akcija

Ką manote apie rajono vadovų komandiruotes į užsienį?

Dienos anekdotas

Prancūzija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia vyno taurę ir greitai grįžta.
Vokietija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidaro. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, išmaukia bokalą alaus ir greitai grįžta.
Rusija. Iš urvelio išlenda pelė. Apsidairo. Katino nematyti. Greitai nubėga prie stalo, padaro šimtą gramų. Apsidairo. Katino nematyti. Dar šimtą gramų. Vėl apsidairo. Dar vis katino nėra. Na ir dar šimtą gramų. Apsidairo. Atsiremia į butelį ir pradeda barbenti nageliais: "Na ką, palauksime!"

Komentaras

Nepatenkinta: „Šitaip nušienauja ir kapinių takelius. Atėjusi aplankyti kapų, ne kartą radau visą kapavietę padengtą nupjauta žole. Patikėkite ne taip lengva iš ant kapo augančių augalų išrankioti nupjautą žolę. O jeigu apsilankai po savaitės, tai ir ir džiūsta ta žolė ant kapo. Geriau visai nepjautų siaurų takelių, einančių tarp kapų“.

Skaityti komentarus (4)

POLITIKA

Interviu radijui vakar dosniai dalijusi prezidentė Dalia Grybauskaitė akcentavo vieną mintį - parlamentinės veiklos ir verslo samplaika kelia nacionalinę grėsmę. Todėl visus su verslu susijusius Seimo narius ji skatino gerai pagalvoti, ar tęsti darbą parlamente. „Valstiečiai“ tokius šalies vadovės raginimus traktavo kaip norą nukreipti dėmesį nuo teismą pasiekusios politinės korupcijos bylos.

Valstybės saugumo departamento (VSD) praėjusią savaitę paviešinta pažyma apie pavojingas verslo ir politikos sąsajas vis dar yra pagrindinė visų rangų politikų kalbų, diskusijų bei nesutarimų tema. Vakar savo požiūrį į verslu užsiimančius Seimo narius išsakiusi prezidentė D. Grybauskaitė kritikos smaigalį pirmiausia kreipė į valdančiosios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderį bei „Agrokoncerno“ savininką Ramūną Karbauskį. Šis šalies vadovę apkaltino politiniais žaidimais, o koncernas viešai paskelbtame pareiškime tikino niekada nesiekęs ir nesieksiąs daryti įtakos politikams. Raimonda Ramelienė - „Prezidentė nurodė rinktis - verslas arba politika“. LIETUVOS ŽINIOS

Daug kas žvelgia į Baltijos šalis vos ne kaip į vieną darinį, tačiau jos, pasak sociologės prof. Jolantos Aidukaitės, gana skirtingos. Ypač ryškūs skirtumai atsiskleidė per krizę. Lietuva socialinės politikos srityje pasuko liberalesne linkme, Estija žengia kaip ir socialdemokratiniu keliu, sekdama Skandinavijos šaliu pavyzdžiu, o Latvija perima tokiu valstybių kaip Austrija ar Vokietija patirtį, vykdydama labiau konservatyvią-korporatyvinę politiką.

Lygintas prieškrizinis laikotarpis nuo 2004 iki 2008 metų, krizinis - 2008-2010 metais, kai buvo vykdomi įvairūs apribojimai, ir pokrizinis - nuo 2012 iki 2016 metų. Taip pat pasižiūrėta, kaip Baltijos šalys atrodo kitų aštuonių Rytų Europos šalių kontekste. „Istoriškai po krizės socialinė politika dažniausiai pagerėja, nes iškyla poreikis padėti kai kurioms socialinėms grupėms. Socialinė politika reformuojama, atsiranda daugiau išmokų. Bent jau išsivysčiusiose šalyse“, - sakė „Lietuvos žinioms“ prof. J. Aidukaitė. Milda Kniežaitė - „Trys Baltijos šalys: skiriasi ne tik pensijos“. LIETUVOS ŽINIOS

Juokiasi puodas, kad katinas juodas. Taip galima apibūdinti Andrių Kubilių, konservatoriams atstovaujantį Seimo specialiojoje komisijoje, tiriančioje galimą A. Skardžiaus apkaltą dėl šeimos verslo Baltarusijoje. Buvusio premjero A. Kubiliaus sūnus Vytautas beveik dvejus metus išrinktas į stebėtojų tarybą bendrovėje, kuri Baltarusijoje plečia saulės energijos ir biodujų elektrinių statybą.

