2017-12-15

Savaitgalio diskusija: Ar būtina tapti vieninteliais "siauruko" dalininkais? (22)

Anykščių rajono savivaldybė pageidauja tapti vienintele VšĮ „Aukštaitijos siaurasis geležinkelis“ dalininke.Ar prasminga griebti įstaigą į savo rankas, kuriai greičiausiai reikės papildomų finansinių injekcijų iš rajono biudžeto? Kokią naudą turėtų Anykščiai, jei mūsų savivaldybė būtų vienintelė dalininke ir valdytoja?

2017-12-17

Atėjus pas gydytoją bus siūloma pildyti savanorišką testą apie alkoholio vartojimą (3)

Sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga parengė naują tvarką, pagal kurią nuo kitų metų liepos sveikatos priežiūros įstaigose gyventojai galės pildys testus, iš kurių paaiškės – saikingai ar ne žmogus vartoja alkoholį, rašo portalas 15min.lt.

Skaityti daugiau...
2017-12-17

Net ir šeši skaitytojai jau yra daug (žiūrėkite vaizdo įrašą) (2)

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos direktorių Romą Kutką. Skaityti daugiau...

2017-12-17

Anykščiuose pavogtas prabangus automobilis (15)

Gruodžio 15 d. apie 10 val. 33 min. Utenos apskr. VPK gautas pranešimas, kad laikotarpyje tarp gruodžio 14 d. ir 15 d. Anykščiuose, Vilniaus g., iš saugomos automobilių stovėjimo aikštelės, pavogtas automobilis „BMW X5", pagamintas 2008 metais.

Skaityti daugiau...
2017-12-17

Ligoninę parduos už milijoną? (10)

Skelbiamas naujas parduodamo valdiško Anykščių nekilnojamojo turto sąrašas. Įspūdingiausia prekė šiame sąraše - 10 tūkst. kv. m. ploto Anykščių ligoninės patalpos. Nurodoma, kad šių pastatų vertė 1 mln. 291 tūkst. eurų. 

Skaityti daugiau...
2017-12-17

Komisija tikrins veiksnumą (5)

Anykščių rajono taryba ketvirtadienį sudarys neveiksnių asmenų būklės peržiūrėjimo komisija. Šioje komisijoje turėtų būti penki asmenys. Jos pirmininke siūloma Ieva Gražytė, Anykščių rajono savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėja.

Skaityti daugiau...
2017-12-02

Lietuvius šakute naudotis išmokė karalienė Bona Sforca (2)

Lietuvos Valdovų rūmai – rezidencija, kur kažkada gyveno Abiejų Tautų respublikos valdovai, viešėjo įtakingiausi didikai. 1517 m. Šventosios Romos imperijos imperatoriaus Maksimilijono I pasiuntinys Zigmantas Herberšteinas susitarė dėl Žygimanto Senojo ir Bonos Sforcos, Milano kunigaikščio Džianio Galeako Sforcos, dukters jungtuvių. Manoma, kad ši legendomis apipinta moteris į Lietuvą iš Italijos atvežė naujus papročius, pavyzdžiui, valgant naudotis ne tik peiliu, bet ir šakute.
,,Valdovų rūmai buvo šalies centras – čia Lietuvos iždas, Aleksandro laikais čia kaldintos monetos, čia saugoma ir Metrika, ir galbūt redaguotas Lietuvos Statutas. Leonas Sapiega, redaguodamas III-čiąjį Lietuvos Statutą, greičiausiai gyveno Valdovų rūmuose. Taip pat galime kalbėti apie didžiulę rūmų prabangą – turime XV amžiaus taurę iš Venecijos stiklo, puoštą emale ir auksu“, - sakė muziejaus ekskursijų koordinatorė Birutė Šulinskienė.

