Parduodame aukštos kokybės sertifikuotas granules ir briketus. Kaina gamykloje Viešintose: granulės - 165 Eur už toną su PVM, briketai „Nestro“ - 140 Eur už toną su PVM. Tel. (8-672) 50736.

Ką pirmiausiai perskaitėte naujame žurnalo "Aukštaitiškas formatas" numeryje?

Dienos anekdotas

Valentino diena. Vaistinė.
- Laba diena.
- Nebėra…

Komentaras

bendruomenes atstove:„ankščiau Loretyte savivaldybeje dirbdavo ir padedavo visom bendruomenem. neisivaizdinus tokia buvo gera protinga irpabedavot.galedavai patardavo. dabar neber pas ka nueit. burbteli kai treciam aukste paklausi. o verslu centre pinigus moket reikia uz menko projektelio i savivaldybe parasyma. kam ta asociacija geriau normalu zmogu mums padet paskirkit savivaldybeje."

Komentuoti
Artėjant Anykščių rajono savivaldybės tarybos ir mero rinkimams portale anyksta.lt ženkliai išaugo komentarų skaičiaus. Iš vieno IP adreso trolis parašė tūkstančius komentarų - dešimtis per parą. Komentarai iš minimo IP rašyti ir gilią naktį ar visai paryčiais.

Artėjant savivaldos rinkimams, portalo anyksta.lt komentarų strautas buvo išaugęs keliagubai. Politiniai tekstai sulaukdavo ir 200-300 komentarų. Turint omenyje, kad Anykščių rajone mažiau nei 30 tūkst. gyventojų - skaičiai neįtikėtini ir redakciją jie lyg ir turėjo džiuginti.
Tačiau, stebėdami komentarų IP adresus, pastebėjome, jog didžioji dalis politinių komentarų rašomi iš trijų adresų. Vienas jų - Panevežyje gyvenančio buvusio politiko, antras - anykštėno, buvusio policininko, o trečiasis IP, kaip paaiškėjo, priklauso Vilniuje gyvenančiam Sigitui Stanevičiui.
Didieji komentarų rašytojai stengėsi formuoti palankų tuometinio Anykščių rajono mero Kęstučio Tubio ir jo komandos įvaizdį bei tyčiojosi iš K. Tubį kritikuojančiųjų. Taip pat ,,troliai“ sistemingai niekino ir žemino ,,Anykštos“ redakciją.
Rūta ir Sigitas Stanevičiai netoli Svėdasų turi sodybą, kurioje veikia viešoji įstaiga ,,Atviros langinės“. Šio VšĮ vykdomus projektus mėgsta paremti Anykščių rajono savivaldybė.

Nenuilstantis trolis

Panevėžiečio ir anykštėno komentarai buvę tendenciningi, tačiau jie, regis, stichiški, nėra gerai apgalvoti. Panevėžiečiui labai nepatikęs į Anykščių rajono merus kandidatavęs Dalis Vaiginas, o STT sulaikytasis Kęstutis Tubis jam atrodė puikus rajono vadovas.
Anykštėnas policininkas, regis, šiaip depresuotas ir piktas.
O iš Vilniaus IP ėjęs komentarų srautas buvęs aiškiai nukreiptas prieš kelis Anykščių politikus bei ,,Anykštos“ kolektyvą. Taip pat komentaruose akivaizdžiai juntamas tuometinio mero K.Tubio ir jo komandos palaikymas.
Iš vieno Vilniuje registruoto IP per keturis ,,derlingiausius“ komentarinės veiklos mėnesius - nuo 2018 metų rugsėjo iki 2019 metų sausio - sulaukėme per 2500 komentarų, kartais 10, kartais 20, kartais net 30 per vieną parą. Iš šio IP komentarai dažnai rašyti ir naktimis ar paryčiais.
Keista, jog Vilniaus gyventojas puikiai pažįsta ne tik ,,Anykštos“ kolektyvą, bet turi įvairių ir labai gilių žinių apie Anykščių kontekstą, santykių raizgalynes. ,,Vidmantai, matosi, aktyviai dirbi naujo rinkimų štabo sudėtyje. Bandai prisivilioti ir Dominyką į komandą“, - žurnalistą Vidmantą Šmigelską ir buvusį mero patarėją Dominyką Tutkų vardais vadino komentatorius.

