Ar leisit sulą?

Dienos anekdotas

Mokytoja klausia Petriuko:
– Pasakyk priešingą sakinį: „Vaikai tamsoje daro klaidas“.
Petriukas:
– Klaidos tamsoje daro vaikus.

Komentaras

Poezijos šventei !!! :)

VELNIO NUOTAKA
Pažiūrėk, tu pažiūrėk,
Kaip man linksma, kas ten daros..
Pažiūrėk, rodos vėl,
Brangs šiluma...

Pažiūrėk, po velnių,
Kiek pristatėm katilinių!
Bet ir vėl mums pypec -
Brangs šiluma !

Geria alų vyrai,
Pilnas miestas ant Nefo ūžia,
Rengias duot į liulę,
Linksma žiūrėt...

Spjaudos anykštėnai,
Šilumos vėl kainos kyla!
Pyksta trypia vyrai!
Kam snukin dėt ?!

Dieve apsergėk, mušti nereikia
Dėl tų konservų ir taip jau daug nervų…
Nors ir gali tu sau leisti tai vaike,
Tad, jeigu “kalsi”, tau Dievas atleis.

Kam kreivint snukį, geriau pasimelstum
Pats gi juos, durniau, valdžion išrinkai!

Skaityti komentarus (3)
2018-03-19

Ir dunda ponia su karieta per ežerą… (5)

Gyvenant prie Budrių ežero (Kavarsko sen.) ir žinant jo legendą, tie duslūs ežero ledo pokštelėjimai ir trinktelėjimai tikrai primena karietos ratų dundesį. Sunkumo pilni garsai tokie paslaptingi, tarsi iš dugno būtų... 

Niekas ant ežero nebevaikšto, niekas ekečių nebegręžia, o ežeras pokši ir pokši, tarsi dūsaudamas, ir tie garsai tai viename, tai kitame ežero gale nuaidi, tai per patį centrą nudunda. Vienas po kito tokie garsai sklinda dabar, pavasarį. Atvykite paklausyti ežero platybėse likusių karietos ratų dundėjimo!

Skaityti daugiau...
2018-03-18

Vėl šaukia, klykauja ir turliuoja gervės

Ilgesingas grįžtančių gervių klyksmas girdimas kelių kilometrų spinduliu. Įveikusios didžiulį kelią nuo centrinės Ispanijos, jos vėl čia, Lietuvoje. Į Kavarsko sen. (Anykščių raj.) pirmosios gervės atskrido lygiai kovo 11-ąją. Kaip simboliška.
Kokie yra gervių migracijos ypatumai? Ką apie jų kelius byloja prie paukščių pritvirtintų siųstuvų duomenys?

Skaityti daugiau...
2018-03-16

Tiems, kas nežiūri į balutes (II) (2)

Vieni, bežiūrėdami nuotraukas iš serijos "Ant balučių", savo vaikystę prisiminė, kiti čia meną atrado, tad žiūrim vėl, ką motulė gamta šiandien ant balučių išrašė :-)

Skaityti daugiau...
2018-03-16

Svečiai Kavarsko viensėdyje

Kiekvieną rytą sulaukiame svečių Kavarsko viensėdyje.

Skaityti daugiau...
2018-03-15

Tiems, kas nežiūri į balutes :-) (3)

Ar teko kada įsižiūrėti į užšalusios balutės leduką? Jei ne, štai Jums kelios nuotraukos, kad būtumėte matę... balutę, leduką, gamtos pieštą meną, paveikslėlį ar dar kažin ką. O gal tai bus kažkas visai savito, ką tik Jūs įžvelgsite ir pavadinsite savais žodžiais. Tik noriu dar pridėti, kad tai visiškai natūralūs gamtos vaizdai, tik priartinti – iš arti.

Skaityti daugiau...
2018-03-14

Vėl girdėti tas ilgesingas pilkųjų gervių klegesys (7)

„Gervės sugrįžo!“, – tai dažniausiai šiomis dienomis išgirstama frazė iš gamtą mylinčių žmonių. „Taip, kovo 11-ąją girdėjau ir mačiau pačias pirmąsias gerves, kurios pasirodė Budrių kaime, o kovo 13 dieną nufotografavau tris gražuoles garbiniuotomis uodegomis netoliese nuo savo sodybos“, – su džiaugsmu atsakau. Gervių balsas gerai girdimas net kelių kilometrų spinduliu, tad nieko nuostabaus, kad čia, kaime, trimitą primenantį garsą jau girdėjo daugelis.

Skaityti daugiau...
2018-03-13

Tikro pavasario belaukiant... (3)

Tikro pavasario belaukiant, nors kokios žalumos ir gaivumos gamtoje beieškant...

Rodos, tiek nedaug radau: čia šiek tiek gyvybės tarp žalių samanėlių, ten keli lašeliai, bet viso to užtenka, kad širdis gaivumos prisipildytų...

Skaityti daugiau...
2018-03-13

Šiek tiek gyvybės tarp žalių samanėlių...

Tikro pavasario belaukiant, nors kokios žalumos ir gaivumos gamtoje beieškant...

Skaityti daugiau...
2018-03-07

Gudrumas gi tos budriosios laputės! (9)

Nedidelis medžiotojų būrelis iš klubo „Ąžuolynas“ važinėjosi ir dairėsi po medžioklės plotus, turėdami aiškų ir konkretų tikslą – tam tikrame lauko ar miško plote užfiksuoti, suskaičiuoti visus miško gyventojų pėdsakus. Vakarėja. Du pažįstami medžiotojai įsuko į mūsų kiemą trumpam sušilti, pasilabinti ir išskubėjo į Kavarską rezultatų aptarti. Maždaug už gerų dešimties minučių žvilgteriu pro langą. Prie ežero, kur maisto padėta, katinas vakarieniauja, o lapė stovi šalia, nugarą išrietusi, taip demonstruodama savo pyktį ir tarsi tam katinėliui sakydama „Eik tu greičiau iš čia!“. Akimirksnis, ir jau pasitraukia katinėlis šalin, tiesa, irgi nugarą kiek išrietęs, tarsi nepatenkintas.

 

Skaityti daugiau...
2018-03-06

Viskam savas laikas (4)

Žverys ir paukščiai - gražūs ir išraiškingi, deja, nelabai linkę fotografuotis. Džiaugiamės, kai pavyksta užfiksuoti įspūdingą gamtos vaizdą, dalijamės juo "Facebook"-e ir draugams rodome. Juk taip miela...

Kviečiame gyvosios ir negyvosios gamtos vaizdais dalytis ir su portalo anyksta.lt skaitytojais. Portale pradedame publikuoti naują rubriką ,,Gamtos knyga“, kurios pirmųjų tekstų ir nuotraukų autorė - Kavarsko seniūnijoje gyvenanti Lina Dapkienė.

Skaityti daugiau...