Visąlaik deklaravęs, kad jo sūnus Vytautas tėra UAB „Google Lietuva“ direktorius, A. Kubilius šių metų balandžio viduryje ėmė ir prisiminė, kad jis užima ir kitas pareigas: yra „Vilnius Tech Park“ valdybos narys, kredito davėjų statusą turinčios UAB „Credital“ (buv. UAB „Įmoka lengvai“) valdybos narys (nuo 2016 m.), „Startup Wise Guys Riga“ steigėjas. Deklaracijoje teigiama, kad sūnus V. Kublius yra ir UAB „Modus Group“ stebėtojų tarybos narys. „Modus Grupė“ prieš keletą metų plačiai įžengė į Baltarusiją. Čia turi ne tik BMW ir „Mini“ autocentrą, bet ir plečia veiklą saulės energetikos bei biodujų elektrinių statybos ir eksploatacijos versle. Valdas Kvedaras - „Baltarusijos elektrinėse - A. Kubiliaus sūnaus uodega“. KAUNO DIENA, KLAIPĖDA

VSD direktorius Darius Jauniškis vakar buvo iškviestas į Seimą pasiaiškinti. Parlamentarus labiausiai domino, kodėl daugiau nei 10 metų buvo matoma, kad „MG Baltic“ mėgina užvaldyti valstybę, tačiau nieko nebuvo daroma. VSD teigimu, buvo daroma - buvo teikiama surinkta informacija kitoms specialiosioms tarnyboms bei valstybės vadovams. Tik to pasekmių reikėjo laukti ištisą dešimtmetį. Į kitus klausimus VSD vadas atsakė dar lakoniškiau.

VSD vadas į Seimą buvo iškviestas daugiausia frakcijos „Tvarka ir teisingumas“ iniciatyva. Ar VSD pažymose pateikta informacija nėra politiškai dozuojama, siekiant apsaugoti konservatorius ir prezidentę Dalią Grybauskaitę? Toks buvo pirmasis juos dominęs klausimas. D. Jauniškis užtikrino, kad šalies vadovybė nesikiša, nereguliuoja ir nedaro įtakos departamento veiklai. Danas Nagelė - „VSD vadas Seimo smalsumo nepatenkino“. VAKARO ŽINIOS

KULTŪRA

Vakar Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas profesorius Eugenijus Jovaiša vakariniame posėdyje pateikė parlamentui nutarimo projektą dėl pritarimo Šiaulių universiteto reorganizacijai. Projekte numatyta, kad Šiaulių universitetas būtų „reorganizuojamas prijungimo prie Vilniaus universiteto būdu“.

Abiem universitetams siūloma iki spalio 10 dienos Seimui pateikti universitetų reorganizavimo planą ir sąlygas. Po reorganizacijos Šiaulių universitetas taps Vilniaus universiteto Šiaulių akademija. Rita Žadeikytė - „ŠU žingsniuoja į VU“. ŠIAULIŲ KRAŠTAS

Gegužės 19 d. Šiauliuose nuo 19 iki 24 val. vyks tarptautinio projekto „Europos muziejų naktis“ renginiai. Į nemokamas veiklas kvies 13 Šiaulių muziejų. Visus muziejus vienijanti tema: „Modernėjanti Lietuva“. Spaudos konferencijoje buvo pristatyti svarbesni renginio akcentai. Lankytojų Šiauliuose lauks ne tik penki „Aušros“ muziejaus padaliniai, bet ir kiti 7 miesto muziejai. Stasio Gliaudžio gamtos muziejus šiemet pirmą kartą dalyvauja renginyje.

Sukurtas interaktyvus maršrutas „Europos muziejų naktis Šiauliuose 2018“. Parsisiuntę į išmanųjį telefoną ar planšetinį kompiuterį programėlę „IZItravel“ ir įvedę vietovardį „Šiauliai“ žmonės galės lengviau surasti projekte dalyvaujančius muziejus ir susipažinti su jų paruošta vakaro programa. Teresė Hokienė - „Muziejų naktis Šiauliuose: naktis viena - muziejų 13“. ŠIAULIŲ NAUJIENOS

TEISĖTVARKA

Už karo ir nusikaltimus žmoniškumui, Sausio 13-osios byloje valstybinį kaltinimą palaikantys prokurorai griežčiausią bausmę - laisvės atėmimą iki gyvos galvos - prašo skirti šešiems asmenims. Tarp jų ir Maskvoje gyvenančiam buvusiam Sovietų Sąjungos gynybos ministrui Dmitrijui Jazovui. Iš visų 67 kaltinimų sulaukusių Rusijos, Baltarusijos ir Ukrainos piliečių nukentėjusiesiems siekiama priteisti 1,12 mln., o Lietuvai - per 11,3 mln. eurų įvertintą žalą. Tačiau iš jų ant teisiamųjų suolo sėdo tik du.

