
2021-ųjų metų veiklos ataskaitą pristačiusi Anykščių kultūros centro direktorė Dijana Petrokaitė nemažai dėmesio skyrė įstaigos internetinio tinklapio rodikliams. Įstaiga nustatė, kad daugiau nei 13 proc. Anykščių kultūros centro lankytojų pernai buvo iš Indonezijos. Direktorė mano, kad įstaigos tinklapis Indonezijoje galėjo būti reklamuojamas per klaidą.
„Analizuojant internetinio tinklapio rodiklius šiemet pastebėti trukdžiai, stipriai iškraipantys nurodytus rezultatus. Be galo svarbu į juos atsižvelgti vertinant bendruosius Anykščių kultūros centro tinklapio rodiklius. Šie trukdžiai iškyla žvelgiant į tinklapio lankytojų geografinį plitimą ir lyginant su tolesniais, bendriniais rodikliais. Vienu pagrindinių lankytojų paplitimo vietų čia nurodoma Indonezija (13,2 proc. lankytojų). 98,79 proc. iš jų pažymėti kaip neaktyvūs lankytojai ir vidutinė apsilankymo trukmė nurodoma mažiau nei 1 s, tai reikštų, kad puslapis buvo atidarytas, tarsi, netyčia“, – rašoma Anykščių kultūros centro direktorės D.Petrokaitės veiklos ataskaitoje.
Anot D.Petrokaitės, nustatyti tokio veiksmo priežastis sudėtinga, tačiau Anykščių kultūros centro direktorė mano, kad įstaigos puslapis Indonezijoje kažkieno galėjo būti reklamuojamas.
„Galbūt per klaidą vienas mūsų tinklapių buvo reklamuojamas Indonezijoje, o galbūt jis buvo padarytas kaip iššokanti reklama. Bet kuriuo atveju matomas netyčinis apsilankymas, kuris vis tiek iškreipia visų dėmenų vidurkį“, – rašoma ataskaitoje.
Anykščių kultūros centro 2021-ųjų metų veiklos ataskaitoje nurodoma, kad panaši situacija matoma ir su Frimley miestu, esančio Didžiojoje Britanijoje. Iš šio miesto Anykščių kultūros centro tinklapį aplankė 1,68 proc. skaitytojų, tačiau jie buvo neaktyvūs.
„Tokie rodmenys nurodo akivaizdžius nukrypimus, į kuriuos būtinai atsižvelgsime ir kurių šaltinį mėginsime atrasti ateinančiais metais.“ – rašoma ataskaitoje ir konstatuojama, kad šie rodmenys neleidžia tiksliai nustatyti realaus Anykščių kultūros centro tinklapio lankytojų skaičiaus.
Anykščių kultūros centro veiklos ataskaitoje nurodoma, kad įstaigos tinklapis 2021 metais sulaukė kiek daugiau nei 19 tūkst. lankytojų. Tiesa, mažai tikėtina, kad bent dalis jų vėliau atvyko iš Indonezijos pasiklausyti kapelos „Grieža“ ar stebėti režisieriaus Jono Buziliausko spektaklių.
Anykščių kultūros centro direktorė D.Petrokaitė „Anykštai“ tą ir patvirtino – iš Indonezijos lankytojų įstaiga nesulaukė.
Anykščių kultūros centras informavo, kad įstaigos tinklapį sukūrė ir prižiūri 2017 metais Anykščių kultūros centre pradėjęs dirbti informacinių technologijų specialistas Tomas Baltušis.
Prieš tai Anykščių kultūros centro tinklapyje buvo skelbiama, kad įstaigos tinklapį sukūrė ir prižiūri „Tobalt“ – mažoji bendrija „Laikas atsinaujinti“, kurios vadovė yra Ema Baltušienė. Šios informacijos tinklapyje nebeliko, kai „Anykšta“ paskambino į Anykščių kultūros centrą ir direktorės D.Petrokaitės pasiteiravo, kiek įstaigai kainavo tinklapio sukūrimas ir kiek kainuoja jo priežiūra.
„Tobalt“ skelbia, kad specializuojasi kurdama interneto svetaines biudžetinėms ir savivaldybių įstaigoms. „Tobalt – revoliucija įstaigų prisistatymui internete“, – skelbia įmonės šūkis.
Praėjusių metų veiklos ataskaitoje, be kita ko, Anykščių kultūros centro direktorė D.Petrokaitė rašo, kad 2021 metais įstaigoje buvo daug problemų.
„Problemų laukas buvo nemenkas, nes įstaigos veiklą pakankamai ženkliai įtakojo pandemijos situacija ir apribojimai. Dėl šių priežasčių teko nutraukti darbą „Coffe hill“ kavinei, nuomavusiai patalpas kultūros centre, laikinai sustabdė veiklą „Kino namai“, administravę kino salės patalpas. Nuoširdžiai tikimės, kad 2022 metais galėsime susigrąžinti šias mūsų lankytojų labai mėgstamas ir populiarias erdves“, – ataskaitoje viliasi D.Petrokaitė.
Anot D.Petrokaitės, 2021 metais renginių skaičius lyginant su praėjusiais metais kultūros centre sumažėjo 200-tais. Bet, kaip teigiama, bendrai renginių lankytojų padaugėjo ir jie yra socialinių tinklų lankytojai.
Pernai už teikiamas paslaugas Anykščių kultūros centras surinko 24 tūkst.600 Eur.
Na taip, visa Indonezija dabar tiesiog alpsta nuo tos Anykščių kultūros. Nieko kito net žiūrėti nebenori! 🙂