Skaityti daugiau...
2017-12-16

Šeimyniškių kaime kuriasi „Anūkis“

Vos išvažiavus iš Anykščių Kavarsko kryptimi abipus plento prasideda Anykščių parapijos Šeimyniškių kaimo laukai, pavienės ir į mažą gyvenvietę susispietusios sodybos. Kaimas tęsiasi iki Ažuožerių, glaudžiasi prie Pašventupio miško, dešiniojo Šventosios upės kranto. Pasak Anykščių seniūnijos seniūno Eugenijaus Pajarsko, Šeimyniškiai patrauklūs gyventi, juose gyvenamąją vietą deklaruoja 52 gyventojai. „Kaimas priemiestinis, patogus susisiekimas, o Anykščius galima ir pėstute pasiekti“, - šypsojosi seniūnas, pastebėjęs, kad kaime yra verslo įmonių, jo teritorijoje veikia Anykščių nuotekų biologinio valymo įrenginiai, keli autoservisai, kaimo turizmo edukacinę veiklą plėtoja „Anūkis“.

Skaityti daugiau...
2017-12-02

Iš čia tėvų palaiminti skrido ieškoti savo dalios (1)

Lietuvos Mokslų akademijos narys, profesorius, habilituotas daktaras, 14 knygų autorius, istorikas Antanas Tyla - vienas arčiausiai savo šaknų esantis Anykščių krašto esantis šviesuolis.
Joks didesnis Anykščių rajono įvykis ar kultūros reiškinys neįvyksta be profesoriaus A. Tylos dalyvavimo. 80–metį atšventęs profesorius aktyviai reiškiasi visuomenės veikloje, rašo ir publikuoja straipsnius ir knygas, kurių veikėjai dabar  dažniausiai  yra Anykščių krašto žmonės.
Garbųjį anykštėną paprašėme atsakyti į keletą klausimų apie krašto tapatybę ir savito kelio paieškas.

Skaityti daugiau...
2017-11-29

Klausome muzikos pagal sąrašą (12)

Šį rudenį lietuviška instrumentinės muzikos grupė „Saulės laikrodis“ pristatė naują savo albumą, o kartu priminė, kaip teko gyventi muzikantams sovietmečiu. Mat ši grupė, kaip ir daugelis kitų, tiesiog buvo uždrausta. Muzika buvo viena iš ideologijos ypač prižiūrimų sričių. Egzistavo net draudžiamų Vakarų muzikos grupių sąrašai, už jų muzikos klausymą buvo galima atsidurti ir ant kilimėlio partijos komitete ar KGB akiratyje. Kitaip ir negalėjo būti, nes sovietmečiu roko muzika tapo jaunų žmonių laisvės išraiška.

Skaityti daugiau...
2017-12-05

Pristatys pilies projektą (Nr. 92, 2017-11-18) (6)

UAB „Urbanistika“ lapkričio 20-ąją, pirmadienį, 12 valandą Anykščių savivaldybės administracijos salėje anykštėnams pristatys Šeimyniškėlių medinės pilies koreguotą projektą. Projektuotojai nurodo, kad požeminė pilies dalis bus statoma pagal šiuolaikines technologijas, o antžeminė - pagal archaiškas tradicijas. Tiesa, ir naudojant archaiškas tradicijas nepavyks išvengti stiklo paketų.
Beje, paaiškėjo, jog prie Anykščių pilies projektavimo prisidėjo ir paskutiniu metu išgarsėjęs Jakovas Mendelevičius, kuris kaltinamas vos ne Gedimino kalno sugriovimu.

Skaityti daugiau...
2017-12-04

Žiemą prognozuoja būsiant švelnią (Nr. 92, 2017-11-18) (3)

Rubikietis Alvydas Diečkus orus stebi jau daugiau nei penkiasdešimt metų - nuo 1963-ųjų. Rubikietis, remdamasis senolių sukaupta išmintimi prognozuojant orus, papasakojo, ką apie būsimą žiemą sako gamtos ženklai.

Skaityti daugiau...
2017-12-03

Girtas aplinkosaugininkas trukdė policininkams (Nr. 91, 2017-11-14) (8)

Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Anykščių rajono skyriaus vedėjas Arnoldas Kazakevičius prisidarė rimtų problemų. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį (iš lapkričio 11 d. į lapkričio 12 d.), apie 3 val. 5 min., girtas aplinkosaugininkas Utenoje, Aukštakalnio gatvės klube, trukdė policijos pareigūnams sulaikyti viešosios tvarkos pažeidimu įtariamą asmenį bei nevykdė teisėtų jų reikalavimų.

