Orai

Kokiomis užsienio kalbomis kalbate?

Tik rusų - 30.5%
Tik anglų - 4.2%
Tik vokiečių - 0%
Tik prancūzų - 0.2%
Rusų ir anglų - 28.3%
Anglų ir vokiečių - 2%
Rusų ir vokiečių - 4.9%
Rusų ir prancūzų - 3.1%
Prancūzų ir vokiečių - 0.2%
Prancūzų ir anglų - 0.4%
Moku čia nepaminėtą kalbą - 0.7%
Moku tris ar daugiau užsienio kalbų - 13.5%
Nekalbu nei viena užsienio kalba - 5.5%
Moku vieną iš čia paminėtų ir vieną nepaminėtų kalbų - 5.1%

Viso balsų: 452
Balsavimas baigtas. Aktyvus: Balandis 10, 2021

Dienos anekdotas

- Kai numirsiu, palaidokit mane kartu su mano draugais...
- O kam?
- Nebuvo dar tokios duobės, iš kurios mes neišsikapstėm.

Komentaras

Reiketu arklio taxi:„Tik patarčiau pritaisyt prie uźpakalio medžiagos gabalą ,kad ten kakutes kristų ,o ne ant gatves .." Replika:„išmetami natūralūs perdirbti augaliniai produktai mažiau teršia aplinką negu automobilių išmetamosios dujos ir kiti eksploataciniai teršalai. Beja, tai antrinė žaliava tinkama miesto parko daržui tręšti."

Skaityti komentarus (4)

Lietuvos banko (LB) valdybai trečiadienį pradeda vadovauti praėjusią savaitę Seimo į šį postą paskirtas Gediminas Šimkus, iki šiol dirbęs centrinio banko valdyboje. Jis pakeitė dvi kadencijas LB vadovavusį Vitą Vasiliauską.  

G. Šimkaus kandidatūrą pasiūlęs prezidentas Gitanas Nausėda apibūdino jį kaip puikų ekonomikos ir finansų ekspertą.  

Pasak Seimo Biudžeto ir finansų komiteto pirmininko konservatoriaus Mykolo Majausko, naujajam LB vadovui daugiausia dėmesio teks skirti bankų sistemos stabilumui, konkurencijos didinimui, pinigų plovimo prevencijai.

G. Šimkus žada, kad centrinis bankas imsis aktyvesnio vaidmens, reaguojant į gyventojų ir verslo nepasitenkinimą dėl kai kurių bankų paslaugų prieinamumo ir įkainių.  

Jis abejoja idėja kurti valstybinį komercinį banką ir sako, kad daugiau potencialo Lietuvoje turi kredito unijos. G. Šimkus žada imtis iniciatyvos, kad kooperatinė bankininkystė galėtų sparčiau išaugti į „nacionalinės lygos žaidėjus“.  

Paskirtasis LB vadovas pripažįsta, kad valstybės skola yra pasiekusi neįprastą lygį, bet mano, kad to nereikia bijoti, o stengtis kuo efektyviau panaudoti pasiskolintas lėšas.   

Naujasis LB vadovas, 2002 metais baigęs ekonomikos studijas Vilniaus universitete, iki 2010 metų  dirbo Lietuvos banke – iš pradžių Kredito įstaigų priežiūros departamento Bankų finansinės veiklos vertinimo skyriuje, vėliau Ekonomikos departamento Finansinio stabilumo skyriuje.

2010–2012 metais G. Šimkus buvo Europos Centrinio Banko (ECB) Finansinio stabilumo direktorato finansinio stabilumo ekspertas, 2012 metais grįžo į Lietuvos banką, nuo 2014 metų dirbo Ekonomikos ir finansinio stabilumo tarnybos direktoriumi, atstovavo Lietuvos bankui Europos sisteminės rizikos valdybos Patariamajame komitete bei ECB Finansinio stabilumo komitete.

Pernai rugpjūtį prezidentas paskyrė G. Šimkų LB valdybos nariu – čia jis kuravo Bankininkystės tarnybos ir Finansinio stabilumo departamento veiklą, taip pat buvo ECB Bendrosios tarybos pakaitiniu nariu, Europos sisteminės rizikos valdybos Bendrosios valdybos, Bendros pertvarkymo valdybos ir EBA Pertvarkymo komiteto (ResCo) nariu.

Centrinio banko vadovo kadencija trunka penkerius metus.

BNS

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta