Orai

Ar per karantiną jūsų išlaidos sumažėjo?

Dienos anekdotas

Yra 3 rūšių studentai:
– tie, kurie supranta matematiką
– ir tie, kurie ne.

Komentaras

Anykštėnė:„Aš galvoju,kad takai yra įrengti pėstiesiems. Šunims turėtù būt atskira vieta pasivaikščiojimui.Pėsčiùjù taku veda didžiulius šunis be antsnukiu.Baisu darosi,kad neužpultù. Kai kas netgi treniruoja šunis pėsčiùjù take.O apie kultūrà nėra ko gero pasakyti.Suoliukai apsisioti,čia pat maži vaikai žaidžia ant suoliukù.KLAIKU."

Skaityti komentarus (1)
Meras Kęstutis Tubis ir vicemeras Sigutis Obelevičius spaudos konferencijoje vardino iš darbo išėjusių liberalų darbo trūkumus.

Ketvirtadienį Anykščių rajono meras Kęstutis Tubis vietinės žiniasklaidos atstovus sukvietė į spaudos konferenciją. Regis, pagrindiniu konferencijos akcentu buvo parodymas, kad iš darbo pasitraukusi liberalų komanda – maža netektis rajonui. Rajono vadovai vardino blogus buvusios administracijos direktorės Venetos Veršulytės, jos pavaduotojo Sauliaus Rasalo ir mero patarėjo Kęstučio Indriūno darbus.


Mero versija: konfliktas
kilo dėl blogo administracijos
vadovų darbo

Meras K. Tubis peržvelgė visą konflikto chronologiją. Pasak mero, jis gruodžio 5 dieną S. Rasalui išsakė priekaištus dėl Svėdasų miestelio Šimonių gatvės 10 namo ir pareikalavo iš jo raštiško pasiaiškinimo, kodėl „vilkinama nuo 2015 metų pradžios“. „Prieš tai su vicemeru paprašėme direktorės paaiškinimo, kodėl neinformuoja apie kai kuriuos viešuosius pirkimus“, – kalbėjo meras. Pasak K. Tubio, po to, kai abu administracijos vadovai buvo paprašyti pasiaiškinti, jie per administracijos skyrių vedėjų pasitarimą pareiškė, kad išeina iš darbo.
„Su Luku Pakelčiu kalbėjausi apie Sauliaus Rasalo trūkumus ir prašiau, kad koreguotų jo veiklą. Jokių darbo trūkumų į viešumą nekeldavau“, - žurnalistams pasakojo meras.
Meras K. Tubis spaudos konferencijoje pranešė, kad buvusi savivaldybės administracijos direktorė V. Veršulytė daugeliu atveju savo veiksmų nederino su meru ir kaltino ją savivaldžiavimu. Meras teigė, kad V. Veršulytė pasirašė sutartį su savo klasės draugu dėl Tilto gatvės infrastruktūros projektavimo, o projektuotojai sukūrė tokias projekto sąlygas, kurios puse milijono eurų viršija numatytą sumą. Objekto projektavimo kaina, mero teigimu, 65 tūkstančiai eurų. Tilto gatvės infrastruktūros projektas, pasak mero, atliktas antrą kartą. Už pirmąjį projektą dar ankstesnė rajono valdžia sumokėjo 37 tūkst. 800 litų kitai kontorai.  
 Vicemeras Sigutis Obelevičius pranešė, kad be rajono vadovų žinios V. Veršulytė skyrė premijas 103 savivaldybės administracijos darbuotojams ir jiems išmokėjo  24 tūkst. 782 eurus. „Apie tai nežinojo nei meras, nei skyrių vedėjai“, – tikino vicemeras. „Meras kaltinamas nedemokratišku valdymu, bet demokratijos nebuvo iš kitos pusės. Tiek meras, tiek vicemeras apie dalį administracijos vadovų sprendimų nebuvo informuojami“,  - sakė vicemeras S. Obelevičius.
Pasak mero K. Tubio, jis yra gavęs „Sveikatos oazės“ direktorės Sonatos Veršelienės raštą, kuriame nurodyta, kad šiemet baseinas galės veikti tik 8 mėnesius, kai galėjo dirbti 10 mėnesių. O per vieną mėnesį bus negaunama 30 tūkst. eurų pajamų. „Rugsėjo 12 dieną paprašiau atlikti tarnybinį patikrinimą, kodėl atlikti visai ne tie rekonstrukcijos pirkimai. Tarnybinį patikrinimą atliko, bet išvadų nepateikė./.../ Pagal teisės normas, nė vienas negali būti savo byloje teisėjas“, - kalbėjo meras, tvirtindamas, kad dėl baseino rekonstrukcijos planavimo klaidų liberalų komanda kaltę bandė suversti buvusiai rajono vyriausiajai architektei Daivai Gasiūnienei, nors ji priimant sprendimus jau Anykščių savivaldybėje nebedirbo.
 „Neleisiu nedorai užsidirbti savivaldybės sąskaita“, – lyg ir nieko nekaltino, bet užuominą baigdamas spaudos konferenciją pasakė meras K.Tubis.