 

Skaityti daugiau...
2017-12-16

Net ir šeši skaitytojai jau yra daug

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių L. ir S.Didžiulių viešosios bibliotekos direktorių Romą Kutką. Skaityti daugiau...

2017-12-09

Adventas – džiugus laukimas

Portalo anyksta.lt redaktorius Robertas Aleksiejūnas kalbina Anykščių šv.Mato bažnyčios kunigą Mindaugą Šakinį. Skaityti daugiau...

Kokį alkoholį dažniausiai renkatės?

Dienos anekdotas

Prieina abu prie troleibuso vairuotojo ir klausia:
- Dėdė, ar mane šis troleibuso maršruta iki stoties nuveš?
- Nuveš, sūneli, nuveš.. - Užtikrina vairuotojas.
Kitas, pasilenkęs prie talonelių langelio:
- O mane?..

Komentaras

xxx: „o kokias slides ruostis kalnu ar vandens"

Komentuoti
Nuteistuosius beveik 1 mln. eurų vertės rusiškų kontrabandinių cigarečių byloje Vilniaus apygardos teismas penktadienį įpareigojo atlyginti rūkalų sunaikinimo ir saugojimo išlaidas. Vienas nuteistasis Artūras Tamulionis turės atlyginti beveik 3 tūkst. eurų, kitas nuteistasis Valdas Vabolis – daugiau nei 3 tūkst. eurų. Skaityti daugiau...
Palankiausiai vertinama šalies politike išlieka šalies vadovė Dalia Grybauskaitė, o antroje vietoje įsitvirtina Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, rodo šeštadienį dienraščio „Lietuvos rytas“ skelbiama „Vilmorus“ apklausa. Pagal ją, prezidentę D. Grybauskaitę palankiai vertina 65,3 proc. apklaustųjų (63,3 proc. lapkritį), o nepalankių vertinimų šalies vadovė surinko 20,9 proc. (19,8 proc. lapkritį). Skaityti daugiau...
Čia mano žodžiai poetui, prozininkui, publicistui Vygandui Račkaičiui ir apie jį naujos knygos „Žemė kelia žiedą“ proga. Aš į gamtą einu blogos energijos atsikratyti, sunkias mintis išbarstyti. Pasikrauti šviesa. Tu eini ieškoti, matyti paslaptį, Visagalio išmintį. Skaityti daugiau...
2017-12-17

Skatinam nedarbą (1)

Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys? Skaityti daugiau...
Anykščių rajono tarybai pateiktas sprendimo projektas, kuriame numatyta pakeisti Anykščių ligoninės struktūrą. Chirurgijos ir traumatologijos skyriai bus sujungti į vieną skyrių. Prie šio jungtinio skyriaus bus pridėta ir ginekologija. Mat Akušerijos ir ginekologijos skyrius naikinamas, atsisakant akušerijos paslaugos teikimo Anykščių ligoninėje.  Skaityti daugiau...
  Trečioji našlelė Brangus „firminio“ Chabarovskas -Vladivostokas traukinio bilietas kėlė skausmą dėl 60 eurų, bet suteikė galimybę pagaliau išsiaiškinti, kas gi tas „firminis“ traukinys, per naktį nuvešiantis į Ramiojo vandenyno pakrantę. Į jį įlipus palydovė išbarė, kad įvėžlinau nenusivalęs kojų. „Geras ženklas!“ - pagalvojau. Kitu geru ženklu buvo trečioji „našlelė“.  Kupė pasidėję kuprines išėjome į lauką, kas paskutinį kartą pakvėpuotume Chabarovsko oru, parūkyti. Grįžtame į kupė, ten sėdi močiutė be kelnių. Atsiprašome. Ji sako, nieko tokio, užeikit, jau baigiu persirengti. Po šios kelionės kilo pagrįstas įtarimas, jog į kupė, kuriuo važiuoja trys solidaus amžiaus vyrai, įsodinamos tik dar solidesnio amžiaus moterys. Skaityti daugiau...
Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys? Skaityti daugiau...
Internete pasirodė režisieriaus Nerijaus Širvio komedinio serialo „Varom į miestą“ anonsas. Anonse minimas ir Kavarsko pavadinimas. Skaityti daugiau...
Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys? Skaityti daugiau...
Socialinio draudimo įmokas kitais metais mokės daugiau žemdirbių, bet daliai jų mokesčiai sumažės – Seimas leido juos skaičiuoti ne nuo visų, o tik nuo pusės apmokestinamųjų pajamų. Kaip vertinate tokį Seimo sprendimą, kai mokestinės lengvatos taikomos išskirtinai vienam verslo sektoriui? Ar mokestinėje politikoje turėtų būti išimtys? Skaityti daugiau...
Gruodžio 12 d. mes, Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai, buvome išvykę į prieškarinės Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – Prezidentūrą. Skaityti daugiau...
2017 metų gruodžio 11–15 dienomis vyko Anykščių miesto seniūnaitijų seniūnaičių rinkimai. Ažupiečių seniūnaitijos seniūnaičiais pretendavo tapti pedagogė Dangira Nefienė ir draudimo tarpininkas Alvydas Taleišis, Centro - Arvydas Ribašauskas ir tarnautojas, visuomenininkas Rolandas Lančickas, Janydžių - verslininkė Kristina Juodelienė, Jurzdiko - bendruomenės pirmininkė Irena Vaitkienė, Pušyno – muziejininkas, visuomenininkas Tautvydas Kontrimavičius, Ramybės – pedagogė Inaida Komarova. Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį buvo sutrikęs Anykščių miesto kalėdinės eglės apšvietimas. Kurį laiką nedegė eglės viršūnėje esanti žvaigždė. Skaityti daugiau...
Prieš atsakydamas į Gintauto Palucko vadovaujamos Socialdemokratų partijos Anykščių skyriaus atstovo viešą klausimą, norėčiau padėkoti už opozicinės jėgos dėmesį Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai ir man, Valstiečių ir žaliųjų frakcijos Seime nariui. Buvo užduoti du klausimai: apie Ramūno Karbauskio įmonių veiklą Lietuvoje ir apie prekybą su Rusija. Bandysiu trumpai atsakyti. Skaityti daugiau...
Paskutiniu metu vis daugiau iškyla faktų apie galimai neskaidrią parlamentaro Ramūno Karbauskio veiklą. Jo vadovaujamas koncernas prekiauja trąšomis, žemės ūkio technika su Rusija, nors embargas galioja visiems Lietuvos verslininkams. Žiniasklaidos teigimu, p.R. Karbauskis per šiuos metus nesumokėjo Lietuvai 3 250 000 eurų mokesčių. Skaityti daugiau...
Gruodžio 15 d., penktadienį, Anykščių muzikos mokyklos salėje vyko LR Socialinės apsaugos ir darbo ministro Lino Kukuraičio susitikimas su Anykščių rajono gyventojais. Ministrą atlydėjo jo patarėja Kristina Paulikė bei LR Seimo narys Antanas Baura. Pagrindiniai susitikimo metu aptarti klausimai – nuo 2018 m. sausio 1 d. įsigaliosiantys įstatymų pakeitimai socialinės apsaugos srityje. Skaityti daugiau...
Teismas pripažino Anykščių rajono mokinių maitinimo paslaugos viešąjį pirkimą teisėtu. Anykščių savivaldybės administracija gali pasirašyti sutartį su konkurso nugalėtojais UAB"Grūstė". Sutartis įsigalios sausio 1-ąją. Skaityti daugiau...
