Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)

Anykščių rajono savivaldybė rengiasi įvesti turisto mokestį. Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius „Anykštai“ sakė, kad šis mokestis būtų panašus į dabar Lietuvos didmiesčiuose ir kurortuose taikomą „pagalvės mokestį“, ir vienam asmeniui siektų 1 Eur.
Turisto mokestis būtų imamas tik iš tų žmonių, kurie atvykę į Anykščių rajoną naudotųsi apgyvendinimo paslaugomis.

 

Anykščių rajono meras S.Obelevičius sakė, kad įvesti turisto mokestį buvo galvojama jau seniai. „Neprisimenu kas, bet kažkas iš Anykščių rajono tarybos narių tokį mokestį pasiūlė. Padiskutavome  Turizmo komisijos posėdyje apie tai. Dauguma komisijos narių tam pritarė, man atrodo, kad net SPA Anykščiai Vilnius turisto mokesčiui labai nesipriešino. Galvojame šią savaitę sukviesti turizmo paslaugų teikėjus, šia tema padiskutuoti ir, jei nebus labai didelio pasipriešinimo, bandysime sprendimo projektą apie turisto mokestį teikti Anykščių rajono tarybai“, - sakė jis.
Meras S.Obelevičius sakė, kad turisto mokestį būtų surinkti nesudėtinga, papildomą eurą turistai sumokėtų apgyvendinimo paslaugų teikėjui. Surinktos lėšos patektų į Anykščių rajono savivaldybės biudžetą.
„Druskininkai, pavyzdžiui, yra pasitvirtinę, kam surinkti pinigai naudojami, kad nebūtų bet kur ištaškomi pinigai. Pas juos lėšos naudojamos apželdinimui ir miesto reklamai bei infrastruktūrai“, - dėstė meras.
Anykščių rajono meras S.Obelevičius sakė nesibaiminantis, kad dėl įvesto turisto mokesčio gali sumažėti turistų.

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Pirmiausia reikia pasitvarkyti kaip kurortui, o jau paskui prašyti susimokėti už pamatytus gražius vaizdus. Pasimokykim iš Birštono, Druskininkų...

  20 valandų
 • Pažiūrėsim

  Nuoroda

  Kai dugną dėsim .

  Prieš 3 dienas
 • Juozas

  Nuoroda

  Mano nuomone rajono valdžiai reikia veikti rįžtingiau ir įvesti šį mokestį visiems turistams, o ne tik nakvynės paslaugomis besinaudojantiema. Pasak rajono mero 60% rajone veikiančių paslaugų teikėjų susiję su turizmu, taigi būtų išlyginta paslaugų teikėjų papildomų mokesčių taikymo politika rajone ir neliktų privilėgijuoti biudžetininkai, gaunantys didžiąją dalį papildomų pajamų iš turistų, bet mažai atiduodantys į savivaldybės katilą dėl infrastruktūros ir turizmo kultūros išlaikymo.
  Linksmų Velykų anykštėnams ir nepamirškime žadėtos anykštėno kortelės!

  Prieš 6 dienas
 • Nieko gero!

  atsakymas į: Juozas Nuoroda

  Silpna valdžia....Silpni mokesčiai....

  Prieš 5 dienas