Ar jūsų aplinkoje yra sergančių koronavirusu?

Dienos anekdotas

- Tavo galva - kaip kompiuteris.
- Protinga?
- Ne, kvadratinė.

Komentaras

Tiesiog:„Prie tokių odontologijos paslaugų kainų ir darbo užmokesčių santykių, regionuose tuoj visi būsim bedančiai"

Komentuoti

Statistikos departamentas už 3,3 mln. eurų iš kompanijos „Palantir“ įsigijo duomenų valdymo sistemos licenciją, kurią Vyriausybė pusmetį naudojo nemokamai, skelbia LRT Tyrimų skyrius.

Balandį pradėjus nemokamai naudoti šią sistemą, Vyriausybės kanceliarijos Projektų valdymo grupės vadovu dirbti pradėjo Aistis Šimaitis, anksčiau dirbęs „Palantir“ verslo vadovu Rytų ir Vidurio Europai. A. Šimaitis kelis kartus buvo pristatytas kaip vyriausiasis COVID-19 analitikas, rengiantis koronoviruso plitimo Lietuvoje prognozes. Pareigybės aprašyme nurodoma, kad jis organizuoja informacinės duomenų valdymo sistemos „Palantir“ techninį įgyvendinimą.

LRT Tyrimų skyriaus duomenimis, dėl centralizuotos platformos kūrimo ir licencijos įsigijimo Vyriausybė pasitarime nusprendė gegužę. Lapkričio 6-ąją Statistikos departamentas sudarė 3,267 mln. eurų vertės sutartį su konkurso nugalėtoja „Palantir Technologies UK Ltd.“. Rezultatams palaikyti kasmet 15 metų reikės mokėti dar po 3,62 mln. eurų. Nors konkurse buvo du dalyviai, vienas jų atkrito nespėjęs pasiruošti procedūroms.

„Esmė ta buvo, kad iš karto reikėjo produkto. Nes visos patirtys, kiek mes patys esam irgi kūrę sistemų ir kiek mūsų kaimynai kūrė, ir taip toliau, tai nėra vienos dienos darbas. Tai didžiulis darbas. Ir tiesiog buvo žinoma, kad yra pasaulyje, nekalbant apie „Palantir“, man atrodo, keturios ar penkios institucijos tokio lygio, kaip čia, organizacijos, kurios turi tokį produktą, ir tikrai nėra pasauly viena „Palantir“, – LRT Tyrimų skyriui sakė Statistikos departamento vadovė Jūratė Petrauskienė.

Jos teigimu, A. Šimaitis prie šios paslaugos įsigijimo neprisidėjo.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • rshk

    Nuoroda

    My last month paycheck was for 11000 dollars… All i did was simple online work from comfort at home for 3-4 hours/day that I got from this agency I discovered over the internet and they paid me for it 95 bucks every hour.... click here ======??...https://bit.ly/39JrDqt
    try it once no instant cash or credit card involved/

    Prieš savaitę