Vicemeras: „Meras yra demokratiškas“

Vicemeras, konservatorius S. Obelevičius aiškino, kad liberalų kaltinimai, kad meras K. Tubis yra nedemokratiškas, - nepagrįsti. „Kažkodėl į mane ir į Donaldą kai kurie liberalai žiūri kaip į išdavikus, bet jie priimdami savo sprendimą jo su mumis nederino. Todėl mes negalime prisiimti atsakomybės už jų veiksmus. Man gaila, nes Liberalų sąjūdis visada buvo strateginis konservatorių partneris. Venetą į direktorės postą kalbino ne tik liberalai, bet ir aš. /.../Liberalų sąjūdžio žmonės pasitraukdami kalbėjo, kad viena iš priežasčių – nedemokratiškas valdymo stilius. Aštuonerius metus dirbau meru, buvau trijų merų pavaduotoju. Visi merai buvo asmenybės, visų vadovavimo stilius skyrėsi. Bet formatas nuo Dariaus Gudelio laikų nesikeitė – per rytinius pasitarimus visi vadovai sėdame prie stalo, visi turi galimybę kalbėti, išsakyti savo nuomonę“, – aiškino vicemeras S. Obelevičius.

Audronius Gališanka bus
nuolatiniu administracijos
direktoriumi

Meras, žurnalistų paklaustas, ar jau žinoma, kas bus savivaldybės administracijos direktoriumi, pranešė, kad sausio mėnesio rajono Tarybos posėdyje nuolatiniu administracijos direktoriumi bus tvirtinamas Audronius Gališanka. Jis dabar yra laikinasis administracijos direktorius bei Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjas.    
Kol kas neskelbiama, kas bus Anykščių savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju. Vicemeras, konservatorius S. Obelevičius teigė, kad tai nebus jo partietis Valentinas Patumsis. O meras K. Tubis sakė, kad kas bus pavaduotoju, daug priklausys nuo būsimojo direktoriaus A. Gališankos pasirinkimo. Vicemeras kalbėjo, kad A. Gališankai direktoriaus vieta pasiūlyta, nes reikėjo žmogaus, kuris žinotų situaciją, kuriam nereikėtų mokytis. S. Obelevičius atskleidė, kad eiti vadovauti i buvo bandoma įkalbėti dviejų kadencijų Seimo narį, „valstietį“ Antaną Baurą, pusantrų metų dirbusį administracijos direktoriumi. Pasak vicemero, šis darbas siūlytas ir eksmerui, Lietuvos laisvės sąjungos (liberalai) Anykščių skyriaus pirmininkui Alvydui Gervinskui.   

Patarėju jau dirba „valstietis“

Spaudos konferencijoje dalyvavo ir mero patarėjai – iš darbo kartu su liberalais ketinęs išeiti Darbo partijos atstovas Donaldas Vaičiūnas bei šią savaitę dirbti pradėjęs „valstietis“ Dominykas Tutkus.
D. Tutkui – 27-eri. Jis yra baigęs Lietuvos sveikatos mokslų universitetą. Paskutinė jo darbovietė – UAB „Biržų žemtiekimas“ (gyvulininkystės įrangos vadybininkas), anksčiau jis dirbo Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje. D. Tutkus 2016-ųjų rudenį Lietuvos valstiečių žaliųjų partijos sąraše kandidatavo į Seimą daugiamandatėje apygardoje. Jis sąraše buvo įrašytas 92-uoju numeriu, po reitingavimo krito į 126 poziciją.
D. Vaičiūnas, pradžioje pasiryžęs trauktis iš darbo kartu su liberalų deleguotais valdininkais, o paskui apsisprendęs likti darbe, spaudos konferencijoje dėstė, kad jis sprendimą pakeitė todėl, jog „paaiškėjo, jog situacija yra ne visai tokia.” „Mes su meru pasikalbėjome. Su meru galima kalbėtis, aš įsivaizduoju. /...? Jie negalėjo kalbėtis – įtampa augo, augo“, – atskleidė mero patarėjas.
„Pabėgti į krūmus be atsarginio plano yra absurdas“, - spaudos konferencijoje dėstė D. Vaičiūnas, tikindamas, kad jo pareiškimas apie pasitraukimą iš darbo buvo impulsyvus ir neapgalvotas. „Esu kaip ir apgautas. Pareiškėme, kad traukiamės, o jie eina su pasiūlymais pas merą, kad visi gali sugrįžti. Ir ne vieną kartą”, - kalbėjo D. Vaičiūnas.  Pasak jo, pirmasis jo pareiškimas apie pasitraukimą iš darbo buvo grįstas emocijomis, o sprendimą likti darbe jis priėmęs protu.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
Įkelti daugiau