
22-ejų anykštėnas Benas Pociūnas jau vadinamas perspektyviu elektroninės muzikos pasaulio debiutantu. Domėjimasis elektronine muzika vaikinui jau tapo ir uždarbio šaltiniu – vis dažniau vakarėliuose jį galima išvysti prie didžėjaus pulto linksminantį publiką.
– Benai, papasakok apie save plačiau „Anykštos“ skaitytojams.
– Šiuo metu gyvenu ir mokausi Kaune, man 22-eji, esu ketvirto kurso studentas. Studijuoju Kauno technologijos universitete informatiką bei multimedijos technologijas. Krepšinį pradėjau žaisti nuo pradinių klasių. Žaidžiau pirmame Anykščių ,,Elmio“ sezone, po to išvažiavau studijuoti į Kauną, ten žaidžiau porą metų universiteto antrojoje komandoje, o praeitais metais grįžau į Anykščių ,,Elmio“ komandą.
– Kaip kilo mintis tapti DJ‘umi?
– Brolis Lukas anksčiau dažnai grodavo Anykščiuose, todėl visuomet mąsčiau, jog būtų smagu ir man pamėginti atsistoti prie pulto. Ilgokai pats domėjausi įvairia elektronine muzika, grojančiais DJ’jais tiek Lietuvoje, tiek užsienyje. Neieškodavau aparatūros ar įrangos, nes žinojau, kad ji yra ganėtinai brangi, taip pat jokių DJ pamokų irgi niekur nerasdavau. Pradėjau groti su neseniai į rinką išėjusiu kontroleriu „Pioneer DDJ-400“, kuris yra tinkamiausias variantas pradedantiesiems, jį įsigijau prieš metus. Toje pačioje muzikos parduotuvėje pavasarį radau skelbimą, jog yra rengiamos individualios DJ pamokos, į kurias iš karto ir užsirašiau. Žinau, jog internete yra pilna informacijos apie grojimą, tačiau žiūrėti video ir gyvai mokytis su patyrusiu žmogum nėra tas pats. Po kelių pamokų pavyko įsisavinti grojimo pagrindus ir pagroti tarp draugų.
– Kokia buvo DJ‘avimo pradžia?
– Pradėti mokytis groti pamokose nebuvo itin sunku, kadangi prieš tai jau kurį laiką turėjau minėtą kontrolerį. Lygiagrečiai su DJ pamokomis taip pat su draugu Arnu vystėme idėją padaryti elektroninės muzikos šokių vakarėlį Anykščių mieste. Beieškant informacijos dėl leidimų, apribojimų ar įmanomų variantų, pavyko užmegzti kontaktą su Anykščių jaunimo klubu bei vandenlenčių parko ,,WakePond’’ savininkais, kurie pasiūlė bendradarbiauti įgyvendinant šią idėją. Su Arnu sugalvotam renginių ciklui davėme pavadinimą ,,Moss Soma“ ir startavome per Jonines. Per vasarą vyko penki renginiai „WakePond’e“, iš kurių keturiuose pavyko pagroti, o trijuose buvo ,,Moss Soma“ renginių tematika. Dėl to esame labai dėkingi Anykščių jaunimo klubui – Viktorui, Gintarei ir visai jų komandai – bei „WakePond’o“ savininkams Matui bei Tomui, taip pat jų visam kolektyvui. Neskaičiuojant „WakePond’ o“, dar teko groti šią vasarą kitame vandenlenčių parke „Wake B1“, „Junos“ kavinėje, „BasiBasi“ restorane, „Alchemikų“ organizuotame elektroninės muzikos renginyje ,,Menotyra“, Kauno restobare ,,Klimas“.
– Kokia muzika pats domiesi ir kokios dažniausiai klausaisi? Į kokius vardus DJ pasaulyje lygiuojiesi?
– Domiuosi labai įvairia elektronine muzika. Dažnai ieškau naujų atlikėjų, naujų skambesių, naujų žanrų, kurie tiktų būsimiem set’ams. Patinka daug įvairių lietuviškos elektroninės muzikos atlikėjų, tačiau šiuo metu lietuviškos DJ rikiuotės favoritas – Zakmina. Kaip minėjau, klausausi daug skirtingos muzikos, todėl, mano požiūriu, daugelis atlikėjų turi savotiško žavesio, bet šiuo metu išskirti galėčiau „The Hacker“, „Djedjotronic“, FJAAK, „Perel, Hot Since 82“.
– Kas yra sudėtingiausia, atsistojus prie DJ pulto?
– Grojant su grotuvais be „sync’ų“, dar kartais būna sunku tinkamai sureguliuoti ritmą.
– Kas pačiam teikia didžiausią malonumą DJ veikloje?
– Mokymasis technikos, ieškojimas naujų track’ų mix’ams, įvairiapusiškas pasiruošimas būsimiems renginiams. Žinoma, kaip ir kiekvienam grojančiam, didžiausias malonumas, be abejonės, yra matyti šokėjus šokių aikštelėje.
– Minėjai, kad iš DJ veiklos galima generuoti ir pajamas. Jei ne paslaptis, kokie yra paties honorarai?
– Labai skirtingi, priklauso nuo vietos, kurioje groju.
– Įsimintiniausias pasirodymas?
– Pirmasis – per Jonines „WakePond’e.“
– Užsiimi ne tik muzikos miksavimu, bet ir repo/ hip hopo takelių kūryba. Kas tai per veikla? Kas tuos takelius iš tavęs perka ar domisi jais?
– Repo atlikėjai ieško garso takelių, ant kurių tariamai galėtų ,,repuot“’, kadangi hip hop’as / repas /trapas yra taip pat tarp man patinkančių žanrų, užsiimu šių žanrų garso takelių kūryba. Garso takelis (bytas) nebūtinai gali būti vien hip hop’o. Lygiai taip pat gali būti R&B, Pop, Alternative Rock ar kiti. Tai paprasčiausia melodija su ritmu, kuriai trūksta tik vokalisto. Vokalistas, kuris yra suinteresuotas tavo garso takeliu, nuperka jį iš tavęs su intencija, jog padarys dainą, kurią išleis tam tikroje muzikos platformoje. Su nupirktu takeliu jis gali padaryti dainą, ją atlikti savo pasirodymuose ar kitaip iš jos uždirbti (per muzikos platformas generuojant pajamas ar panašiai). Lietuvoje ši sritis nėra populiari, dėl to fokusuojuosi į užsienio atlikėjus, dažniausiai amerikiečius.
– Kokie ateities planai?
– Konkrečių užsibrėžtų planų neturiu, tačiau laikui bėgant norėčiau pagroti vis didesniame renginyje. Išmokti naujos technikos, prodiusuoti. Taip pat atitinkamai suderinti mokslus su sportu bei grojimu.
I don’t know why more people haven’t tried this, I work two shifts, 6hours in the day and 6 in the evening…And whats awesome is Im working from home so I get more time with my kids. Heres where I went……………www.now37.com
Nuotraukose ir gyvai atrodo panašus.
Ar iš balos tas gražumas jojo prigimimo? 🙂
Tiesiog berniukas-pastumdėliukas-pasiuntinukas
Oi, nežinote, vaikučiai, kas čia per… toks
Kad artistas, tai tikrai, ir dar samdytas klounas.
kas cia per artistas pirma kart matau 😀
Kažkoks kvaksėjimų ir žagsėjimų miksas… Net atsiraugėjau!
Tiksliai. Pagal tokią muzikytę labai patogu šokti judesiais, demonstruojančiais epilepsinių traukulių priepuolį.