Orai

Ar per karantiną buvote išvažiavęs iš savo savivaldybės teritorijos?

Dienos anekdotas

Turguje prie pardavėjo prieina žmogus ir sako:
- Prašom pasakyti, kas šis gražuolis: katytė ar katinėlis?
- Tai ką, jūs iš ausų neskiriate?
- Ne, neskiriu...
- Čia juk triušis!

Komentaras

123:„Tai kiauliu maras, tai pauksciu gripas, tai korono virusas stpresnis nei kiturt.Pasiziuriu kaip baltarusijoj, jokiu maru, kiaules augina visada istisi kaimai, pauksciu gripo nera, o karantinas, po parduotuves vaiksto su kaukem, bet visos parduotuves, istaigos dirba.Kuo mes cia taip opesni?"

Komentuoti
Už beveik 75 tūkst. eurų Anykščių rajono savivaldybės administracijos Šventosios upės vagos šienavimui nusipirkta amfibija, net ir jos pardavėjų teigimu, yra skirta ,,lygiam vandeniui“, o ne tokiai užžėlusiai, pieva virtusiai upei.

Panašu, kad net ir amfibiją-šienapjovę už beveik 75 tūkst. eurų Anykščių rajono savivaldybei pardavusios firmos atstovas nėra įsitikinęs, ar šis agregatas yra pajėgus išvalyti Šventosios upės vagą.
Panašiu metu iš tos pačios Kauno įmonės UAB ,,Taiklu“ analogišką amfibiją nusipirko ir Panevėžio miesto savivaldybė.
Tačiau panevėžiečiai šiuo įrenginiu ketina šienauti Nevėžio šlaitus.

Skęstančiųjų gelbėjimas -
pačių skęstančiųjų reikalas

UAB ,,Taiklu“ direktorius Martynas Knyzelis ,,Anykštai“ aiškino, kad jo firma Anykščių savivaldybei pardavė kokybišką amfibiją ,,Mavi Deniz“. ,,Iškilo techniniai nesklandumai. Dabar juos ištaisome. Mašiną mes išsivežėme“, - ,,Anykštai“ sakė UAB ,,Taiklu“ direktorius.
M.Knyzelis sakė, kad UAB,,Taiklu“ pardavė dvi analogiškas amfibijas-šienapjoves Anykščių rajono ir Panevėžio miesto savivaldybėms. Iki šiol nei UAB,,Taiklu“, nei apskritai kokia nors kita firma Lietuvoje nespecializuotai įmonei amfibijos - žoliapjovės nebuvo pardavusi. Lietuvoje yra gal trys privačios įmonės, kurios teikia vandens telkinių šienavimo paslaugas.
,,Daiktas, kurį pardavėme, visiškai atitinka techninę užduotį. Mes pardavėme tai, ko prašė klientas. Techninėje užduotyje nėra minimas upės šienavimas“, - kalbėjo verslininkas.
M.Knyzelis ,,Anykštai“ sakė, kad amfibija ,,Mavi Deniz“ yra pajėgi plaukti prieš upės srovę, tačiau ji skirta ,,daugiau lygiems vandenims“.
UAB ,,Taiklu“ vadovas anykštėnų bandymus šienauti užžėlusią Šventosios vagą jo firmos parduota amfibija lygino su traktoriuko-žoliapjovės darbu. Pasak verslininko, nederėtų kaltinti pardavėjo, jeigu nusipirktas traktoriukas negali užropoti į stačią kalvą ar šienauti griovių - pats pirkėjas turėtų žinoti, kokiam tikslui tokį įrenginį perka.

Olandai: ,,anykštėnai
nusipirko prastą daiktą“

Olandijos įmonės ,,Mobarn“ atstovai, kuriems išsiuntėme ,,Mavi Deniz“ nuotraukas, ,,Anykštai“ parašė, jog tai ,,tikrai nebuvo išmintingas pirkinys“. ,,Žiūrint į nuotraukas, matomos mašinos ,,problematiškos zonos“, ir ne tik dėl jos svorio ar struktūros, Mes, ,,Mobarn“, kuriame tokias mašinas jau nuo 2007 metų ir jas parduodame visame pasaulyje. Taip pat mūsų mašinos kainuoja pigiau nei jūsiškė - mūsų kaina prasideda nuo 60 tūkst. eurų“, - ,,Anykštai“ parašė ,,Mobarn“ atstovas.
Redakcijos kalbintas vienos iš Lietuvoje veikiančios, vandens telkinių šienavimo paslaugas teikiančios firmos atstovų teigė, jog anykštėnų nusipirkta amfibija yra nekokybiška, tačiau, pasak jo, vargu ar ir tobula šienapjovė sugebėtų išvalyti Šventosios upės vagą.
,,Olandai ar vokiečiai savo vandens telkinių nėra taip užleidę kaip lietuviai. Jų technika iš esmės nėra skirta šienauti pievomis virtusių vandens telkinių“, - sakė verslininkas. Jo teigimu, Lietuvoje yra gal trys, na, gal penki žmonės, kurie gali vairuoti amfibijas, o naujo specialisto paruošti nėra įmanoma. ,,Žmogų reikėtų siųsti mokytis į Švediją. Jo mokslai kainuotų tūkstančius. Paskui jam reikėtų mokėti tūkstančius, kad grįžtų, nes, įgijęs tokią specifinę profesiją, jis lengvai gaus darbą Vakaruose. Ir labai gerai apmokamą“, - apie tai, kad amfibijų vairuotojų paruošimas yra padėtis be išeities, aiškino verslininkas (,,Anykšta“; 2019 07 09; ,,Įtaria, jog Anykščių amfibija - nelegali kopija“; Vidmantas ŠMIGELSKAS).

