Ar ruošdamiesi antrajai koronaviruso bangai kaupiate maisto atsargas?/

Dienos anekdotas

Koks yra tikras mandagumas?
Tai toks mandagumas, kai užlipęs ant skruzdėlyno, atsiprašai kiekvienos skruzdėlės!

Komentaras

Miestietis:„Gal miesto žmonėms gyventi lengviau? Bet apie juos visi tyli. O ūkininkai dėmesio centre. Pakanka jiems visokių lengvatų, išmokų, kompensacijų. Niekas nepersidirba, išgyvena, tvarkosi. Tik dejuotii moka. Jei taip sunku žemės ūkyje, tai ko ten lindot? Niekas jėga neprivertė tapti ūkininkais."

Skaityti komentarus (3)

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmadienį lankosi Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje (HAE) Kaišiadorių rajone.

Vizito metu šalies vadovas bus išsamiai supažindintas su elektrinė veikla, jos svarba Lietuvos ir regiono elektros energetikos sistemos patikimumui, planuojamomis plėtros galimybėmis, bus aptartos ir Baltarusijos Astravo atominės elektrinės (AE) keliamos grėsmės, pranešė Prezidentūra.

G. Nausėda taip pat dalyvaus diskusijoje su energetikos ministru Žygimantu Vaičiūnu, valstybės valdomos energetikos įmonės „Ignitis grupė“ bei elektros perdavimo sistemos operatorės „Litgrid“ vadovais.

Lietuva pabrėžia, kad ji neleis naudoti savo infrastruktūros Astravo AE reikmėms. „Litgrid“ birželį pakartojo, kad pagal Lietuvos teisės aktus Kruonio HAE infrastruktūra negali būti naudojama Astravo AE rezervų tikslais.

„Litgrid“ vadovas Daivis Virbickas BNS sakė, kad tokia pozicija ne kartą buvo perduota ir Baltarusijai, tačiau aiškaus šios šalies atsakymo, kaip bus užtikrinami rezervai Astravo AE, negauta.

„Ignitis grupei“ priklausanti „Ignitis gamyba“ birželį paskelbė, kad siekiant įvertinti galimus HAE modernizavimo variantus, užbaigtos 5-ojo hidroagregato technologinė ir socioekonominė galimybių studijos.

Svarstant galimą 900 megavatų galios Kruonio HAE plėtrą 2019 metais buvo atlikta ir polių lauko bei infrastruktūros būklės studija.

Kruonio HAE vienintelė tokia elektrinė Baltijos šalyse. Ji balansuoja elektros gamybą ir suvartojimą, užtikrina avarinį Lietuvos energetikos sistemos rezervą, gali būti įjungta per kelias minutes po sisteminės avarijos.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta