Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Mokytoja – tėvams:
– Žinote, jūsų sūnus nesimoko geografijos.
– Nieko baisaus. Su mūsų pajamomis daug neprivažinėsi…

Komentaras

Tikrai?:„Ar tik negrįžta kioskų laikai kaip 1990 metais...?"

Skaityti komentarus (1)

Asociacija „Svėdasų bendruomenė“ skatindama vietinius gyventojus ir svečius geriau pažinti miestelio istorines ir kultūrines vertybes jau kelerius metus iš eilės organizuoja orientacines varžybas ,,Atrask ir pažink Svėdasus“. Šįmet sumanyta praplėsti renginį, padaryti jį įdomų visų kartų miestelėnams ir svečiams. Gavusi paramą projektui „Basakojė vasara“ iš NMA prie Žemės ūkio ministerijos, ,,Svėdasų bendruomenė“ liepos 16-ąją suorganizavo šventę ,,Svėdasynė“. Pavadinimą šventei rinko patys svėdasiškiai, balsuodami socialinių tinklų grupėje „Svėdasai - Vaižganto kraštas“.

 

Šįmet parungtyniauti orientacinėse varžybose ,,Atrask ir pažink Svėdasus“ panoro 10 komandų – 39 įvairaus amžiaus dalyviai. Smagu, kad palenktyniauti atvyko ne tik sportiški jaunuoliai, bet kartu su vaikais varžytis susiruošė ir tėveliai. Orientacinių varžybų dalyviai turėjo surasti 13 punktų, atlikti logines ir sportines užduotis, kuo greičiau įveikti netrumpą trasą. Teko ir baidares pairkluoti Alaušo ežere, ir lynu pereiti, ir ,,sužeistajam“ pagalbą suteikti, tautinę kasą gražiai supinti bei atlikti kitas užduotis. Prireikė ne tik fizinės ištvermės, bet ir gebėjimo atidžiai perskaityti informaciją, greit susiorientuoti, rasti nuorodas į kitą punktą.
Kol azartiškai nusiteikę orientacinių varžybų dalyviai laukė starto ar ieškojo punktų trasoje, šurmuliavo, skambėjo visas AKC Svėdasų skyriaus kiemelis. Į ,,Svėdasynę“ susirinkusiems nuobodžiauti neteko, nes veiklos užteko visiems. Šventės svečius dainomis ir nuotaikinga muzika linksmino kaimo kapela „Seni draugai“ ir bendruomenės narys Vytautas Jucys. Mažieji šventės dalyviai pūtė muilo burbulus, dalyvavo rungtyse su balionais, džiaugėsi šokinėdami ant batuto, vaišinosi cukraus vata, gamino vėjo malūnėlius. Mažylių veidukus piešiniais margino savanorės merginos iš neformalios jaunimo grupės ,,SVD būrys“. Tėveliai su vaikais išbandė ebru (tapybą ant vandens) ir piešė šeimos piešinius. Vaikų kiemelyje vyko sportinės rungtys, komandinės estafetės, buvo pučiami milžiniški muilo burbulai.
Senjorų kampelyje šaškių, domino, kaklaraiščių rišimo ir kasų pynimo rungtyse varžėsi įvairaus amžiaus šventės dalyviai. Čia netrūko teigiamų emocijų ir netikėtumų. Pasak svėdasiškių, tai buvo „pats smagiausias šventės kampelis, kuriame ką veikti turėjo ir maži, ir dideli“.
Šventės metu vietos amatininkai pardavinėjo savo sukurtus keramikos, vaško gaminius, pintas juostas, krepšius, drožinius, papuošalus, spalvingas vėjarodes, naminę duoną. Taigi buvo galima ne tik pasigrožėti, bet ir namo parsinešti suvenyrų ar skanėstų.
,,Ramybės pakrantėje“ visi norintys galėjo paplaukioti baidarėmis, pasigrožėti Alaušo vaizdais.
Kai visi orientacinių varžybų dalyviai įveikė trasą, suskaičiavus baudos taškus už neteisingai atliktas užduotis, paaiškėjo, kad varžybų nugalėtoja tapo ir pagrindinį prizą – žygį baidarėmis - laimėjo komanda ,,Radvilai”. Ji trasą įveikė per 1 val. ir 1 min. Antra liko ,,Davai po šimtą“ komanda, tik 7 min. ilgiau sugaišusi trasoje. Labiausiai džiūgavo jungtinė vaikų ir mamų komanda ,,Vėžliai“, užėmusi trečiąją vietą. Visos komandos buvo apdovanotos diplomais ir vertingais prizais bei suvenyrais – tušinukais. Pralaimėjusių, kaip ir žadėta, nebuvo, nes visi patyrė lenktyniavimo malonumą, azartą, linksmai praleido laiką su draugais, giminaičiais ar šeimos nariais.
Šventės pabaigoje prizai pasipylė tarsi iš gausybės rago. Svėdasiškių ir Svėdasus mylinčių žmonių įsteigtais prizais buvo apdovanoti įvairių rungčių nugalėtojai. Šventę apvainikavo svečių iš Kyumeikan kendo mokyklos pasirodymas. Pavargę po sportinių rungčių, miestelėnai ir svečiai pasistiprino asociacijos suorganizuotomis vaišėmis.
Džiaugiamės, kad vasaros šventė Svėdasų miestelyje pritraukė daug žmonių, kurie galėjo aktyviai ir turiningai praleisti laisvalaikį, pabendrauti, pabūti kartu. Geriausias atpildas organizatoriams – pakili nuotaika, vyravusi šventės metu, padėkos ir šilti gyventojų atsiliepimai socialiniuose tinkluose: ,,O ir judrūs gi Svėdasai! Džiugu, malonu matyti energingus svėdasiškius ir jų svečius. Nuostabi šventė! Ačiū už „Svėdasynę“, daug malonaus šurmulio būta. Šaunuoliai svėdasiškiai.“
Dėkojame visiems bendruomenės nariams, geranoriškai prisidėjusiems prie šventės organizavimo, projekto partneriams – AKC Svėdasų skyriui, Svėdasų Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijai, Svėdasų seniūnijai bei nuostabioms renginio vedėjoms, teisėjams, fotografams už įamžintas šventės akimirkas ir visiems, įsteigusiems prizus šventės dalyviams.

Užsak. Nr. 886

Bendruomenės pirmininkė Asta FJELLBIRKELAND

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta