Orai

Ar esate gėręs raminamuosius vaistus?

Dienos anekdotas

Susitiko dvi artimos draugės.
- Kaip tavo vyras? - pasiteiravo viena.
- Lyg ir nieko... tačiau vakarais prisileidžia vonią vandens, pasiima meškerę, užsidaro duris ir meškerioja.
- Reikėtų tau jį vis dėlto parodyti psichiatrui, - susirūpina draugė.
- Reikėtų... - atsidūsta vyro žmona. - Bet gi taip norisi šviežios žuvies.

Komentaras

Kaimo diedas:„Kaipo čia suprast? Aną dieną politologai per TV skiedė, kad gyvenimas Lietuvoj labai pagerėjo ir dar gerėja, kad smarkiai sumažėjo skurstančių, o šitiek skirta lėšų maisto produktams dėl skurstančių įsigijimui? Tai gal Lietuva jau nebe gerovės valstybė, gal skurdžių vėl padaugėjo?"

Komentuoti
2018-12-29

Keturi barzdoti virėjai (68)

Anykščiuose, Kalno gatvėje įsikūrusio baro „Mandri puodai“ savininkai – keturi barzdoti profesionalūs virėjai. Algirdas Narbutas, Lukas Biliūnas ir Adas Gabrilavičius – buvę klasiokai, o Vytautas Narbutas – už juos kiek vyresnis.

 

Skaityti daugiau...
2018-12-18

Didžiausias menas valdžioje – išlikti žmogumi (101)

Kovo 11-osios Akto signatarė Irena ANDRUKAITIENĖ teigia, kad gerovę valstybėje kuria ne kalnas „prikeptų“ biurokratų ar keli aukštos „prabos“ valstybininkai, o kiekvienas pilietis: „Mūsų, kaip piliečių, pasirinkimas – rūpi mums šalies ir mūsų pačių likimas ar visas savo konstitucines galias savanoriškai perleidžiame valdžioms, o patys tyliai tūnome jų šešėlyje nuo vienų rinkimų iki kitų...“
Signatarę kalbino žurnalistė Daiva GOŠTAUTAITĖ.

Skaityti daugiau...
2018-12-07

Iš Anglijos grįžusi šeima plėtoja verslą Anykščiuose (20)

Prieš 14 metų kartu su vyru Andriumi į Angliją išvykusi 38-erių Aurelija Dūdėnienė vieną dieną nusprendė, kad atėjo laikas sugrįžti į Lietuvą. Šiandien A.Dūdėnienė Anykščiuose vadovauja mažajai bendrijai „Anykščių dvaras“, kepa konditerijos gaminius ir džiaugiasi galėdama sau mielą širdžiai darbą dirbti gimtojoje šalyje.

Skaityti daugiau...
2018-11-24

Pakliuvus į KGB akiratį, likdavo arba kariuomenė, arba „stukačiaus pareigos“ (18)

„Ačiū, kad domitės laisvės samprata, jos esybe, kuri visada buvo esmių esmė. Kalbant apie laisvę, visada ausyse skamba G.Verdi operos „Nabukas“ motyvas: „Skrisk, svajone, sparnuotoji mano...“

Tik, deja, laisvę visi skirtingai suprantame. O ir būti kitaip tikriausiai negali, nes mes visi esame skirtingi. Aš savo gyvenime vadovaujuosi kažkada suprasta nuostata, kad tikra laisvė yra tik kartu su atsakomybe“ – pokalbį pradeda anykštėnas, buvęs Seimo narys, Kovo 11-osios Akto signataras Jonas ŠIMĖNAS.

Signatarą kalbina žurnalistė Daiva GOŠTAUTAITĖ.

Skaityti daugiau...
2018-09-29

Albertas Baronas: ilga kelionė į tėviškę (8)

Sovietų pokariu sunaikintą Baronų sodybą tuoj po 1990-ųjų vėl kurti pradėjęs Juozo Barono sūnus Petras su šeima ir kitais pagalbininkais žingsnis po žingsnio sukūrė kultūrinę pramoginę oazę.  Vėlų 2015-ųjų rudenį,per Butėnų kaimo pokario partizanams skirtą šventę,besižvalgydamas Baronų sodybos poilsinėje „Barono viloje“, Panevėžio vyskupas - emeritas Jonas Kauneckas stebėjosi ir kartu esantiems pamokomai kalbėjo: „Matot, kokie mes, lietuviai, esame: sovietai šaudė, trėmė, viską sunaikino -  ir štai kaip viskas naujai atstatyta, padaryta...“ Skaityti daugiau...

2018-09-08

Partizanų vado palaikų ieškojo dešimt metų (3)

Trakinių partizanų pagerbimo renginyje kiekvienais metais galima sutikti garbių svečių. O istorijos mokslų daktaras, Lietuvos pokario tyrinėtojas Arvydas Anušauskas „Anykštai“ sakė nepraleidęs nei vieno nuo 2005-ųjų organizuojamo „Trakinių partizanų“ renginio.
Stebėdamas, kaip keičiasi „Trakinių partizanų“ formatas, dr.A.Anušauskas dėstė, kad renginys akademiškėja. Šiemet auditorijos dėmesį traukė kelios diskusijos.

Skaityti daugiau...
2018-08-21

Per penkias santvarkas ir dešimtį pinigų reformų (14)

Čikagoje gimusį pedagogą, aukšto rango Anykščių rajono vadovą, jam vadovavusį tris penkmečius iki Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo ir 1989 metais išėjusį į pensiją, Lietuvos nusipelniusį kultūros ir švietimo darbuotoją Albertą Budavičių lydi prisiminimai, pasvarstymai apie prabėgusias gyvenimo dienas, dabartinius Anykščius. Gimęs Amerikoje, dar vaikas su tėvais grįžęs į Lietuvą ir su jį persekiojusiu Čikagos šešėliu sugebėjo padaryti karjerą ir sovietiniais  metais nuveikti nemažai gerų darbų rajonui. „Gyvenau penkiose santvarkose, patyriau dešimt piniginių reformų, kurių, deja, nė viena nebuvo naudinga žmonėms“, - pastebėjo A. Budavičius, neslėpdamas, kad gyvenime buvo visko...

Skaityti daugiau...
2018-06-30

Algimantas Dačiulis: „Net į galvą neateidavo, kad mokyklos gali nebūti“ (968)

Anykštėnas Algimantas DAČIULIS Anykščių rajonui vadovavo ypatingai sudėtingu laiku. A.Dačiulis 1990 – 1995 metais dirbo Anykščių rajono valdytoju – pirmuoju ir vieninteliu Anykščiuose šias pareigas ėjusiu valdžios atstovu. Šiuo sudėtingu laikotarpiu anykštėnui teko vadovauti rajonui, pertvarkyti rajono ūkį, veikti naujomis, nebe socialistinėmis sąlygomis.
„Anykšta“ kalbėjosi su A.Dačiuliu apie sunkumus, su kuriais teko susidurti pirmaisiais nepriklausomos Lietuvos metais Anykščių rajone.

Skaityti daugiau...
2018-04-22

10 metų kalėjimo už trispalves vėliavėles Anykščių gatvėje (27)

Anykščiuose daug kas pažįsta ir už nuosaikumą, patriotiškumą, visuomet gerą nuotaiką gerbia nenuilstančią kovotoją už laisvą ir teisingą Lietuvą, Lietuvos tremtinių ir politkalinių sąjungos Anykščių skyriaus pirmininkę Primą Petrylienę.
Atverkime jos netrumpo, džiaugsmais ir vargais paženklinto gyvenimo istoriją.

Skaityti daugiau...
2018-04-07

Svėdasietiškos kilmės disidentė (33)

Simboliška, kad bene žymiausia kovotoja už katalikų tikėjimo ir tautos laisves sovietmečiu, disidentė Nijolė Sadūnaitė jubiliejiniais 2018 m. buvo apdovanota Laisvės premija.
Simboliška, kad priimant apdovanojimą jos žodis buvo keistas - žodis, pasiūlęs susimąstyti ir nuolat galvoti, bandyti išsiaiškinti, suprasti, kur yra tikroji tiesa ir kur teisybė, ir mylėti artimą savo.

Skaityti daugiau...