Vakar išklausytos kelias savaites trukusios baigiamosios kalbos Sausio 13-osios byloje. Be 93 metų D. Jazovo, visą likusį gyvenimą sėdinčius kalėjime prokurorai nori matyti: buvusį KGB karininką, „Alfa“ būrio vadą Michailą Golovatovą, buvusį Vilniaus garnizono vadą Vladimirą Uschopčiką, į Lietuvos kariuomenės savanorį Vytautą Lukšį iš automato šovusį ir jį sunkiai sužeidusį vyriausiąjį oro desanto pareigūną Vilniuje Vasilijų Kustrio, Sovietų Sąjungos vidaus reikalų ministro pavaduotoją Nikolajų Demidovą ir karinės apygardos vadą Vasilijų Saviną. Robertas Širvys - „Prokurorai nori pasodinti sovietų ministrą“. VAKARO ŽINIOS

„Respublikos“ leidinių“ direktorė Diana Veleckienė kreipėsi į UAB „15 min.“ ir Lietuvos nacionalinį radiją ir televiziją su reikalavimu paneigti paskleistą tikrovės neatitinkančią, juridinio asmens dalykinę reputaciją pažeidžiančią informaciją. Abi žiniasklaidos priemonės skelbė: „JAV bendrovės „Pfizer“ atstovybės Lietuvoje vadovas Raimundas Voiška amerikiečių diplomatams papasakojo sulaukęs „Respublikos“ savininko pasiūlymo neva už 1 mln. litų sužlugdyti „Pfizer“ konkurentus. Apsispręsti duotos dvi savaitės, po to sekė šantažas“.

Tačiau 2011-2012 m. prokuratūroje ir teisme pats R. Voiška paneigė kada nors buvus tokį incidentą. O straipsnį šia tema pirmasis paskelbęs Norvegijos dienraštis „Aftenposten“ buvo pripažintas pažeidusiu Etikos kodeksą. Jurgita Žemaitytė - „Respublika“ nesileis murkdoma purvo katile“. VAKARO ŽINIOS

Vakar 12.27 val. buvo gautas pranešimas, kad Klaipėdoje, Bangų gatvėje esančio bendrabučio namo bute, rastas 1957 m. gimusios moters lavonas su durtine žaizda bei peiliu kūne. Bute taip pat rastas 1955 m. gimęs peiliu sužalotas vyras - galimai įtariamojo tėvas. Trumpuoju pagalbos telefonu 112 kreipėsi tos pačios laiptinės gyventojai ir pranešė apie sužeistą vyriškį bei laiptinėje telkšojusį kraują.

„Atvykus policijos pareigūnams buvo nustatyta, kad bute yra moters lavonas su durtinėmis žaizdomis bei sužalotas vyriškis, kuris buvo nedelsiant nugabentas į gydymo įstaigą. Tuomet buvo pradėta įvykio vietos apžiūra ir įvykio tyrimas“, - spaudos konferencijos metu vakar pasakojo Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininkas Alfonsas Motuzas. Manoma, jog nusikaltimą įvykdė Milanas Tarasevičius, gimęs 1976 m. Rūta Žukė - „Klaipėdą sukrėtė kruvinas nusikaltimas“. VAKARŲ EKSPRESAS

Vakar, apie 8 val. ryto, Šiauliuose, Vytauto gatvėje, vyko įtariamojo sulaikymo operacija, per kurią sulaikytas kvaišalų platinimu įtariamas 56 metų šiaulietis, vairavęs A klasės „Mercedes Benz“ automobilį. Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo valdybos pareigūnai sulaikė įtariamą asmenį sunkaus nusikaltimo padarymu.

Sulaikymo metu asmuo aktyviais veiksmais vengė sulaikymo, pasipriešino policijos pareigūnams, nevykdė jų teisėtų nurodymų. Dėl to buvo sužaloti trys policijos pareigūnai, apgadinti 7 automobiliai, iš kurių 2 - policijos pareigūnų, 4 - miesto gyventojų bei paties įtariamojo transporto priemonė. Justina Kybartaitė - „Šūviais sustabdytas Vytauto gatve sprukęs kvaišalų platinimu įtariamas šiaulietis“. ŠIAULIŲ NAUJIENOS

 

ELTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta