Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

- Kodėl daugelis vyrų nemėgsta ryšėti kaklaraiščio?
- Todėl, kad jis užima per daug vietos kišenėje.

Komentaras

Lt: „na gal ne taip nevykusiai sodins , kaip Anykščiuose kad pasodino. Nei atstumai protingi nei vieta. Per tiek laiko jau turėjom grožėtis tomis alyvomis ir jų kvapu, o dabar koks vaizdelis ? Sodint "bele kaip ir bele kur" pas mus ne naujiena... Vietos sočiai, o susodino palei pat taką, kad kiekvienas šuniukas koją pakeltų ar pijokas pasverdėjęs numintų, nors vietos iki tvoros pakankamai."

Skaityti komentarus (1)
2017-10-15

Rajono vadovams savivaldybėje per mažai darbo (Nr. 79, 2017-10-07) (13)

Anykščių rajono taryba pritarė, kad savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Ramūnas Blazarėnas šiais mokslo metais papildomai dirbtų Anykščių technologijos mokyklos mokytoju.
R.Blazarėnas mokykloje turės dvi savaitines pamokas, o Anykščių technologijos mokykloje sugaištą laiką savivaldybėje atidirbinės antradieniais iki 18 valandos 15 minučių. Posėdyje taip pat atkreiptas dėmesys ir į mero pavaduotoją Sigutį Obelevičių, kuris papildomai dirba Traupio pagrindinėje mokykloje mokytoju.

Skaityti daugiau...
2017-10-14

Griūna ištisi savivaldybės administracijos skyriai (Nr. 78, 2017-10-05) (6)

Iš Anykščių rajono savivaldybės administracijos bėga specialistai. Nuo penktadienio savivaldybės administracijoje nebedirba Teisės, personalo ir civilinės metrikacijos skyriaus vedėjas Alfredas Bulotas. Pirmadienio rytą laikinasis skyriaus vedėjas dar nebuvo paskirtas. Šiandien paskutinė Architektūros ir urbanistikos skyriaus vyriausiojo specialisto Sauliaus Pesliako darbo diena.

Skaityti daugiau...
2017-10-10

Savižudybių bumo nesieja su rudeniu (Nr. 77, 2017-09-30)

Pastarąją savaitę Lietuvą sukrėtė žinomų žmonių savižudybės. O ir Anykščių rajone pranešama, kad randama žmonių, kurie galimai iš gyvenimo pasitraukė patys. Komentaro paprašėme Anykščių rajono psichikos sveikatos centro vadovo Audroniaus Gusto.

Skaityti daugiau...
2017-10-08

Medikų algų didinimas pakibo ant plauko (Nr. 76, 2017-09-25) (4)

Nuo liepos 1 dienos nuspręsta iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) rezervo lėšų 8 proc. padidinti algas gydytojams ir slaugytojams. Tam skirta apie 30 mln. eurų. Vadinasi, gydytojo (etato) alga vidutiniškai turėtų didėti 100, o slaugytojo – apie 50 eurų.
Tuo tarpu Anykščių rajono savivaldybės ligoninės vyriausiasis gydytojas Dalis Vaiginas teigia, kad atlyginimai jo vadovaujamoje įstaigoje gydytojams ir slaugytojams galėtų didėti apie 6 proc., tačiau, pasak jo, už borto neturėtų likti ir kiti sveikatos priežiūros specialistai.

Skaityti daugiau...
2017-10-08

Suimtas regioninio sąvartyno vadovas (Nr. 76, 2017-09-25) (2)

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai trečiadienį dviem paroms sulaikė Utenos regiono atliekų tvarkymo centro (URATC) direktorių Mindaugą Bobelį. Penktadienį jam teismo nutartimi paskirta kardomoji priemonė - suėmimas aštuonioms paroms. Tiriant galimą korupciją Utenos atliekų versle, M. Bobeliui pareikšti įtarimai dėl piktnaudžiavimo. Vienu iš URATC dalininkų yra ir Anykščių rajono savivaldybė.

Skaityti daugiau...
2017-10-07

Kiaulių maras kenkia ir avims (Nr. 74, 2017-09-16) (2)

Anykščių rajone vilkai jau įvykdė pernykštę avių pjovimo „normą“. Tikėtina, kad plėšrūnų daroma žala ūkininkams tik augs. Mat afrikinis kiaulių maras baigia išguldyti šernus ir vilkai priversti maitintis „naminiu“ maistu.

Skaityti daugiau...
2017-10-03

Seniūnus ragino „įsijungti“ fantaziją (Nr. 74, 2017-09-16) (4)

Antradienį Anykščių rajono savivaldybėje vyko tradicinė seniūnų sueiga. Sueigoje kalbėta apie seniūnijų gyventojų gyvenamosios vietos deklaravimą, aptartos metinės savivaldybės turto inventorizacijos bei viešųjų pirkimų tvarkos, pateikta informacija apie seniūnaičių išlaidų kompensavimo tvarką, aptarti Obuolinių šventės renginių organizavimo reikalai. Seniūnų sueigoje sulaukta ir svečių iš Panevėžio apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Anykščių poskyrio.

Skaityti daugiau...
2017-10-01

Ekstremalams Medžių lajų take smagintis neleis (Nr. 73, 2017-09-12) (5)

Rugpjūčio mėnesį sukako lygiai dveji metai, kai Anykščių šilelyje atidarytas Medžių lajų takas. Anykščių regioninio parko direkcijos direktorius Kęstutis Šerepka sakė, kad lankytojų srautai šio objekto link po truputį mažėja.

Skaityti daugiau...
2017-09-30

Naujasis Vaižganto premijos laureatas - garsus istorikas (Nr. 73, 2017-09-12)

 

Rugsėjo 8-ąją Žurnalistų namuose Vilniuje įvyko respublikinės literatūrinės Vaižganto premijos vertinimo komisijos posėdis, į kurį Lietuvos žurnalistų sąjunga ir Nacionalinė žurnalistų kūrėjų asociacija delegavo savo narius Danielių Mickevičių, Juozą Šalkauską ir Aldoną Žemaitytę-Petrauskienę, o Rašytojų sąjungai atstovavo Antanas Šimkus, Gytis Norvilas ir Donatas Petrošius.

Skaityti daugiau...
2017-09-26

Kieno ausys kyšo iš „Šilelio“? (Nr. 72, 2017-09-09) (4)

Anykščių rajono laikraštis „Šilelis“, portalas nyksciai.lt ir „Nykščių“ radijo stotis nuo šiol yra vienose rankose.
„Šilelio“ leidybos teises perėmė „Nykščius“ valdanti UAB „Atvirai“.  
Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, komentuodamas situaciją Anykščių žiniasklaidos rinkoje, sakė, kad smagu, kai verslas investuoja, siekdamas padidinti žiniasklaidos kokybę, tačiau dažnai investuojama ne iš idealizmo, o įsigyjant galios įrankį.

Skaityti daugiau...