Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Uzbekijos mokslininkai jau tris savaites bando sukurti vakciną nuo koronaviruso, bet rezultate jiems vis išeina plovas...

Komentaras

Simonas Gudelis:„Neskubėkim, rinkimai artėja. Tuoj į Anykščius žvelgs besišypsantys, aukštos raiškos, kandidatų veidai ir plūstels rinkiminės lėšos TVC iždan. Po to galėsim išjungti monitorių iki sekančių rinkimų arba naudoti Baltą Kanalą aikštei apsišviesti."

Komentuoti

Jau antrus metus Susisiekimo ministerija kviečia bendruomenes ir aktyvius šalies gyventojus minint Kaimyno dieną prisijungti prie socialinės iniciatyvos „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“. Visi Lietuvos gyventojai kviečiami kooperuotis su savo kaimynais ir į darbą keliauti vienu automobiliu. Socialinė akcija vyks gegužės 24 d., artėjant visoje Europoje minimai Tarptautinei kaimyno dienai.

 „Stiprios ir aktyvios kaimynų bendruomenės sugeba susivienyti dėl bendro tikslo ir išspęsti sudėtingas, jų gyvenamosiose erdvėse iškylančias problemas. Vis didėjanti oro tarša miestuose ir nesibaigiančios spūstys gatvėse yra kiekvieno iš mūsų problema, kurią galime spręsti bendromis jėgomis. Socialine akcija „Važiuoji vienas? Pavežk kaimyną!“ siekiama paskatinti bendruomeniškumą ir tvirtą kaimynystę, bent vienai dienai sumažinti automobilių srautus gatvėse“, – sako susisiekimo ministras Rokas Masiulis.

Spūsčių problema itin ryški didžiuosiuose miestuose, kur rytinio ir vakarinio piko metu gatvėse ypač padaugėja automobilių. Dažniausiai juose sėdi po vieną arba du žmones. Skaičiuojama, kad vidutinis vilnietis transporto spūstyse praleidžia net 136 valandas per metus. Pasak ministro, socialinė iniciatyva pakeliui pavežti savo kaimyną prisidėtų prie spūsčių problemos sprendimo bei sutvirtintų besikuriančias bendruomenes, ypač naujose gyvenvietėse, kurios neretai yra nutolusios nuo miesto centro.

Šia socialine iniciatyva siekiama burti kaimynus bei kartu kurti aktyvias bendruomenes, skatinti rinktis alternatyvias keliavimo priemones ir mieste judėti darniai. Tyrimai rodo, kad pernai metais net 14 proc. žmonių buvo pasiryžę apriboti kasdienines keliones asmeniniais automobiliais ir pradėti naudotis kitomis susisiekimo priemonėmis. O investicijoms į darnaus judumo ir ekologiško transporto sritį pritartų didžioji dauguma gyventojų (90%).

Kol didieji miestai pamažu juda darnaus judumo infrastruktūros įgyvendinimo ir užtikrinimo link, patys eismo dalyviai gali imtis iniciatyvos. Jei atsirastų daugiau vairuotojų, sutinkančių kasdien ar kelis kartus per savaitę pavėžėti savo kaimyną, draugą ar bendradarbį, spūstys ir oro tarša gerokai sumažėtų.

„Ši iniciatyva yra puiki proga ugdyti naujus darnaus judėjimo mieste įpročius. Pradėjus nuo Tarptautinės kaimyno dienos, laikui bėgant norinčiųjų pavėžėti kaimyną atsirastų vis daugiau. Tai leistų kiekvienam sutaupyti pinigų ir laiko, prisidėti prie aplinkos švarinimo ir automobilių srauto gatvėse mažėjimo“, – kaimynus bendradarbiauti skatina R. Masiulis.

Prie iniciatyvos prisijungti galite socialiniame tinkle Facebook: https://www.facebook.com/events/415635862623571/

Susisiekimo ministerijos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Vinca

  Nuoroda

  nieko čia naujo tas rokas nesugalvojo. Aš jaunystėje iš vakaruškos grįždamas visada paveždavau į savo kraštą kaimynką, net ir su moterišku dviračiu ant karties pasodindavau ir varom .
  Buvo laikai, kai inkiši ir palaikai, o dabar tai reikia kaimynkos laukt kol ....pensijas išnešioja, tadu tik prašo pavežt iki krautuves.

  Prieš metus
 • Tadu

  atsakymas į: Vinca Nuoroda

  dar meteoo nebuvo išrastus. Ne tėp baisu buvo, kad "Kolektyvinian Darban" parašys, kolektyvi apsvarstys. A kaip kartelu ant moteriška pritaisydavai - laikinu?

  Prieš metus
 • Norejau

  Nuoroda

  Pasiulyt kaimynkai važiuot kartu ale nuo dar ne taip pagalvos, meteoo pripaišys, tad persigalvojau

  Prieš metus
 • augis

  Nuoroda

  vinas kaimynas dirba Ukmergeje kitas Utenoje o trecias valkatauja-niekaip neapsisprendziu kuri pirma vezti

  Prieš metus
 • atsakymas į: augis Nuoroda

  imčiau trečią, jam visada pakeliui...

  Prieš metus
 • :)

  Nuoroda

  norime pamatyti realų pavyzdį ir iš ministro ir ministerijos tarnautojų. O geriausia pamatyti vykstančius į darbą visuomeniniu, viešuoju transportu, taip mažinant spūstis ir taršą.

  Prieš metus
 • :)

  Nuoroda

  Tik po to nepamirškit susimokėti pajamų mokesčio nuo to kaimyno euriuko už kurą.

  Prieš metus
 • ir dar

  atsakymas į: :) Nuoroda

  papildomai draudima sumoket uz keleiviu vezima. Nes atsitikus avarijai, visa gyvenima tam kaimynui mokesit

  Prieš metus