Genovaitė Petraškienė su mero dovanotomis gėlėmis. Nuotr. Tautvilio Užos
Lapkričio 8-ąją Anykščiuose vykęs sambūris „Draugaukime – Bendraukime – Bendradarbiaukime“ vėl subūrė kraštotyrininkus, tautodailininkus ir kultūros bičiulius bendrystei.
Sambūris buvo skirtas tautodailininko Stanislovo Petraškos 90-osioms gimimo metinėms ir jo kūrybinės veiklos 50-mečiui paminėti. Renginio metu skambėjo prisiminimai, nauji atradimai ir netikėti siurprizai. Sambūrio dalyviams buvo pirmą kartą pristatyti du iki šiol niekur nerodyti ankstyvosios S. Petraškos kūrybos darbai iš
asmeninės Arūno Vilkončiaus kolekcijos.
Apie kūrėjo talentą kalbėjo Tautvydas Kontrimavičius, Skaidrė Račkaitytė, Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis prisiminimais dalijosi artimieji, bičiuliai bei jį pažinoję anykštėnai: kariškis, visuomenininkas Zenonas Mameniškis, rašytojas Rimantas Povilas Vanagas. Trumpą žodį sambūrio dalyviams tarė Lietuvos kariuomenės Depų tarnybos karys Raimundas Kovas, kuris atvykęs iš Šiaulių naujai įsijungė į Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos gretas, bet ir Anykščių viešajai bibliotekai padovanojo tarpukariu išleistas retas, unikalias knygas.
Muzikinę programą sambūrio metu atliko Anykščių vyrų vokalinis ansamblis „Varius“ (vad. Stanislovas Aglinskas).
Plačiau – laikraštyje „Anykšta”
Viešosios bibliotekos informacija
Nuotraukos Tautvilio UŽOS





































Petraška yra vidutinybė, o ne joks genijus, kaip gieda nemokšos. Kompozicijos jo darbuose – išsiklaipę kaip buktuoti ratai, koloristika kelia juoką, bet už tuos panaudotus akmens miltus pučiama nepaprasto talento migla. Tiesiog eilinis tautodailininkas ir tiek. O technikos unikalumas nėra meninė vertė.
Koks baisus dalykas pavydas…
Gal ne.Yra įvairių nuomonių.Ir dažų matosi dėta.Tai tegu garbina.Koks čia skirtumas.
Parašykite komentarą