
Lapkričio 26 dieną Kavarskas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022 užbaigė šių metų renginių ciklą ir pakvietė visus į uždarymo šventę, kuri prasidėjo šv. mišiomis Kavarsko šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje, o tęsėsi prie simbolinės varpelių arkos ir Anykščių kultūros centro (AKC) Kavarsko skyriaus salėje. Čia buvo įteiktos padėkos aktyviausiems ir daugiausiai prisidėjusiems, kartu kūrusiems Mažąją kultūros sostinę. Renginio pabaigoje vyko tautiškos kapelijos „Sutaras“ koncertas.

Klebonas kvietė kurti toliau
Vidurdienį suskambo visi Kavarsko bažnyčios varpai – jie kvietė į mišias. Susirinkę į bendrą maldą, išgirdo klebono kun. dr. N. Vyšniausko padėkos žodžius ir padrąsinimo kalbą: „Metai greitai prabėgo ir šiandien užbaigiame Mažosios kultūros sostinės renginių ciklą. Visi, kurie prisidėjo ir dirbo kartu, kūrė Kavarsko miesto istoriją, kurią prisimins ateities kartos. Metai atskleidė mums, kuo gyvena Kavarskas, kad čia yra daug kuriančių, kūrybiškų asmenybių, bendraminčių, kad gausu kultūrinių renginių. Visa ši bendruomenė – kaip didelis bičių avilys, kuriame kiekviena bitelė dūzgia, dirba, neša savo nektarą. Tariu nuoširdų ačiū visiems, kurie, negailėdami savo laiko triūsė, kad Kavarsko miestas būtų gražesnis, šviesesnis, tauresnis. Kviečiu nenuleisti rankų, o kurti toliau. Nebijokime kurti pasaulį gražesnį, net jei girdime kritiką. Gerai, jei kritika būna teisinga, išsakyta su meile. Būna ir kitokia kritika, tačiau jei tavo širdis su Dievu, Jis laimins visus tavo kelius, pasirinkimus, gerus darbus.“
Prie arkos nuleista vėliava
Prie arkos, nukabintos šių metų svečių, atlikėjų ir muzikantų varpeliais, savo simbolinius varpelius dar pakabino Kavarsko seniūnijos bendruomenių (Budrių, Svirnų, Janušavos, Dabužių ir kt.) atstovai, tautiškos kapelijos „Sutaras“ nariai, AKC Kavarsko skyriaus moterų vokalinio ansamblio ,,Akimirka“ dainininkės.
Skambant fanfaroms, iškilmingai buvo nuleista ir nukabinta vėliava, visus metus skelbusi žinią, kad „Kavarskas – Mažoji Lietuvos kultūros sostinė 2022“.
Įteiktos padėkos kūrusiems Mažąją kultūros sostinę
Kultūros namų salėje kalbą sakęs renginio svečias Antanas Baura džiaugėsi Kavarsko klebono iniciatyva ir gražiais siekiais, o dabar jau – ir rezultatais. „Visi žinome didelį klebono indėlį, nes juk taip ir buvo konstatuota – projektą parašė ir paraišką pateikė Kavarsko klebonas. Žinoma, be Anykščių kultūros centro darbuotojų palaikymo, kolektyvų, be įgarsinimo ir kitos pagalbos būtų žymiai sunkiau. Prisidėjo ne vienas, kad kūrybiškumo ugnelė ne tik rusentų, bet ir šviestų“, – kalbėjo A. Baura.
Anykščių rajono savivaldybės meras Sigutis Obelevičius visiems susirinkusiems dar kartą priminė, kad metams pelnytas titulas – Kavarsko Šv. Jono Krikštytojo parapijos klebono kun. dr. Nerijaus Vyšniausko, seniūnės Šarūnės Kalibataitės ir visos bendruomenės nuopelnas.

„Vakar Kaune baigėsi Europos kultūros sostinės renginiai. Nemažas išsūkis teko ir Kavarskui. Džiugu, kad šių metų pradžioje, kai buvo suteiktas 2022 metų Lietuvos Mažosios kultūros sostinės vardas, išsakyti palinkėjimai kavarskiečiams susitelkti išsipildė – didžiuojuosi kavarskiečiais ir visa Anykščių kultūros žmonių bendruomene, kurie, turėdami ribotas finansines galimybes, suorganizavo daug aukšto kultūrinio lygio renginių, kvietė įvairių atlikėjų, svečių. Kavarsko miestas tikrai buvo matomas ir girdimas kaip Mažoji Lietuvos kultūros sostinė, Kavarsko vardas skambėjo ne kartą. Ačiū visiems, kurie tą projektą rengė ir kurie prisidėjo, kad jis būtų sėkmingai įgyvendintas“, – kalbėjo S. Obelevičius.
Po pademonstruoto filmuko apie visus šių metų įvykius ir renginius Kavarske, seniūnė Šarūnė Kalibataitė ir klebonas Nerijus Vyšniauskas įteikė padėkas ir simbolines atminimo dovanėles tiems, kurie daugiausiai prisidėjo kurdami Mažąją kultūros sostinę. Padėkas atsiėmė bendruomenių aktyvistai, švietimo atstovai, kultūros darbuotojai, veiklūs jaunuoliai, rėmėjai, fotografijų konkurso nugalėtojai ir kiti.
Antroji renginio dalis – smagus ir klausytojus pakylėjantis tautiškos kapelijos „Sutaras“ (vadovas A. Fokas) koncertas. Muzikantai pateikė lietuvių liaudies instrumentinės muzikos panoramą: nuo senųjų autentiškų instrumentų iki XX a. pradžioje Lietuvos kaimuose paplitusių muzikos priemonių. Ir žiūrovai buvo įtraukti į žaidybinį grojimą skirtingais muzikos instrumentais.
„Sostinė gyvuoti baigė, kultūra – ne“, – teigė Kavarsko skyriaus vadovė Alvyra Simanonienė ir pakvietė visus į būsimus renginius gruodžio 5 d. (du spektaklius) ir gruodžio 9 d. (į eglutės įžiebimo šventę).
Seimo nario Tomo Tomilino padėjėjas Antanas Baura padėkojo Kavarske gyvenančio ūkininko Raimondo Sunklodo šeimai už renginių rėmimą ir šio straipsnio autorei už tekstų rašymą „Anykštoje“ – už Kavarsko vardo garsinimą spaudoje.

I have recently started a website, the information you provide on this site has helped me tremendously. Thanks for all of your time & work.
Tenai tai pastatai savininkų bet kaip gatvių neprižiūri tvarko tik tai centrą ir šaltinį o kitur apšniurkta
Gera kultūros sostinė miestelio centre buvusi ligoninė pradinė mokykla atrodo kaip Černobylis, baisu, o kalba apie kultūrą, kultūra su bomžyno vaizdiniais