Kaltieji Savivaldybėje
nebedirba

Anykščių rajono savivaldybės administracijos Viešųjų pirkimų komisijai, kuri 2018-ųjų rudenį nusipirko amfibiją, vadovavo Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, eksmero Kęstučio Tubio bendražygis Ramūnas Blazarėnas. Jis ,,Anykštai“ aiškino, kad už keistą (nors greičiau - kvailą) pirkinį atsakomybės neprisiimsiąs. Pasak dabartinės Rajono tarybos nario R.Blazarėno, jis tik prižiūrėjo pirkimų procedūras, o techninę užduotį sudarė Anykščių savivaldybės administracijos Investicijų ir projektų valdymo skyrius.
Iš penkių šio skyriaus darbuotojų tik dvi dirba antrus metus. Skyriaus vedėja Vilma Vilkickaitė ,,Anykštai“ dėstė, kad dabartinis skyriaus kolektyvas neturėtų prisiimti atsakomybės nė už vieną projektą, nes tik pabaigia kitų žmonių pradėtus darbus. ,,Daiktas pirktas įgyvendinant Lietuvos-Latvijos projektą, kuris patvirtintas gal dar 2016 metais. To daikto pirkimas buvo numatytas projekte. Pirkimas buvo paskelbtas viešai, dalyvavo vienas tiekėjas. O paraišką rengė tas skyriaus specialistas, kuris Savivaldybėje nebedirba“, - ,,Anykštai“ sakė V.Vilkickaitė. Perklausta, kas tas specialistas, V. Vilkickaitė atsakė, jog paraišką rengė Skaidrė Lakačauskienė.
Ji svarstė, kad dėl pirmojo fiasko kalta ne amfibija, o ... Šventoji. ,,Upė nusekusi, apaugusi. Gal reikėjo tą amfibiją bandyti ežere. Stovinčiame vandenyje, manau, jos darbas pasiteisins“, - kalbėjo Investicijų ir projektų valdymo skyriaus vedėja.

Daiktai tokie patys -
sąlygos kitos

Panevėžio savivaldybė savosios amfibijos dar neišbandė. Už Panevėžio amfibijos projektą atsakingas šios Savivaldybės administracijos darbuotojas Remigijus Kėvelaitis ,,Anykštai“ aiškino, kad laukia, kada į Panevėžį atvažiuos amfibijos pardavėjai ir apmokys, kaip ja naudotis. ,,Ji skirta Nevėžio pakrančių augmenijos šienavimui“, - paklaustas, kokiu tikslu Panevėžys pirko amfibiją, kalbėjo valdininkas.
Panevežys, regis, nesiruošė turkiška amfibija šienauti Nevėžio upės vagos. ,,Išbandysim - matysim, kaip sekasi. Gal ir įmanoma. Nevėžio vagos šienavimo paslauga yra perkama. Upė šienaujama jei ne kasmet, tai tikrai bent kas antrus metus. Neatrodo Nevėžis kaip pieva“, - svarstė už Panevėžio amfibijos projektą atsakingas specialistas.

Kontrolierius laukia
nurodymų

Anykščių rajono savivaldybės kontrolierius Artūras Juozas Lakačauskas ,,Anykštai“ sakė, kad yra rengiamas Rajono tarybos sprendimas, kuriuo jam bus pavesta išanalizuoti amfibijos viešąjį pirkimą.
O Anykščių rajono tarybos Antikorupcinės komisijos pirmininkas, ,,darbietis“ Ričardas Sargūnas ,,Anykštai“ pripažino, kad pirkimas buvęs labai įdomus. ,,Jeigu bus kreipimasis, tada galėsime pradėti tyrimą. Kol kas mes tik pakraipėme galvas...“ - komentavo politikas. Žurnalisto perklaustas, ar Antikorupcijos komisija jokių veiksmų neiims, kol kas nors jos neparagins atlikti tyrimą, R.Sargūnas atsakė: ,,Jūs kreipėtės – reiškia, yra reikalas pažiūrėti, kas ten padaryta.“

Atiduoti ,,Siauruko“ muziejui!