Aktyvus kiršintojas ir vardų vagis

,,Trolis“ iš Vilniaus didžiausiais savo priešais politinėje padangėje pasirinko buvusį kandidatą į Anykščių rajono merus nuo ,,valstiečių“ D.Vaiginą ir buvusį Anykščių ,,Sodros“ vadovą, dabar pensininką Juozą Ratautą.
J.Ratautas dažnai pats portale anyksta.lt rašė komentarus, kritikuojančius K.Tubio valdžią, juos pasirašydavo savo vardu ,,Juozas“. ,,Juozu“ ėmė pasirašinėti ir,, trolis“ iš Vilniaus.
Aišku, vardas nėra kažkieno privati nuosavybė, tačiau akivaizdžiai matyti, kad apsimetėlis Juozas komentavo taip, kad atrodytų, jog komentarą parašė Juozas Ratautas. ,,Mielas Leonai, jeigu visi, dirbantys Valstybės tarnyboje, atiduotų savo jėgas darbui, tai tikrai resursų užtektų, ir tarnautojams bei valstybės pareigūnams nesikauptų kūno masės viršsvoris, kurį vėliau, esant pensijoje, daugiau kainuoja išlaikyti.“; ,,Reikia inicijuoti pasiūlymą Vyriausybei dėl lėšų skyrimo Leono paminklo statybai. Galiu rekomenduoti puikius menininkus dėl projekto įvykdymo. Sutinku būti projekto kuratoriumi“, - rašė neva Juozas.
Kadangi anykštėnai žino, jog J.Ratauto santykiai su buvusiu Anykščių rajono meru Leonu Alesionka, švelniai tariant, nėra labai šilti, suponuojama nuomonė, kad J.Ratautas kabinėjasi prie buvusio politiko. Tikėtina, kad L.Alesionka, perskaitęs tokius neva Juozo komentarus, gali įtarti, kad juos parašė J.Ratautas. Taigi tai buvo ir L.Alesionkos provokacija.
,,Trolio‘‘ žaidimas su J.Ratautu pasiekė kosmines aukštumas. ,,Pasipylė vienas po kito ne mano vardu rašomi komentarai. Tokius veiksmus galima vertinti kaip norą pakenkti ne tik mano žmogui, kuriam skirtas tas komentaras. Skelbiu rėmėjo paiešką. Kas jį suras ir viešai paskelbs kandidato į merus naujai kadencijai rėmėju, pažadu: vyrui alaus bokalą, moteriai - kavos su pyragaičiu. Lauksiu, ačiū“, - parašė vilnietis ,,trolis‘‘, pasirašydamas, kaip visada, ne savo vardu - ,,Juozas“.
Aukštasis pilotažas. Po to jau J.Ratautas gali pats su savimi pradėti kovoti.

Pasirašė žinomo gydytojo
pavarde

,,Vidmantai, aš suprantu, kad ,,Anykšta“ - tai tavo šeimos privatus laikraštis ir žinių portalas, bet kodėl tu save vadini žurnalisto, o ne valstiečių-žaliųjų pasiūlyto kandidato rinkimų kompanijos atstovo vardu? Man, pavyzdžiui, visi kandidatai yra tik kandidatai o ne būsimi merai. Taigi tavo asmeninė nuomonė jau peržengia nepriklausomo žurnalisto etikos ribas ne tik skersai, bet ir ant jų apdėjai išilgai. Varyk toliau, ką išmokai tarnaudamas sovietams ir kursuose už 10 000 keliaudamas Rusijos traukiniuose su sutiktais tavo dūšios ,,bendrakeleiviais“ toje Sibiro kelionėje. Kas moka, tiems ir atidirbinėji“, - po vienu iš V.Šmigelsko tekstų, publikuotų anyksta.lt, atsirado štai toks komentaras, kurio autorius neva ,,Pranskūnas A“. Komentatorius akivaizdžiai yra V.Šmigelsko fanas, žino apie jo keliones po Sibirą ir net apie tarnybą sovietinėje kariuomenėje. Tačiau šiame komentare yra ir kriminalas, neva žurnalistui kažkas už jo publikacijas moka pinigus ir tas ,,kažkas“ yra iš Rusijos. Kvailas kaltinimas, ir tiek. Tačiau esama ir niuansų. Neva komentaro autorius - ,,Pranskūnas A“.
Anykščių ligoninės chirurgas Aloyzas Pranskūnas, pamatęs, kad kažkas jo vardu pasirašinėja komentarus, pasijuto nemaloniai. Gydytojas skambino į ,,Anykštos” redakciją bei kreipėsi į policiją dėl vardo pasisavinimo. Tačiau A. Pranskūnui buvo pasiūlyta pareiškimo nerašyti, nes esą tyrimas niekur nenuves.
,,Jaučiausi nemaloniai, nes komentarų aš nerašinėju. Į politiką taip pat nesiveliu. Kažkas prisidengė mano vardu“, - ,,Anykštai“ kalbėjo A. Pranskūnas.
Kitas keistokas nutikimas, jog, regis, kvailą komentarą pasigavo lyg ir protingas žmogus iš Panevėžio – antrasis iš produktyviųjų komentatorių. Panevėžietis, buvęs politikas, kelis kartus šį komentarą kopijavo ir kėlė prie kitų V.Šmigelsko tekstų, klausdamas - ,,o gal teisus Pranskūnas A?“

Formavo neigiamą nuomonę apie redakciją

,,Trolis” iš Vilniaus mėgo rašyti ir apie prastą ,,Anykštos“ finansinę situaciją, blogus kolektyvo santykius ir t.t.
,,Miela, Daiva, suprantu, kad jūsų darbdavys ir jūsų atstovaujama viešos informacijos skelbimo įstaiga išsilaiko iš skaitytojo pritraukimo. Jūs asmeniškai painiojate grožinę literatūra su žiniasklaidos informacine. Taigi priemonės pasiekti tikslą – atlygį - Jums jau tampa nebesvarbios. Jūsų ,,Anyškta“ tiek įsipainiojusi į purvą, kad reitingai krenta ir galimai gali baigtis kažkokia reorganizacija, kaip leidėjo. Nežinia, kas Jus saisto su šia įstaiga, bet tikrai tokie straipsniai nesuteikia pagarbos Jums. Tiesiog Jūs stengiatės įkišti pirštą į mirusiojo kūno žaizdas ir mėgautis tuo be jokių etikos ir moralės normų prieš kitus. Esate jauna moteris, bet bet....tarnaujate demonams“, - žurnalistei Daivai Goštautaitei po vienu iš jos portalo anyksta.lt tekstų parašė komentatorius.
,,kai bus nebemoki dėl sustabdyto rėmimo fondo finansavimo bei skolos viršys visus galimus finansinius skolų padengimo įsipareigojimus, bus ANSPAUDAS SU NEKILNOJAMO TURTO APRAŠU. Visa viltis dedama į valstiečių rinkiminę kompaniją bei užsakomąją reklamą“, - dar vienas komentaras iš ,,,trolio“ IP.

Tuo pat metu Savivaldybė skundė redakciją

Įdomu, kad būtent tuo metu Anykščių rajono savivaldybės administracija ,,Anykštos“ redakciją skundė Spaudos, radijo ir televizijos rėmimo fondui, šio fondo tarybai, skundais dėl neva pažeistos žurnalistų etikos užvertė Visuomenės informavimo etikos komisiją.
,,Anykštos“ redakcijos žurnalistinei etikai aptarti tuometinis Anykščių rajono savivaldybės administracijos direktorius Audronis Gališanka po vieno Tarybos posėdžio skyrė didžiąją dalį savo pranešimo laiko. Vien Visuomenės informavimo etikos komisijai A.Gališanka dėl ,,Anykštos“ publikacijų 2018-ųjų rudenį parašė penkis skundus.
Anykščių savivaldybės sukurpti skundai tuoj pat buvo aprašomi laikraštyje ,,Šilelis“ ir skelbiami ,,Nykščiuose“.
Svetima žurnalistine etika susirūpinę šių žiniasklaidos priemonių vadovai vėliau nejautė pareigos pranešti skaitytojams, kad Anykščių rajono savivaldybės administracijos sistemingas ,,Anykštos“ puolimas subliūško. Beje, neinformuoti skaitytojų, kuo baigėsi viešai išsakyti kaltiniamai ar pradėta byla, tyrimas, yra grubus žurnalistinės etikos pažeidimas.

