Kuriais iš artėjančių rinkimų labiausiai domitės?

Dienos anekdotas

Tikybos mokytoja klausia Petriuko:
- Kur gyvena Dievas?
- Tualete!
- Kodėl taip manai?
- Nes mama visada rėkia prie tualeto: „Dieve, kiek tu ten sėdėsi!"

Komentaras

Kaimiečiai: „Geriau jau komunalininkai šiukšles išvežtų nedejuodami ir nerašinėdami į visokius feisbukus. Juk tokius mokesčius visi turime mokėti. Dar ne tiek šiukšlių, baldų ir gelžgalių atsiras mieste prie konteinerių, nes ir iš kaimų žmonės pradės vežti. Kaimuose panaikino komunalininkai bendrus konteinerius, o išdalijo nedidelius. Niekas ten netelpa, o kai kas visai neturi konteinerių. Dar gerai, kad į miškus kol kas šiukšlės nevežamos, bet ateityje dar nežinia kaip bus."

Skaityti komentarus (2)
2018-11-13

Valdas Papievis: kultūra nugali politiką (Nr.86, 2018-10-30)

Praėjusią savaitę iš Paryžiaus į Lietuvą paviešėti sugrįžęs, gimtuosiuose Anykščiuose lankėsi ir su skaitytojais susitiko garsus šių laikų lietuvių rašytojas, Nacionalinės premijos laureatas, žurnalistas, iš Anykščių kilęs Valdas Papievis.
Anykščių bibliotekoje vykusiame susitikime kraštietis nuotaikingai ir šmaikščiai kalbėjo ne tik apie savo naująjį romaną „Brydė“, kūrybą, žemiškuosius bei amžinuosius dalykus, o ypač džiaugėsi, kad didžiausia atsvara, išsigelbėjimas prieš politines intrigas yra žmogų taurinanti kultūra.

Skaityti daugiau...
2018-11-13

„Anykšta“ - strateginis Anykščių savivaldybės... priešas (Nr.85, 2018-10-27) (10)

Baigiantis ketvirtadienio, spalio 25 dienos, Anykščių rajono tarybos posėdžiui, rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka tradiciškai skaitė mėnesinę savivaldybės administracijos veiklos ataskaitą.
Direktoriaus ataskaita truko 14 minučių 38 sekundes, daugiau nei trečdalis laiko – 5 minutės 58 sekundės buvo skirtos „Anykštos“ redakcijai.

Skaityti daugiau...
2018-11-09

Koplytėlės vertė – 3 eurai (Nr.84, 2018-10-23) (3)

Utenos apylinkės teismo sprendimu, Anykščių rajono savivaldybės nuosavybėn perduota 13 bešeimininkiais pripažintų statinių. Tarp jų – koplytėlė Svėdasų seniūnijos Bajorų kaime, Laviškio dvaro svirnas ir Jakšiškio dvaro sodybos fragmentų arklidės liekanos.
Pigiausiai, vos 3 Eur, įvertinta Svėdasų seniūnijos Bajorų kaimo koplytėlė.

Skaityti daugiau...
2018-11-05

Anykščių technologijos mokyklos likimas lieka neaiškus (Nr. 83, 2018-10-20) (9)

Nuo Naujųjų metų šalies profesinio ugdymo įstaigos turi būti pertvarkytos į viešąsias įstaigas, jų dalininkais turėtų tapti Švietimo ir mokslo ministerija bei savivaldybės. Anykščių technologijos mokyklą valdo Švietimo ir mokslo ministerija, o tolesnė mokyklos ateitis miglota. Anykščių rajono valdžia dvejoja, ką daryti su šia mokykla, nes tapdama būsimos VšĮ dalininku užsikrautų ir finansinę naštą.  
„Anykštos“ redakcijoje pirmadienį buvo surengta diskusija apie profesinio ugdymo ateitį Anykščiuose. Diskusijoje dalyvavo Seimo narys Antanas Baura, rajono meras Kęstutis Tubis bei Anykščių technologijos mokyklos direktorius Ramūnas Zlatkus. Pašnekovus kalbino žurnalistas Vidmantas Šmigelskas. Meras į diskusiją atvyko lydymas patarėjo Donaldo Vaičiūno bei atstovės spaudai Silvijos Sakevičiūtės. Judviejų užduotis buvo pasidaryti savąjį diskusijos vaizdo ir garso įrašą, kad „Anykšta“ nedrįstų koreguoti diskusijos.
Pokalbis truko daugiau nei valandą. Skaitytojams pateikiame sutrumpintą diskusiją.

