Ką manote apie Anykščių valdininkų išvyką į Zarasų rajoną darbo metu?

Dienos anekdotas

Po gydymo.
- Daktare, o kaip jūs sužinojote, kad mano kraujospūdis per aukštas?
- Tai kad nutūpę uodai sproginėjo.

Komentaras

123: „Tegul dar pries ziema nugreideriuoja zvyrkelius, nes kol pasnigs tai liksim be paskutiniu dantu dardedami tokiais keliais."

Komentuoti
2018-10-02

Tautinis kostiumas atspindėjo regiono ekonominę padėtį

Naujasis arsenalas Vilniuje – vienas iš Lietuvos Nacionalinio muziejaus filialų. Muziejuje pasakojama apie Lietuvos valstybės istoriją, o kitose salėse pristatoma lietuvių etninė kultūra – XVIII a. – XX a. pirmos pusės Lietuvos valstiečių tradicinė buities kultūra, liaudies menas, kryždirbystė. Ekspozicijoje atkurti XVIII a. – XIX a. pabaigos valstiečių gyvenamojo namo patalpų interjerai – dūminės pirkios asla, kamara, gyvenamosios patalpos su kraičių skryniomis, mediniais vaikiškais žaislais.

Skaityti daugiau...
2018-10-02

Muziejus saugo Napoleono plaukų sruogą

Naujasis arsenalas Vilniuje yra Lietuvos nacionalinio muziejaus padalinys, kuriame pagrindinė ekspozicija skirta Lietuvos valstybės istorijai nuo valstybės susidarymo iki XX amžiaus bei lietuvių etninei kultūrai. Apie Lietuvos istorijos raidą, muziejaus istoriją ir lietuvybę ,,Anykšta“ kalbėjosi su muziejaus gide Nemira Gutautiene.

Skaityti daugiau...
2018-09-21

Anykščių „Apverstas namas“ – Iliuzijų muziejaus kopija? (5)

Iliuzija – iškraipyta pojūčių interpretacija, kai realybė suvokiama ne tokia, kokia ji yra. Egzistuoja keli iliuzijų tipai: optinės, garso, lietimo. Pirmojo Lietuvoje Iliuzijų muziejaus įkūrėjas, rusas Matvei Linov sakė, kad jo įkurto muziejaus tikslas ne tik suteikti lankytojams galimybę pamatyti iliuzijas, bet ir paaiškinti, kaip kai kurios iš jų veikia. Tiesa, paklausus apie panašaus principo pramogą – „Apverstą namą“ Anykščiuose, muziejaus įkūrėjas susižavėjimo neparodė – firmą, įrenginėjusią namą, jis laiko plagiatoriais.

 

Skaityti daugiau...
2018-08-11

Viliaus Orvido sukurtą pasaulį saugo sesuo (1)

Būdamas pajūryje ar Žemaitijoje neatsispiriu pagundai dar kartelį aplankyti Kretingos rajone, prie Plungės – Skuodo plento, netoli Salantų miestelio, lygumoje, medžiais apaugusią oazę, kryžiais dangų remiančią Orvidų sodybą - muziejų. Dar sovietmečiu su šeima užsukęs į tuomet niekur nereklamuojamą menininko, skulptoriaus, brolio pranciškono Viliaus Orvido akmenų pasaulį, mačiau ir gyvą jo kūrėją, tačiau prisimenu, kad taip ir neišdrįsau užkalbinti jo dirbančio, o vėlesni apsilankymai, paskutinis – šią vasarą - jau tik mintimis grąžino tą pirmąjį, išskirtinai stebuklingą, fantastinį ir nepakartojamą įspūdį. Kūrėjas išėjo, tačiau, mano nuomone, dalis auros išliko jo darbuose. Juos saugo jauniausioji menininko sesuo Palmira Orvidaitė - Beniušienė. Garsus išeivijos menininkas, susižavėjęs V. Orvido kūryba, siūlė sodybą paskelbti UNESCO pasaulio paveldo objektu.

