Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

Petriukas zooparduotuvėje:
- Sakykit, ar jūs turite papūgą, kuri moka kalbėti angliškai?
- Ne, bet užtat mes turime genį, kuris moka morzės abėcėlę!

Komentaras

Tik jau neapsiverkit visi:„Kalėdos, vestuvės būdavo ir vaikai gimdavo ir per karus, ir per marus. Tik jau nenusividuriuokit iš noro viską matyti tik juodai, susirgsit depresija, kuri pavojingesnė už koronas ar gropus."

Komentuoti

Panevėžio apygardos teisme priimtas pareiškimas iškelti bankroto bylą Anykščių baldų gamybos įmonei UAB „Lagesa“. Į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi pats bendrovės direktorius Donatas Nargelas.

 

Rekvizitai.lt skelbia, kad UAB,,Lagesa“ dirba 39 darbuotojai, kurių vidutinis atlyginimas 603 eurai. 2018 metais bendrovės apyvarta buvo tarp 1 - 2 mln. eurų, įsiskolinimas ,,Sodrai“ šių metų sausio 7 dieną 11 tūkst. 132 eurai.
80 procentų UAB,,Lagesa“ akcijų valdo Katinų šeima. UAB ,,Lagesa“ technikos direktoriumi dirbantis, vienas iš bendrovės akcininkų Algis Katinas ,,Anykštai“ komentuodamas situaciją sakė, jog įmonės bėdos prasidėjo pernai metų vasarą. UAB ,,Lagesa“ specializuojasi medinių kėdžių gamyboje. Apie 90 proc. produkcijos tiekiama Skandinavijos rinkai. ,,2018-ųjų vasarą krito pardavimai. Graibėme smulkius užsakymus, kartais dirbdami į minusą tik tam, kad žmonės turėtų darbo“, - ,,Anykštai“ sakė A.Katinas. Pasak UAB ,,Lagesa“ bendrasavininkio, mažėjant užsakymų kiekiui, neišvengiamai mažėjo įmonės veiklos efektyvumas, todėl palaipsniui ateita iki bankrotinės situacijos.
Verslininkas ,,Lagesos“ pardavimų mažėjimą Skandinavijos rinkoje siejo su naujos Pasaulinės krizės banga, kurios požymius didžiosios ekonomikos, pasak A.Katino, jau pajuto.
,,Dirbame. Turime įsipareigojimų. Pradžioje darbuotojai eis ,,į prastovas“, paskui vėl bandysime pradėti ,,nuo švaraus lapo“,  - apie tai, jog po UAB,,Lagesa“ bankroto procedūrų bandys kurti naują įmonę, ,,Anykštai“ sakė verslininkas.
UAB „Lagesa“ veikė dešimt metų. Ji įkurta anksčiau bankrutavusio ,,Baldenio“ bazėje, vadinamajame Anykščių ,,pramonės rajone“. A.Katinas kalbėjo, jog gamybiniai ,,Lagesos“ pastatai nėra įmonės nuosavybė, bet bendrovė turi brangią specifinę įrangą ir kvalifikuotus darbuotojus, todėl po bankroto kurs kitą įmonę.   
Pernai bankrutavo trys Anykščių masteliais didelės įmonės - statybinės bendrovės UAB ,,Anrestas“ ir UAB,,Termotaupa“ bei vienintelė Pabaltijyje elektrodų gamybos įmonė - UAB ,,Anykščių varis“. Pastarąją valdė Izraelio piliečiai.

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Nerijus

  Nuoroda

  Komentatorei pasalpinei ..jus padarikite versla ..miznei...jei verslas priklauso nuo kitu saliu ...ir daug daliku..

  Prieš 9 mėnesių
 • suo

  Nuoroda

  tuos katinus visi anyksciai pazysta . net ir mes sunys.

  Prieš 9 mėnesių
 • tai nauja

  Nuoroda

  turnut verslp saka

  Prieš 9 mėnesių
 • LT - aborigenu šalyje

  Nuoroda

  įteisintas patogus būdas atsikratyti skolomis mokesčių mokėtojų sąskaita ! Vadovas net nesigėdija viešai tai pranešti :-)

  Prieš 9 mėnesių