Anykščių savivaldybės internetiniame puslapyje skelbiama, kad šių metų trečiąjį ketvirtį savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka uždirbo vidutiniškai 2 000 eurų, o jo pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas  - 1 544 eurus. Lyginant su 2016 metais, administracijos vadovų algos smarkiai išaugo. Direktorius 2016-aisiais vidutiniškai uždirbo 1 342, pavaduotojas 1 272 eurus. Skaityti daugiau...
2017 m. gruodžio 15 d., penktadienį, Lietuvos Respublikos Vyriausybėje iškilmingai įteikti prestižiniai konkurso „Lietuvos metų gaminys 2017“ apdovanojimai. Lietuvos pramonininkų konfederacijos rengiamas konkursas – vienas labiausiai atspindinčių šalies ūkio pažangą renginys, kuriam pateikiamos įvairių šalies ūkio šakų naujovės, įsitvirtinusios rinkoje ir jau pelniusios vartotojų pripažinimą. Aukso medaliu šiais metais įvertintas bendras Anykščių rajono savivaldybės ir AB „Panevėžio keliai“ rengtas projektas „Nestandartiniai vizualiniai sprendimai Anykščių miesto gatvėse“. Skaityti daugiau...
Gruodžio 12 d. mes, Traupio pagrindinės mokyklos mokiniai, buvome išvykę į prieškarinės Lietuvos laikinosios sostinės – Kauno – Prezidentūrą. Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį  apie 21.25 val. Anykščių seniūnijos  Pagirių kaime, B. Karazijos gatvėje, neblaivus (nustatytas 3,04 prom. girtumas) sūnus (g. 1988 m.) grasino sumušti ir nužudyti neblaivų (nustatytas 1,85 prom. girtumas) tėvą (g. 1963 m.). Skaityti daugiau...
Ketvirtadienį Anykščių seniūnijos  Naujųjų Elmininkų kaime,Sodų gatvėje, sandėliavimo paskirties pastate kilo gaisras. Skaityti daugiau...
Artėjant gražiausioms metų šventėms, prasideda prekybos karštinė. Daugelis viešojo maitinimo įmonių siūlosi gaminti patiekalus šventiniam stalui. Nusprendusiems pasinaudoti šia restoranų ir kavinių paslauga, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) siūlo vartotojams pasirenkant įmonę, atkreipti dėmesį į jos vertinimo balą. Skaityti daugiau...
Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato duomenimis, šiemet Anykščių rajone nustatytas vienas nelegalaus alkoholio „taškas“. Skaityti daugiau...
Aplinkos ministerija suformavo viziją, kaip galėtų būti pertvarkomos šalyje šiuo metu veikiančios saugomų teritorijų direkcijos. Planuojama, kad jų turėtų likti 8. Aplinkos ministras Kęstutis Navickas sako, kad norint išgryninti vertingiausių šalies teritorijų funkcijas ir visuomenei teikti aukšto lygio paslaugas, būtina stiprinti jų valdymą ir administravimą. Skaityti daugiau...
Daugiau nei 90 metų skaičiuojantis lietuviškų gėrimų gamintojas „Anykščių vynas“ keičia savo įvaizdį: pristato atnaujintą korporatyvinį prekės ženklą. Vizualūs pokyčiai – dalis naujo „Anykščių vyno“ gamyklos veiklos etapo, kurio pamatas – svarbiausios bendrovės vertybės: ilgametės tradicijos, natūralumas ir meistrystė. Skaityti daugiau...
Kopenhagoje (Danija) vykstančio Europos plaukimo čempionato 25 m baseine vyrų 200 m. plaukimo krūtine  atrankos varžybose anykštėnas Giedrius Titenis finišavo per 2 min. 6,92 sek., užėmė 11 vietą ir į finalą nepateko. Tiesa, G.Titenis 0,73 sek. pagerino jam pačiam nuo 2009 metų priklausiusį Lietuvos rekordą. Skaityti daugiau...
Šiandien, gruodžio 14 d., Vilniaus Rotušėje kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson įteiks Kultūros ministerijos premijas. Tarp laureatų ir anyškštėnė menotyrininkė, Lietuvos dailės muziejaus Vaizduojamosios dailės skyriaus vyriausioji dailėtyrininkė-rinkinio kuratorė – Dalia Tarandaitė. Jai premija skirta už muziejininkystės darbus. Skaityti daugiau...
Gruodžio 9-10 dienomis sporto ir laisvalaikio centre „Nykščio namai“ sužaistos penkerios rajono krepšinio pirmenybių antrojo turo rungtynės, kuriose susitiko: Skaityti daugiau...
Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyva parengtos profesinio mokymo pertvarką garantuosiančios įstatymų pataisos priimtos Seime. Profesinio mokymo, Švietimo, Užimtumo, Mokslo ir studijų, Viešųjų įstaigų įstatymų pataisomis siekiama užtikrinti, kad profesinis mokslas būtų kokybiškas, konkurencingas bei atitiktų valstybės ir verslo poreikius.  Skaityti daugiau...
Visos naujienos