pakrantėje, apsupo jį savo pagamintų paukštelių ir gėlių vainiku. Pagerbdami rašytoją, progimnazijos moksleiviai Antaninių proga klausėsi jo legendų.
Ketvirtadienio vakare, 18 val., pro šventinius rašytojų Antanų memorialinės sodybos vartus rinksis kiti anykštėnai į tradicines literatūrines Antanines prie A. Baranausko klėtelės – Lietuvos muziejų kelio renginį. Biržų kultūros centro folkloro ansamblis „Siaudela“ čia pristatys šienapjūtės programą „Man dalgela čysta pliena, pradalgėla žalia šiena“, skulptorius Kęstutis Musteikis – tris šieno skulptūras, o vakarą užbaigs poezija ant šieno su poetu varduvininku Antanu Šimkumi.

 

 

A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus informacija

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • as

  Nuoroda

  Nu sitas baniokas tai durneliu durnelis

  Prieš savaitę
 • Virginijus

  Nuoroda

  Sveikinu muziejininkus su nuostabiu renginiu !!!

  Prieš savaitę