Skaityti daugiau...
2018-11-05

Savivaldybės šventė darbo metu kainavo 3 650 Eur (Nr.82, 2018-10-16) (14)

Praėjusį penktadienį, spalio 12 dieną, didžioji dalis Anykščių rajono savivaldybės darbuotojų darbo laiku išvyko į Vasaknų dvarą (Zarasų r.) švęsti Vietos savivaldos dienos.
Kodėl valdininkai pramogoms pasirinko darbo valandas ir už kieno lėšas jie važiavo švęsti, Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronius Gališanka žurnalistui paaiškinti atsisakė.
Kalbesnis buvo savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas.

Skaityti daugiau...
2018-11-05

Savivaldybė darbo dieną išvažiavo švęsti (Nr.81, 2018-10-13) (5)

Šį penktadienį didžioji dalis Anykščių rajono savivaldybės kabinetų dar net nepasibaigus oficialioms darbo valandoms  buvo tušti. „Anykštai“ po pietų paskambinus į savivaldybę bendruoju numeriu atsiliepusi moteris paaiškino, kad beveik visi savivaldybės darbuotojai yra išvykę į renginį. Pasirodo, Anykščių rajono savivaldybė penktadienį nedirbo, o šventė Vietos savivaldos dieną.

Skaityti daugiau...
2018-11-02

Premjera - pastangos praskleisti prasmių uždangą (Nr.80, 2018-10-09) (1)

Spalio 5-osios vakaras anykštėnams ir miesto svečiams dovanojo itin retą, tiesiog unikalią dovaną: galėjome džiaugtis pirmą kartą Anykščiams tekusia garbe -  mėgautis LNDT premjera - norvegų režisieriaus Jo Stromgren pastatytu spektakliu ,,Durys".

Skaityti daugiau...
2018-10-27

Darbą savivaldybėje vertina kaip gyvenimišką pamoką (Nr.79, 2015-10-06) (9)

Kai prieš daugiau nei metus Veneta Veršulytė, tuometinė Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorė, prakalbo apie savo išėjimo iš darbo priežastis, moteris sulaukė didžiulio anykštėnų palaikymo – jos publikacija „Facebook“-e sulaukė daugiau nei 300 „patinka“ ir daugiau nei šimto pasidalijimų. Atsitiktinai naršydama radau šią publikaciją.
Tada pasidarė įdomu, kaip moteris gyvena dabar – jau nebe Anykščiuose.

Skaityti daugiau...
2018-10-27

Remonto nesulaukiančias sienas uždengia rankdarbiais (Nr.78, 2018-10-02) (4)

„Anykšta“ apsilankė Anykščių vaikų lopšelyje –darželyje „Eglutė“. Nuo 1976-ųjų  Ramybės mikrorajone veikiančiai ugdymo įstaigai šiemet buvo sužibusi viltis atnaujinti dalį patalpų,tačiau paskutinę minutę Anykščių rajono taryba priėmė sprendimą atsisakyti  174 149 Eur Europos Sąjungos ir 15 366 Eur valstybės biudžeto paramos. Ketverius metus laukęs modernizacijos, Anykščių vaikų – lopšelis darželis „Eglutė“ ir toliau gyvens maitinamas politikų pažadų apie modenizaciją: ypatingą dėmesį skiriančiai medinės pilies statyboms ant Šeimyniškėlių piliakalnio, ,,Eglutei“ Anykščių rajono valdžia pinigų gali ir pritrūkti.

Skaityti daugiau...
2018-10-24

„Valstiečiai“ kandidatu į merus iškėlė Dalį Vaiginą (Nr. 76, 2018-09-25) (49)

Vakar Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Anykščių skyriaus susirinkime partijos kandidatu į rajono merus iškeltas buvęs Anykščių ligoninės direktorius, nepartinis Dalis Vaiginas. Jis sulaukė visuotinio „valstiečių“ palaikymo, tik trys iš susirinkimo dalyvių balsuojant susilaikė, kiti balsavo „už“.

Skaityti daugiau...