Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Pirkau kojų tepalą „Arkliška galia“, pasitepiau, tai dvi dienas niekaip negalėjau namo patekti – vis prašuoliuodavau...

Komentaras

To dar nebuvo:„...didžioji dalis šio projekto lėšų bus skirta Sodų gatvėje esančio vandens telkinio, kuriame aptikta nykstančios rūšies varlė, sutvarkymui. Dėl varlės nieko negaila. Reikia kurti prie tvenkinio laužus, kad toji nesušaltų. Ir šert ją reikia, tik kuris nusimano kuo? Važiuos turistai iš viso svieto varlės žiūrėti."

Skaityti komentarus (3)
Kęstutis Tubis teigia, kad prie jo sūnui priklausančios valgyklos Naujuosiuose Elmininkuose net nebuvo nuvažiavęs. Jono JUNEVIČIAUS nuotr.

Anykščių rajono taryba ketvirtadienį priėmė sprendimą rajono mero Kęstučio Tubio sūnui Mantui Tubiui sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Už buvusios valgyklos pastatą Naujuosiuose Elmininkuose M. Tubiui nekilnojamojo turto mokestis sumažintas nuo 3 iki 1 procento.
Jam priklausantis pastatas išbrauktas iš neprižiūrimų pastatų sąrašo, kuriems taikomas 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio tarifas.


Sprendimas pasimetė tarp skyrių

Kitu rajono Tarybos sprendimu pakeistas terminas, iki kurio pastatų savininkai gali pateikti prašymus savivaldybei išbraukti jų pastatus iš apleistų statinių sąrašo. Pagal ankstesnę formuluotę prašymus pastatų savininkai galėjo pateikti per 30 dienų nuo pranešimo apie jų valdomo objekto įrašymo į sąrašą išsiuntimo dienos. O pagal naująją formuluotę nustatyta konkreti data – lapkričio 30-oji – iki kurios pastatų savininkai gali savivaldybei pateikti prašymus, kad jų valdomi pastatai būtų išbraukti iš neprižiūrimų pastatų sąrašo.
Rajono Tarybai buvo pateikti trys prašymai sumažinti nekilnojamojo turto mokestį. Be mero sūnaus mokesčio mažinimo dar prašė UAB „Ambersana“ bei Rūta Neironienė. Juridinis asmuo bei du fiziniai asmenys buvo sudėti į vieną sprendimo projektą, tačiau Taryba balsavo už kiekvieno jų mokesčio mažinimą atskirai. R. Neironienei be diskusijų mokestis sumažintas, nes jai priklausantis pastatas... nugriautas, o „Ambersanai“, kuriai priklauso dalis Anykščių ligoninės pastato, – nesumažintas. Mat, pasak Tarybos nario, nepartinio Arūno Liogės, verslininkai nieko nedaro, tik „vieną popierių nunešė, vieną gavo“.
Svarstant mero sūnaus pastato apmokestinimą, socialdemokratas Dainius Žiogelis sakė, jog šis sprendimas susijęs su anksčiau priimtu termino pakeitimu. „Terminas pakeistas, kad jis galėtų pretenduoti į atleidimą“, - lyg ir klausė, lyg ir konstatavo D. Žiogelis. Sprendimą Tarybai pristačiusi savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja Audronė Savickienė tikino, kad M. Tubis ir galiojant ankstesnei sprendimo formuluotei terminų nebūtų pradelsęs.
Neprižiūrimo ir nenaudojamo turto sąrašas, kuriam taikomas 3 procentų mokesčio tarifas, patvirtintas tik spalio mėnesio Tarybos posėdyje. „Ar nebuvo pavėluota tvirtinti šį sąrašą?“, – klausė D. Žiogelis. Savivaldybės administracijos direktorė Veneta Veršulytė pripažino, kad tvirtinti sąrašą pavėluota dviem mėnesiais. „Ar tai nėra susiję su Naujųjų Elmininkų pastatu?“, – neatlyžo D. Žiogelis, nes mero sūnus pastatą įsigijo tik vasarą ir tik rudeniop jį aptvarkė. „Man nebuvo paaiškinta. Aišku, kad nespėta“, – sakė V. Veršulytė. „Čia ne įstatymą mes pažeidėme, o tik pasižeidėme savo nustatytą tvarką“, – tikino A. Savickienė. Po Tarybos posėdžio A. Savickienė „i“ sakė, kad apleisto turto sąrašas tik spalio mėnesį patvirtintas todėl, kad keitėsi administracijos struktūra ir tuo pačiu keitėsi darbų pasidalinimas, kitaip tariant, šis sprendimas paprasčiausiai pasimetė tarp skyrių.

100 eurų biznis...

Sprendimo projekte nurodyta, kad mero sūnus Naujuosiuose Elmininkuose atliko pastato paruošimo renovacijai darbus. „Išvalytos buitinės atliekos, išgriautos pertvaros, nuardyta sienų apdaila nuo laikančių sienų, nuardyta grindų danga, demontuotas smėlbetonis nuo rūsio perdangos plokščių, demontuotos rūsio patalpų grindys, nuardyti apdailos sluoksniai nuo rūsio laikančių sienų paviršių, išvalytos ir išrūšiuotos atliekos, nuvalytas stogas, prilydyta viršutinė stogo danga, užsandarinti langai ir durys plokštėmis, išpjauti krūmai aplink pastatą“, – sprendimo projekte vardinami M. Tubio Naujųjų Elmininkų valgyklos pastate atlikti darbai.
Kokia tiksliai suma sumažės M.Tubiui nekilnojamojo turto mokestis, tarifą sumažinus nuo 3 iki 1 procento, nėra žinoma. Tačiau greičiausiai sutaupyta suma nesieks 100 eurų.

Meras jau turėjo nemalonų dėl sūnaus valgyklos

Buvusios Naujųjų Elmininkų valgyklos pastatas anksčiau priklausė Debeikių seniūnijos ūkininkui Vladislovui Tamošiūnui.
V. Tamošiūnas „i“ pasakojo, kad jis dėl nekilnojamojo turto mokesčio sumažinimo kreipėsi į rajono merą K. Tubį ir po to jam pavyko parduoti buvusią valgyklą mero sūnui (Robertas ALEKSIEJŪNAS „Mero sūnus šalia būsimos pilies įsigijo pastatą“, „“ 2016-08-06). „Raštiškai kreipiausi į merą, norėjau, kad man tą mokestį panaikintų. Nenaikino jie man to mokesčio. Ir tada man patarė tuo pastatu atsikratyti. Meras paklausė: „Už kiek parduodi?“. Kalba išėjo ir ... pardaviau. Taip ir įvyko sandėris“, – vasarą „i“ pasakojo V. Tamošiūnas.
Priminsime, jog dabar jau M. Tubiui priklausantis Naujųjų Elmininkų buvusios valgyklos pastatas yra vos už kelių šimtų metrų nuo būsimos medinės pilies, kuri ant Šeimyniškėlių piliakalnio statoma rajono biudžeto lėšomis, o šios idėjos varikliu yra pats meras K. Tubis.
Meras K. Tubis ir vasarą, ir dabar „i“ kategoriškai neigė, kad jis pats yra susijęs su valgyklos pirkimu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija, sulaukusi anoniminio skundo, tyrė, ar „meras galimai privačių interesų naudai pasinaudojo einant pareigas įgyta informacija kitokia tvarka ir mastu, negu nustato įstatymai ar kiti teisės aktai“.
Po atlikto tyrimo Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad meras K. Tubis interesų nesupainiojo, tarnybine padėtimi nepasinaudojo.

Sūnus nenori kalbėti, o meras nieko nežino

Nei su Mantu, nei su Kęstučiu Tubiais apie Naujųjų Elmininkų valgyklos ateitį pasikalbėti nepavyko. Meras K. Tubis, svarstant mokesčio jo sūnui mažinimo klausimą, vengdamas interesų konflikto išėjo iš posėdžių salės. „i“ jis teigė, kad apie sūnaus verslą su sūnumi nesikalba ir net nebuvo nuvažiavęs į Naujuosius Elmininkus pasižiūrėti sūnaus pastato.
O paprašytas sūnaus telefono, K. Tubis dėstė, kad telefono numerio nepasakys, nes M. Tubis nenori viešumo, mat jis dvejus metus mokėsi Anykščių A. Vienuolio gimnazijoje. „Jis nenori apie tai viešai kalbėti“, – sūnaus sprendimą žurnalistui perdavė meras.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • as

  Nuoroda

  Patys zinojot ka renkat,o dabar verkiat....pilni interneto puslapiai mirgejo apie pono Tubio darbus,o jums tiko....

  Prieš 4 metų
 • Kada bus pradetas rimtas tyrimas

  Nuoroda

  Buvęs rajono Tarybos narys, socialdemokratas, kelių kadencijų Anykščių savivaldybės Antikorupcijos komisijų pirmininkas Romaldas Gižinskas sakė, kad rajono mero K. Tubio pasiūlymas ūkininkui V. Tamošiūnui pastatą parduoti savo sūnui „yra ryškiausias nusižengimas“. „Šitą nusižengimą turėtų tirti atitinkamos struktūros. Ar tai buvo meras Sigutis Obelevičius, ar vicemeras Donatas Krikštaponis, tokių dalykų anksčiau nebuvo. Savo laiku rajono meras K. Tubis ir Antikorupcijos komisijos pirmininkas R. Razmislavičius buvo kolegos (dirbo policijos struktūroje, - red.pastaba)... Ir neįžvelgė nieko? Ką tiek laiko ta Antikorupcijos komisija veikia, jeigu net tokių dalykų neįžvelgia? Mano galva, dėl to turėtų būti pradėtas rimtas tyrimas. Kaip sakoma, „viskas įskaičiuota“, tai šioje situacijoje „viskas paskaičiuota ir viskas įskaičiuota“, - apie tai, kodėl merui K. Tubiui ir jo sūnui parūpo buvusios valgyklos patalpos, kalbėjo R. Gižinskas

  Prieš 4 metų
 • Skaidru

  Nuoroda

  Pakels Galisankai alga 600 Eur.per mėnesį, o dėl 300 Eur. tiek draskosi... Kodėl? Galisankai pinigai iš mokesčių mokėtojų, o už valgyklą iš savo kišenės.

  Prieš 4 metų
 • gėda

  Nuoroda

  kad meras daro ne leistinus ir gėdingas sprendimus .Sarmata su tokiu meru būti anykštėnu

  Prieš 4 metų
 • ai, ai kaip smagu bus

  Nuoroda

  atvažiuoja vireja valgyklon su range rover iu balintos kavos spalva

  Prieš 4 metų
 • janaas

  Nuoroda

  cia gi tulpiniu obsciakas tebevaiksto jau nebemiskuos

  Prieš 4 metų
 • Mafija?

  Nuoroda

  Nemulkinkit żmoniu ,mere .Jus rinko ir pasitikejo jumis ,o ka darot ? Geda!!!Kazkodel ligonines ar senos pienines pastato nepirko ,o susidomejo šalia statomos pilies. ,meras suka bizni ir apsimeta kvailiu .

  Prieš 4 metų
 • Mafija?

  Nuoroda

  Nemulkinkit żmoniu ,mere .Jus rinko ir pasitikejo jumis ,o ka darot ? Geda!!!Kazkodel ligonines ar senos pienines pastato nepirko ,o susidomejo šalia statomos pilies. ,meras suka bizni ir apsimeta kvailiu .

  Prieš 4 metų
 • gėda

  Nuoroda

  Nesolidu taip. Daugelis prašė atleidimo nuo mokesčių bet negavo. O čia tik nusipirko, pyst ir atleistas.

  Prieš 4 metų
 • Hg

  atsakymas į: gėda Nuoroda

  Na tai jus nuvaziuokit ir paziurekit ka is to pastato padare ir kaip sutvarke, tai jei jus nesusitvarkot jusu neatleido kieno cia beda?? juk visiems taisykles vienodos ar ne??? nesamones rasinejat, geda jums.

  Prieš 4 metų
Įkelti daugiau