Ar Anykščių miesto parkas yra tinkama vieta daržui?

Dienos anekdotas

Dėstytojas aiškina apie naujus mokesčių įstatymus teisės studentams:
- Atkreipkite dėmesį: šis įstatymas du kartus keistas, o antrasis - daug
keistesnis už pirmąjį!

Komentaras

anykštėnė: „Puiki idėja, bet, nemanau, kad parkas tam vieta. Pagaliau parkas architektų suprojektuotas ir daržovių auginimas ten būtų galima tik perprojektavus parką. Vakaruose dabar madoje ekologiškus daržus daryti šalia daugiabučių, gyvenamuose rajonuose."

Komentuoti
2018-07-17

Garsiam tapytojui atminti - dviračių žygis

Liudiškių kaimo gyventojai gerai prisimena ant kalnelio stovėjusios sodybos kieme 1995 – aisiais suplevėsavusią Europos Sąjungos vėliavą, kuri vėjyje plaikstėsi daug vasarų, kol čia vasarodavo laisvės gynėjas, emigrantas, tautodailininkas, tapytojas Bronislovas Pajarskas. Vokietijoje pernai balandžio mėnesį miręs B. Pajarskas amžino atilsio atgulė senosiose savo numylėto Anykščių krašto kapinėse, tačiau išliko artimųjų, jį pažinusių, su juo bendravusių anykštėnų ir artimųjų atmintyje.
Liepos 8, 9, 10 dienomis Liudiškių kaime B. Pajarsko sodyboje viešėjo 11 dviratininkų grupė iš Vokietijos. Šią kelionę dviračiais organizavo jo dukra Evelina Hoja (Pajarskaitė) ir ją skyrė šviesiam savo tėčio, sodyboje leidusio gyvenimo saulėlydžio vasaras, atminimui.

Skaityti daugiau...
2018-07-16

„Čiupa čiups“ ledinukas – Prezidentui... (3)

Prieš keturiolika metų vasaros pradžioje duris atvėrė tuomet didžiausio Baltijos šalyse prekybos tinklo „VP Market“ parduotuvė „Maxima“.

Skaityti daugiau...
2018-07-14

Vasario 16-osios Nepriklausomybės Akto kopija – jau ir Svėdasų krašto muziejuje

Apsilankius Kunigiškių I kaime veikiančiame Svėdasų krašto (Vaižganto) muziejuje jau galima pamatyti naujai įrengtą ekspoziciją, skirtą Lietuvos valstybės atkūrimo 100-mečiui.

Skaityti daugiau...
2018-07-04

Apie didžiuosius apaštalus ir uolųjį Steponą (4)

Savaitgalį Svėdasuose švęsti didieji vasaros atlaidai, skirti Šv. apaštalams Petrui ir Povilui. Šeštadienį meno galerijoje prisiminti svėdasiškiai kunigai, ypač minėtas prieš 100 metų gimęs Steponas Matulis, o sekmadienis paskirtas maldoms ir susitikimams. Gvildentas klausimas, ar galėtų ši šventė tradiciškai tapti svarbiausia ir didžiausia Svėdasams bei svėdasiškiams.

Skaityti daugiau...
2018-06-25

Pasaulinio lygio romane daug kartų minimi Anykščiai (4)

Andrejus Kurkovas - rusiškai rašantis, Kijeve gyvenantis intelektualas. Jo knygų (yra parašęs dvi dešimtis romanų, verčiamų į 25 pasaulio kalbas) tiražas pervirto per milijoną. Jis - rašytojas profesionalas, apie du trečdalius metų rašantis, o trečdalį laiko praleidžiantis kelionėse po muges, kur pristatomos jo knygos. Praėjusiais metais daugelyje jo aplankytų vietų skambėjo ir Anykščių miesto vardas. 

