2014-07-27

Savaitgalio diskusija: Ką manote apie Anykščių miesto šventę? (21)

Šio savaitgalio portalo anyksta.lt diskusijoje kviečiame skaitytojus dalintis naujausiais dabar vykstančios Miesto šventės įspūdžiais. Kas patiko? O kas nepatiko? Galbūt atradote detalių ir turite įspūdžių, kurių tiesiog negalite nutylėti?

Ar prisimenate ankstesnes Anykščių miesto šventes? Kuri iš buvusių švenčių Jums paliko didžiausią įspūdį?

Skaityti daugiau...
2014-07-26

Gražiausias floristinis kilimas – Troškūnų bendruomenės

Floristinių kilimų konkurso vertinimo komisija gražiausiu pripažino Troškūnų bendruomenės floristinį kilimą. Antrą vietą pelnė Skiemonių kaimo bendruomenė, trečią vietą – Biržų miesto bendruomenės „Biržai – mūsų namai“ floristinis kilimas. Taip pat įvertintas daugiausiai žiūrovų simpatijų pelnęs kūrinys – N.Elmininkų kaimo bendruomenės kilimas.

Skaityti daugiau...
2014-07-26

Biržų bendruomenės floristinis kilimas – K.Donelaičio motyvais

Biržų miesto bendruomenės „Biržai – mūsų namai“ atstovės ypatingai džiaugėsi laimėjusios prizinę  - trečią – vietą, nes jų teigimu, floristinį kilimą jos pynė pirmą kartą.

Skaityti daugiau...
2014-07-26

Klebonas „Verpetui“ dovanojo žirgą

Kultūros centre šiandien nuo 14 valandos 50 – metį švenčia sportinių šokių kolektyvas „Verpetas“.

Skaityti daugiau...
2014-07-26

Pristatė Viduramžių Lietuvos svarbiausias asmenybes

Sakralinio meno centre 11 valandą buvo pristatyta knyga “Viduramžių Lietuvos viešpačiai” ir atidaryta portretų paroda. Knygos “Viduramžių Lietuvos viešpačiai” autoriai Tomas ir Inga Baranauskai bei dailininkas Artūras Slapšys supažindino susirinkusius, kaip gimė ši unikali knyga.

Skaityti daugiau...
2014-07-25

Politikos, kultūros, teisėtvarkos naujienų liepos 25-osios dienraščiuose apžvalga

Kišeninis pilietiškumas labai pavojingas. Lietuva tokį jau turi.

Apie tai prie Žalgirio Nacionalinio Pasipriešinimo judėjimo apskritojo stalo diskutavo Lietuvos žmogaus teisių asociacijos pirmininkas Vytautas Budnikas, Nepriklausomybės Atkūrimo Akto signataras Audrius Butkevičius, teisininkas,Vilniaus miesto Žvėryno gyventojų bendruomenės atstovas Liudvikas Ragauskis, filosofas Krescencijus Stoškus. Diskusiją vedė žalgirietis Gediminas Jakavonis. V. Budnikas diskusijos metu teigė, jog "kiekviena valdžia suinteresuota turėti kišenines nevyriausybines organizacijas, kurios joms antrintų. Tai natūralus poreikis. Bet jei kalbėtume apie pilietinę Lietuvos visuomenę, tai čia yra tam tikrų labai negerų tendencijų." RESPUBLIKA"

Skaityti daugiau...
„Anykšta“ 2014-07-26 (84/8817)
Du kartus tapę Lietuvos čempionais šokėjai Stasė Bilevičienė ir Juozas Pratkelis varžybose nustojo dalyvauti apie 1975 metus.
Šiandien, liepos 26 – ąją, sportinių šokių kolektyvas „Verpetas“ mini savo kūrybinės veiklos 50-tį. Per tūkstantį vaikų šokti išmokiusius anykštėnus trenerius Stanislavą Bilevičienę ir Juozą Pratkelį į porą sustatė atsitiktinumas, tačiau tai nesutrukdė šokėjams du kartus tapti Lietuvos čempionais ir ilgus dešimtmečius vadovauti „Verpetui“.
Skaityti daugiau...