Skaityti daugiau...
2018-08-04

Į Videniškius: su taika, pasisemti vienuolyno ramybės muziejuje (5)

Į Videniškius (Molėtų rajone) galima atvykti dėl daugelio dalykų: dėl kunigaikščių Giedraičių tėvonijos, dėl Reguliariųjų atgailos kanauninkų Baltųjų augustinų vienuolyno, dėl literatūros ir meno centro, o svarbiausia – dėl taikos ir su taika... Paskutinįjį mano pastebėjimą galima išpildyti visada, net, jei būtumėt su niekuo nesitarę ir nesiderinę savo apsilankymo, nes per Videniškius, ties greitkeliu Ryga – Vilnius, ėjo taikos zona pirkliams, tad šių dienų kelias irgi gali simbolizuoti taiką...

Skaityti daugiau...
2018-07-28

Geležinių kelių atmintis... (6)

Lietuvos geležinkelių muziejaus direktorė Vitalija Lapėnienė.

Kuomet tik būnu Vilniuje ir surandu valandėlę laisvesnio laiko, visuomet dar kartą aplankau Lietuvos geležinkelių muziejų, įsikūrusį sostinės geležinkelio stoties rūmų antrame aukšte. Man tai kaip šventovė: kiekvienas apsilankymas atveria vis naujus čia saugomos istorijos puslapius, sukelia minčių, naujų idėjų, kurias galiu taikyti dirbdamas mūsų, Anykščių siaurojo geležinkelio, istorijos ekspozicijoje, muziejėlyje, kurį kartu su kolegomis vadiname vilniškio muziejaus jaunesniuoju broliu.

Skaityti daugiau...
2018-07-15

Partkomo garažuose įkūrė muziejų (10)

Anykščiai garsėja muziejais. Jų net devyni, tarp jų ir garsioji 1826 metais pastatyta poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelė - pirmasis memorialinis muziejus Lietuvoje. Prie šių muziejų jungiasi dar vienas - sendaikčių, radijo imtuvų, tautodailės ir meno kūrinių muziejinė ekspozicija, įrengta prieškariu buvusiuose Šaulių namuose, anykštėnų atmintyje išlikusiuose kaip Komunistų partijos Anykščių rajono komitetas.
Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktorius Arūnas Vilkončius su pagalbininkais muziejinę ekspoziciją įrengė buvusio partkomo garažuose ir šalia jų veikusioje anykštėnams beveik nežinomoje slaptoje kavinukėje.

Skaityti daugiau...
2018-06-24

Kosminė paroda – netikėta naujovė Etnokosmologijos muziejuje (11)

Etnokosmologijos muziejuje atidaryta kosminė paroda – trys kosminiai aparatai, kurie keliavo į Mėnulį ir Venerą. Dabar jų dublikatai nusileido Etnokosmologijos muziejuje. Prieš lankytojus atsiveria didžiulė Mėnulio panorama – tai žvilgsnis į Mėnulio kalvas ten nusileidusių kosmonautų fotoaparato užfiksuotu vaizdu.

Skaityti daugiau...
2018-06-17

Mokykla, kurioje dar menamos... fizinės bausmės (8)

Yra Anykščių krašte tokia mokykla, kur tenka sėdėti senuose juoda spalva nudažytuose mokykliniuose suoluose su atverčiamomis lentelėmis. Kur skamba skardžiu garsu rankose tilindžiuojantis metalinis varpelis ir kur visiems būna puiki proga prisiminti fizines bausmes. Už teisingus atsakymus šioje mokykloje nerašomi jokie pažymiai, o įteikiami suvenyrai...

Skaityti daugiau...
2018-06-10

Tai buvo sukurta Dievo garbei

Beveik pačioje Vilniaus širdyje, šalia gotikinės architektūros perlu vadinamos Šv. Onos bažnyčios, istorinėje didikų Sapiegų šventovėje – Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje – jau 10 metų veikia Lietuvos bažnytinio paveldo muziejus.
Kolekcijos pagrindą sudaro Vilniaus arkivyskupijos turtai, Katedros lobynas bei unikalūs Dievo garbei sukurti liturginiai, ikonografiniai kūriniai.

Skaityti daugiau...