Skaityti daugiau...
2018-06-23

Pagoniškoji Versmės byla įsiliejo į krikščioniškąją tradiciją (2)

Pati didžiausia šventė Kavarske yra Joninės. Šiemet jos, pavadintos „Ant šv. Jono, ant jomarkėlio“, bus dar įspūdingesnės, nes Kavarskas švęs 480 metų jubiliejų.
Ilgai lauktos Joninės šiemet vėl suburs visus į iškilmingą eiseną, kuri vyks birželio 23 dieną, 22 valandą, nuo šv. Jono Krikštytojo šaltinio iki Šventosios upės slėnio. O tikintieji birželio 24 dieną, 12 valandą, skubės į bažnyčią, kur Šv. Mišias aukos Apaštalų Sosto diplomatinis atstovas Baltijos šalyse - arkivyskupas Pedro López Quintana.
Vėliau visi rinksis į miestelio centrinę aikštę klausytis koncerto.

Skaityti daugiau...
2018-06-19

Šimtamete garsi istorinė gatvė (1)

Svėdasuose, kelių sankirtoje ties turgumi nuo pagrindinės Juozo Tumo - Vaižganto gatvės atitrunka nedidžiausia, tačiau istoriškai labai svarbi Ežero gatvė. Nedidelė, per kalno kupetą į pakalnę, Beragio ežero link vedanti, kadaise dar ir žydų ulytėle vadinta. Versliųjų mūsų bendrapiliečių jau seniai nebeliko, tačiau ši gatvė miestelyje ypatinga dar ir tuo, kad čia gyvena seniausia gyventoja - prieš kelias dienas šimto metų jubiliejaus slenkstį peržengusi Fausta Merkytė - Palskienė.

Skaityti daugiau...
2018-06-17

Antaninių įprasminimas – baltmarškiniai šienpjoviai

Trečiadienį, birželio 13 – ąją, didelis būrys miestelėnų bei svečių iš toliau susirinko ant Anykščių muziejaus kavos, šalia Antano Baranausko klėtelės bei rašytojo Antano Žukausko - Vienuolio namų švęsti Antaninių.
Šio šventojo paminėjimo tradicijos muziejininkams bei bičiuliams sėkmingai ugdomos, kasmet įgauna vis naujų atspalvių, vis daugiau žavesio. Šiemet buvo ir etnografinių bei teologinių įžvalgų, buvo gražių dainų, o visai vešlią šiai vasarai pievelę skambančiais dalgiais nušienavo pulkelis baltmarškinių šienpjovių.

Skaityti daugiau...
2018-06-17

Ir kris baltais potepiais ant drobės žiedlapiai iš sodų žydėjimo... (1)

Gyvendami dideliame mieste, neretai nežinome, kokie kaimynai gyvena už mūsų durų... Nedideliame kaime net ir apie tolimesnius kaimynus norime žinoti viską, ypač jei jie – kažkuo išskirtiniai, saviti, meniškos sielos.
Mano pažintis su pedagoge, dailės mokytoja Stase Rulevičiene, gyvenančia Budrių kaime (Kavarsko sen.), prasidėjo labai jau šiuolaikiškai – per feisbuką. Pamačiau jos darbus, pinamus iš vytelių ir tapomus ant drobės. Važiuodama pro šalį, atkreipiau dėmesį į išpuoselėtą sodybą su dekoro elementais.

Skaityti daugiau...
2018-06-16

Aviakonstruktorius įamžino tėvo malūną

1911 – aisiais Žaliosios kaime (Svėdasų sen.), malūnininko šeimoje gimęs žymus aviakonstruktorius Balys Karvelis mokykliniais metais gerai piešė ir svajojo studijuoti dailę, tačiau savo gyvenimą susiejo su aviacija. Išliko jo pieštas tėvų malūnas ant Šventosios upės, kurį, amžininkų teigimu, po tėvų mirties jis pardavęs, o pinigus investavęs į savo aistrą sklandytuvams. Skaityti daugiau...