Kaimas, kuriame augo Vilniaus meras (2)

„Anykšta“ 2014-07-24 ( 83/8816)
Regina ir Rimantas Juozelskiai džiaugiasi anūku Dovydu.
Netoli Anykščių įsikūręs Vėjeliškių kaimas. Kaime gyvena mažiau nei penkiasdešimt gyventojų ir, nors Vėjeliškių nežymi joks ženklas, tačiau  žmonės jo ir nepasigenda: „Ramiau gyventi“, - juokauja vėjališkiečiai.
Skaityti daugiau...

Ar Jums svarbi Anykščių miesto šventė?

Orai

dieną +29
naktį  +15

Dienos anekdotas

Įbėga į šarvojimo salę nuplukęs žmogus. Staiga prilekia prie karsto, paslapčiomis kažką pakiša velioniui po kojomis, atsistoja šalia ir stovi. Po kurio laiko prieina prie jo vienas iš mirusiojo artimųjų ir klausia:
- Ką tu ten pakišai?
- Neradau kur nupirkti gėlių, tai bent šokoladuką nupirkau.

Komentaras

"Scenarijus": "Šilaika Egidijus Lietuvos socialdemokratų partija pasako gražią kalbą ir ją baigia partijos bičiulio Lietuvos socialdemokrato Eriko Druskino apkabinimu. Tada Darbo partijos narė jama abu neobolševikus už rankų ir veda ilgu koridoriumi. Savivaldybės klerkai mėto šiai trijų asmenų delegacijai ant galvų nevirtus ryžius iš intervencinių sandėlių ir floristinių kilimų gamybai nepanaudotas medžiagas. Likę tarybos nariai iššauna "Alytos" brangiausio putojančio vyno. Juknius pasako anekdotą, Griauzdė išsitraukia elektroninį čiulpuką, Balsys parodo balsą ir t.t.
Pabaiga. Valytojos šluosto prakaita chalato rankove ir barškėdamos stiklais patraukia į IKI priduoti butelių. -autorius 3 min. šlovės"

Komentuoti
Lietuvos lenkų rinkimų akcijos pirmininkui Valdemarui Tomaševskiui spaudžiant skirti energetikos viceministre Renatą Cytacką, Prezidentė Dalia Grybauskaitė pažymi, kad šantažas neturėtų dominuoti politikoje. Skaityti daugiau...
Su fotoaparatu profesionalus fotografas, kurį drąsiai galima vadinti fotomenininku, Alfredas Motiejūnas nesiskiria jau 44 metai. Anykštėnams įsiminė pavasarį bibliotekoje buvusi jo personalinė fotonovelių paroda „Išeinantys“. Kadaise mokęsis iš senosios anykštėnų fotografų kartos, dabar jis pats dėsto fotografiją Jono Biliūno gimnazijos gimnazistams, kurie skina laurus moksleivių fotografijos parodose ir konkursuose. Skaityti daugiau...
A.Baranausko aikštėje „išausti“ floristiniai kilimai  traukia Miesto šventės dalyvių akį.  Skaityti daugiau...
Dar nesibaigus Miesto šventės atidarymo koncertui vakar vakare Anykščių L. ir St. Didžiulių viešojoje bibliotekoje buvo atidaryta prieš ketvirtį amžiaus į amžinybę išėjusio anykštėno fotografo Izidoriaus Girčio fotografijų paroda. Skaityti daugiau...
Prie Anykščių kultūros centro pastatytoje scenoje Anykščių miesto šventės dalyviams savo sportinius sugebėjimus rodė gatvės gimnastai iš Vilniaus su 10 minučių programa „Projekt Mayhem“. Sportiškų vyrukų pasirodymą daugiausiai stebėjo jauni anykštėnai, o ypač fotoaparatų blykstėmis pokšėjo mūsų panelės... Skaityti daugiau...
Miesto šventės metu šiuolaikiniai mokiniai turi galimybę pasėdėti senoviškuose mediniuose mokyklos suoluose, „pasiskambinti“ artimiesiems  antikvariniu telefono aparatu. Čia Anykščių muziejaus darbuotojai atkūrė 1944 metų vasaros istorijos fragmentus. Skaityti daugiau...
Šeštadienį Anykščiuose, Vyskupo skvere A.Vienuolio progimnazijos lėlių teatras mažiesiems Miesto šventės dalyviams parodė režisieriaus Eriko Druskino spektaklį „ir vėl tas Rudikis“. O prie bibliotekos anykštėnai ir miesto svečiai rašė linkėjimus Lietuvai, skirtus Baltijos kelio 25 – mečiui. Skaityti daugiau...