Kurį tekstą pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Mokytoja sako:
- Mokiniai, tikiuosi, šiandien nepamatysiu, kaip nusirašinėjate kontrolinį darbą?
- Taip, mokytoja, mes irgi tikimės...

Komentaras

vairuotojas:„o gal galima kazkaip padaryt tvarka su 'Mieganciais " automobiliais salia daugiabuciu? stovi jau 3 men apsnigti ir trukdo dirrbancoims masinoms statyt.gal kur i aikstele tokias transporto priemones reit statyt"poilsiui".

Skaityti komentarus (1)

Šių metų Tarptautinėje Vilniaus knygų mugėje pasirodžiusi ilgai laukta Juozo Baltušio dienoraščių knyga „Vietoj dienoraščio. I tomas. 1970-1975" (sud. Antanas Šimkus) sulaukė didelio populiarumo, skaitytojų susidomėjimas neblėsta iki šiol. Minint Juozo Baltušio 110-ąsias gimimo metines Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kviečia į knygos pristatymo renginius Vilniuje, Anykščiuose, Kupiškyje ir Kaune. Šia proga į Lietuvą atvyksta ir renginiuose dalyvaus rašytojo dukra Rita Baltušytė.

Pirmasis dienoraščių pristatymas vyks Vilniuje, Lietuvos mokslų akademijos Didžiojoje konferencijų salėje (Gedimino pr. 3), balandžio 18 d. 17 val. Jame dalyvaus: knygos sudarytojas mėnraščio „Metai" vyr. redaktorius Antanas Šimkus, akademikė Viktorija Daujotytė, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signataras Česlovas Juršėnas, rašytojo duktė Rita Baltušytė, kino režisierius Gytis Lukšas. Renginį ves literatūros kritikas Valentinas Sventickas. Vakaro metu bus parodyti režisieriaus Rimtauto Šilinio filmo apie rašytoją Juozą Baltušį fragmentai.
Balandžio 24 d. Juozo Baltušio dienoraščiai bus pristatomi Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje, balandžio 26-ąją - Kupiškio viešojoje bibliotekoje. Pristatymų turą užbaigs susitikimas su skaitytojais Kaune, Maironio lietuvių literatūros muziejuje, gegužės 3 d.
Juozo Baltušio literatūrinis palikimas turėjo ir turi neginčijamą vertę - rašytojas buvo ir skaitytojų labai mėgstamas, ir tuometinės valdžios peikiamas, tačiau kūrėjo visuomeninė veikla, ypač Atgimimo metais išsakytos mintys, vertinamos nevienareikšmiškai. Net pasaulyje pripažinto romano „Sakmė apie Juzą" reikšmė Lietuvoje dažnai apmenksta aptariant rašytojo politines preferencijas ir laikyseną sovietmečiu, ypač Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo išvakarėse.
Praėjus 25-iems metams po J. Baltušio mirties, pagal jo paties testamentu pareikštą valią, radosi galimybė susipažinti su rašytojo archyvu. Paaiškėjo, kad kūrėjas nuo 1970 m. beveik be pertraukos iki pat mirties 1991-aisiais rašė dienoraštį. Šie, kone kasdieniai, įrašai leidžia ne tik rekonstruoti paties Juozo Baltušio, kaip kūrėjo, ambicijas, suvokti jo tekstų genezę, bet ir atskleidžia unikalią asmenybės dramą.
Pirmasis dienoraščių tomas apima 1970-1975 m. Jame aptinkame tuometinių rašytojo šeimos santykių peripetijas, jo nomenklatūrinės veiklos kroniką, pažiūras į tam tikrus įvykius Sovietų sąjungoje ir užsienyje, rašytojo kasdienybės liudijimus. Dienoraščiuose ypač įdomūs J. Baltušio sutiktų literatų vertinimai, literatūrinių, kultūrinių bei visuomeninių įvykių interpretacijos.
Renginiai
Balandžio 18 d. 17 val. Lietuvos mokslų akademijoje (Vilnius);
balandžio 24 d. 17.30 val. Anykščių rajono savivaldybės Liudvikos ir Stanislovo Didžiulių viešojoje bibliotekoje;  
balandžio 26 d. 16 val. Kupiškio viešojoje bibliotekoje;
gegužės 3 d. 17 val. Maironio lietuvių literatūros muziejuje (Kaunas).

 

Knyga „Vietoj dienoraščio. I tomas. 1970-1975" parengta bendradarbiaujant su Lietuvos literatūros ir meno archyvu - Juozo Baltušio dienoraščių saugotoju, leidimą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba.

Pranešimas spaudai

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • savas

  Nuoroda

  Jokio garbės pilietybės atstatymo negali būti. Kaip gali būti garbės piliečiu žmogus, kuris pasissakė prieš Lietuvos nepriklausomybę? Gal tik nusipelnęs rašytojas...

  Prieš metus
 • R.Gižinskas

  Nuoroda

  Taip,aš buvau to meto rajono Taryboje ir inicijavau projektą dėl J.Baltušio atstatymo Anykščių rajono Garbės piliečiu.Deja,kai kas blokavo.Manau,kad naujai išrinktas Meras daugiau tokių nesamonių nedarys...

  Prieš metus
 • Knyga

  Nuoroda

  Buvo deginamos Baltušio knygos,net žinoma Anykščiu daktaryte , rašytojo knygas degino .Geda tokiems turetu būti..

  Prieš metus
 • Homo sovietikus

  Nuoroda

  gaila...

  Prieš metus
 • svedasas

  Nuoroda

  Puikus rašytojas, malonus žmogus, geras sovietinis pilietis ir prastas nepriklausomos Lietuvos pilietis.

  Prieš metus
 • Buvo izvalgus

  atsakymas į: svedasas Nuoroda

  Labai protinga asmenybe.Suprato paprastu isnaudojamuju varguoliu gyvenima ir tokiai,atsiprasant, susiktai nepriklausomybei nepritare.Suprato i koki roju zmones ateityje stumiami ir koks gyvenimas ju laukia. Praktiskai va jau " turime ", ka ir turime. Siemet geguzes pirmaja bus 15 metu kaip ta issvajota napriklausomybe jau prarasta. Dabar tik velkame europini Junga!

  Prieš metus
 • Realistas

  atsakymas į: Buvo izvalgus Nuoroda

  Gaila kad tu nenustipai Sibire.

  Prieš metus
 • IR

  atsakymas į: Realistas Nuoroda

  MAN IRGI LABAI,LABAI GAILA, KAD TU NUO BAMBUOLINIO IR PRIMYŽAMŲ KELNIŲ DAR IKI ŠIOL NENUDVESEI.

  Prieš metus
 • algis

  Nuoroda

  cia ne kerstas o teisybe i akis kas tuomet labai dejosi dideliais patriotais ypac svedasiskiai ir bus ivardyti

  Prieš metus
 • Sąžinė

  Nuoroda

  Anykščių rajono valdžiukė, vadovaujama mero S.Nefo su Juozu Baltušiu pasielgė niekšiškai: atėmė iš jo garbės vardą! Iš sergančio, nebeprigirdinčio, nepataikiusio sušnekėti į "lansberginę dūdą" rašytojo. O vienas atsiprašant "patriotas" - mokytojas iš Svedasų - netgi rinko parašus, kad J.Baltušio nepriimti laidoti kapuose šalia tėvo. Menkystos trypė Rašytoją.

  Prieš metus
Įkelti daugiau