Pokalbių laidoje vedėjas klausia sveikatos ministrės: - Kaip manote, ar Mėnulyje yra gyvybė? Ministrė: - Žinoma, ten viršuje juk kiekvieną vakarą dega šviesa.
Komentaras
kaip čia taip gaunas.:„Jūs man paaiškinkit. Tai Tutkus išsireikalavo, kad jį atleistų? Taip išeina. Nu ir būdą surado, kaip atleisti. O tai tuo pačiu būdu negalima atleisti ir Vaičiūno?"
Lietuvoje, aišku ir Anykščiuose, žiema būna vidutiniškai šalta. Oro temperatūra – apie 5 °C, dažnai žiemą veikia Atlanto ciklonai, kurie atneša sniegą ar šlapdribą ir šiltesnį orą, lemia storesnę sniego dangą. Kartais iš rytų ir šiaurės ateina anticiklonai, kurie atneša šaltus ir saulėtus orus. Oro temperatūra tuomet dienomis pakyla iki -7 °C arba vos iki -11 °C, o naktimis atšąla iki -20 °C ar net -30 °C, ar -35 °C. Kritulių kiekis žiemą būna apie 50 mm.
Anykščiuose yra daugybė lankomų vietų ir viena iš jų - Siaurojo geležinkelio stotis. Anot Raimondo Guobio, siaurasis geležinkelis pradėtas kurti 1899 metais. Tais metais nutiesti patys pirmieji bėgiai. Jie sujungė svarbius tuo metu miestus - Švenčionėlius ir Panevėžį iš kurių į Vilnių ar Peterburgą buvo galima keliauti plačiuoju geležinkelių. Anykščiai buvo tarpinė stotelė. Vėliau Lietuvoje buvo nutiesta ir daugiau geležinkelių linijų.
Viena žymiausių ir tikriausiai viena seniausių Anykščių lankytinų vietų – Anykščių siauruko muziejus. Anykščių siaurasis geležinkelis, tiksliau, jo pirmieji bėgiai buvo nutiesti dar XIX a. – tai buvo beveik visą šimtmetį vienas geriausių ir greičiausių susisiekimo būdų Rytų Aukštaitijoje. Dabar muziejuje puikuojasi nebefunkcionuojantis „Škodose“ ženklu pažymėtas traukinys, kurio kabinoje gali pasėdėti ir nusifotografuoti kiekvienas muziejaus lankytojas. Ekspozicijoje rodoma ir turistų mėgstama drezina, kuria lankytojai gali važiuoti siaurojo geležinkelio bėgiais. Šie bėgiai yra 7500 mm pločio ir tai patys siauriausi bėgiai Lietuvoje. Muziejininkas Raimondas Guobis teigia, kad visos istorinės datos susijusios su yra susijusios su Siauruko istorija. Svarbiausia lietuviams būtų žinoti, kad belangiais vagonais, kurie eksponuojami muziejuje, mūsų krašto žmonės buvo vežami į tremtį. Jų likimai atsispindi nuotraukose ant vagono sienų Geležinkelio stotyje eksponuojami ir pinigai, kurie buvo naudojami traukinio gyvavimo laiku. Tai buvo ne tik rusiški rubliai, bet ir vokiški pfeningiai ir Nepriklausomos Lietuvos litai. Sužinojome, kiek daug iškentė Lietuva , o traukinių stotis per ilgus savo gyvavimo metus buvo daugelio linksmų ir labai liūdnų likimų liudininke.
Važiuojant nuo Anykščių autobusų stoties šiaurės kryptimi privažiavome senąją Anykščių geležinkelio stotį Ant jos laiptų pasitiko Siauruko muziejus ekskursijų vadovas Raimondas Guobis.
Jaunieji žurnalistai sulaukė svečių iš televizijos
Trečiadienį su Jaunųjų žurnalistų mokyklėles klausytojais susitiko LRT televizijos žurnalistai Zina Paškevičienė ir Skirmantas Pabedinskas. Svečiai pasakojo apie darbą televizijoje ir apskritai apie žurnalisto profesiją.
Anykščių pašonėje įsikūręs daugeliui žinomas pramogų ir sporto centras "Kalita“ kviečia pasivažinėti vasaros rogutėmis ne tik vasarą, įsibėgėjus turistų sezonui, bet ir kitais metų laikais.
Jau dveji metai lankau žirgyną „Oregonas“, kuris yra įsikūręs Niūronių kaime, šalia Arklio muziejaus. 2015 metų vasarą į žirgyną mane atvedė mano sesė Vilgailė, bet ji nenorėjo, kad aš lankyčiau, ir tai dar labiau paskatino mane eiti į žirgyną.
Rubikių apžvalgos bokštas, įsikūręs Anykščių rajone, vos 700 metrų nuo Rubikių ežero. Iš čia atsiveria nuostabus panoraminis vaizdas į Anykščių regioninį parką.
Anykščių pažintinis takas - nuvirtusius medžius galėtų išgabenti
Baigiantis spaliui jaunieji žurnalistai nusprendė pasivaikščioti Šventosios kairiojo kranto taku ir pasižvalgyti. Šiuo Anykščių pažintiniu taku veda asfalto kelias, žvyrkeliai, medinis takas, lauko keliukas. Čia gera vieta visiems pasivaikščioti ar dviračiu pravažiuoti.