Seimo narys, konservatorius Sergejus Jovaiša ,,Anykštai“ sakė, kad situacija yra groteskiška. ,,Nusiperki lygintuvą ir kepi ant jo kiaušinius“, - Anykščių savivaldybės pirkinį, kainavusį beveik 75 tūkst. eurų, įvertino Seimo narys. ,,Vienintelė logiška išeitis - perduoti amfibiją ,,Siauruko“ muziejui. Reiks, aišku, įrodyti, kad ta amfibija tiesiogiai siejasi su geležinkeliu. Bet įrodys... Matome, kaip kai kurie žmonės sugeba puikiai viską įrodinėti. Gal užsteks? Galiu ilgokai apie tai kalbėti, bet mano kalbos žanras, kiek bekalbėčiau amfibijos klausimu, nesikeis“, - ironizavo politikas.

Vidmantas ŠMIGELSKAS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • bet kada

  Nuoroda

  islipsim iš tos šudų duobės ?

  Prieš metus
 • išverstaskuriui Sargunui

  Nuoroda

  "Jeigu bus kreipimasis, tada galėsime pradėti tyrimą. Kol kas mes tik pakraipėme galvas.."...
  Bet kaip tokie debilai patenka i rajono tarybą ir dar tokias (antikorupcinės komisijos pirmininko) pareigas ?
  Taip išeina - jei joks kaimo nabagiukas raštu nesikreips į šitą aferistą, jis ir toliau dangstys nusikaltimus ?
  Nu tikrai debilų šalis - visiems žinoma kas prekiavo poveikiu, kas bando tai dangstyti ..ir visi tyli ?

  Prieš metus
 • Sita masina

  Nuoroda

  Turi varda " Paskenduole Veronika". Kalbant apie ja prasome daikta vadinti vardu. Vardo konkursas buvo skelbtas ne siaip sau. Zmones gi dirbo, varda rinko...)))

  Prieš metus
 • vitalijus

  Nuoroda

  tas moteriskes tokius pasisakimus ir dirbancias vis dar lauk vyti ......Mestik vigdem kitos pradetus darbus slikstu klausytis tokiu pasisakimu...reiktu kad padengtu islaidos is savu pinigu baiktus projaktus atmestinai rinktis..

  Prieš metus
 • lialijus

  atsakymas į: vitalijus Nuoroda

  o SIAUBE, koks totalus beraštis....

  Prieš metus
 • Autentiski saltiniai

  Nuoroda

  Detali informacija is gamintojo svetaines apie nupirkta Mavi Deniz https://mavideniz.com.tr/our-production/vessels-boats/amphibious/amphibious-machine/
  Ir Mobitrack svetaine http://www.mobitrac.eu/
  Skaitom, dar siek tiek panarsom, analizuojam, vertrinam ir suprantam. Viskas su tuo daiktu turetu buti gerai, tereikia surasti sumanu ir protaujanti operatoriu, leisti jam ramioje, nepokazuchineje aplinkoje pasitreniruoti, igusti, atrasti geriausius budus kaip dirbti, o tada jau paleisti i upe prie tilto. Aisku kad visokie sudo malimo eduonys vis tiek atras prie ko prisiknisti nes tokia ju prigimtis ir kitaip jie nei mato nei masto. Is to ka issiaiskinau sitas aparatas yra tinkamas upes valymui. Sudo malunais gimstama. Dviraciu vaziuoti reikia ismokti.

  Prieš metus
 • teisingai,

  atsakymas į: Autentiski saltiniai Nuoroda

  gal ir gražūs paveikslėliai reklamoje, deja, atvežtame agregate bėra nei tokios pjaunamos, kuri bent jau funkcionuotų ir pjautų žoles, nėra nei tokių šakių, kaip reklamuojamos, nėra ir tokio sraigto, kuris galėtų tą griozdą plukdyti ir leisti atlikti manevrus vandenyje, tad...

  Prieš metus
 • Kaip bludui nepabludet

  atsakymas į: teisingai, Nuoroda

  Kaip nepermoket? Musu visakeriopai isgerbtajam, nepakeiciamajsm merui savo asmens vardu reikia kreiptis geriausia tiesiogiai i gamintoja, kad atsiustupasiulyma pirkimui su kainomis. Taip galima suzinoti kiek tas daiktas ksinuotu privaciam asmeniui ir kokia sumasavivalfybe permoka visokioms parazituojancioms ir su otkatais vis dar zaidzianciom firmelem ir valdiskiem pirkejam. Gal ten ir viskas gerai siuo atvrju nezinau. Buvau issiaiskines kad sportini inventoriu lauko aikstelem davivaldybe pirko mazdaug 15 proc brangiau nei butu mokejes privatus asmuo. Visa tai Issiaiskinus sugalvoti kaip savivaldybei nupirkti uz tikra kaina manau ir asilas sugalvot pajegtu.

  Prieš metus
 • Kaip bludui nepabludet

  atsakymas į: teisingai, Nuoroda

  Ka daryt? Ogi nupirkt tai ko truksta. Pries tai zinoma issiaiskinus ir savo akimis pamacius kaip tai veikia pas ka nors kas jau dirba su tokia iranga.

  Prieš metus
 • geda del

  Nuoroda

  tokios valdzios ir valdininku ,ar apsimeta kad durni ar tokie esa

  Prieš metus
Įkelti daugiau