Daug bezdalų ir pampersų

Komentatoriaus iš Vilniaus stilistika visuose komentaruose yra panaši - autorius daro mažai klaidų, dažniausiai rašo vartodamas lietuviškas raides, į visus mėgsta kreiptis vardais. Tiksliai neskaičiavome, bet tikrai daugiau nei šimte komentarų jis mini bezdalus, šlapimo nelaikymą, pampersus.
,,niekas ir yra niekas. Tas pats kaip nulis. O, bezdalų skleidėjų tai visur daug, bet bezdalas ir yra bezdalas ar jaunas ar senas. Kas kaip duos bezdalus suvaldo taip ir pasirodo“ arba ,,Mergaite myzo,bliuda laikiau.. Rankas apmyzo,bliuda meciau ...!“

Turėjome galvoti, kad trolis - Donaldas Vaičiūnas

Į Anykščių rajono policijos komisariatą, prašydami nustyti, kas rašo UAB ,,Anykštos redakcija“ įvaizdį žeminančius bei žurnalistus įžeidžiančius komentarus, kreipėmės dar prieš Naujuosius metus. Nežinia, kada informacija apie tai, kad ,,Anykšta“ žino, jog portale anyksta.lt siaučia ,,trolis“, pasiekė patį ,,trolį“. O gal ir visai jo tokia žinia nepaiekė, tačiau po Naujųjų metų iš vilniečio S. Stanevičiaus IP pradėta formuoti nuostata, kad komentarų autorius yra buvęs Anykščių rajono mero K.Tubio patarėjas Donaldas Vaičiūnas.
,,Man patinka Donaldo socialinė politika. Rūpinasi žmonių pilvo gerove, apjungdamas bendradarbiavimą su parapija gal pasotins ir dvasiškai išalkusius. Nepalyginsi su savanaudžiu eksvyrgydytoju, ligoninės direktoriumi, kuris miesto pievutę prie ligoninės sumanė užveisti mišku, tapdamas ,,valstiečiu - žaliuoju- giriniu“. Negirdėti, kad kam miltų kalėdinei bandai būtų padovanojęs ar malkų krosnelei iškūrenti. Vienykitės be pykčio su Donaldo Gerovės centru ir būsite išganyti“, - D.Vaičiūną gyrė ,,trolis“. Ir tokių komentarų atsirado ne vienas.
,,Ačiū už rūpesti, Juozai. Dabar jau gali eiti arbatos išgerti ir nusnūsti valandėlę“, - iš to paties legendinio IP į J.Ratautą kreipiasi asmuo, pasirašantis ,,Donaldas“.
Iš to paties IP astirado ir komentarų, kuriuos pasirašė ,,Patarėjas“. Atrodytų, kad ,,trolis“ metė labai aiškią nuorodą ,,Anykštos“ žurnalistams, kad komentarų autorius yra D.Vaičiūnas.

Komentarus rašė, kas
netingėjo

Anykščių rajono policijos komisariatas kelis kartus atmetinėjo UAB ,,Anykštos redakcija“ vadovų ir žurnalistų prašymus pradėti tyrimą ir nustatyti fizinius asmenis, iš kurių kompiuterių rašomi komentarai žeidžiantys redakcijos dalykinę reputaciją, kenkiatys bendrovės įvaizdžiui, menkinantys šioje įstaigoje dirbančių darbuotojų garbę ir orumą.
Policija dėl IP adresų nustatymo nurodė kreiptis į ineternetinio ryšio tiekėjus.
UAB ,,Consilium optimum“, kuri administruoja mūsų minimo ,,trolio“ IP, nurodė, kad šis adresas priklauso Vilniuje, Žalgirio gatvėje, gyvenančiam Sigitui Stanevičiui.
,,Atsižvelgamas į pretenzijoje plačiai aprašytą informaciją, susijusią su Jūsų interneto portalu, kurio adresas http://www.anyksta.lt, atsiprašau dėl Jums galimai atsiradusių nepatogumų, kurie susidarė iš mano neatsargumo. mano adresu prijungta UAB ,,Consolium optima“ intereneto tiekimo įranga veikia be prisijungimo slaptažodžiu, bevieliu wi-fi ryšiu. Pagal sutartį neribotas internetas, prijungtas UAB,,Consolium optima“ atstovų. Iki Jūsų atsiųstos pretenzijos nekontroliavau, kas gali naudotis interneto prieiga, prie kurios galima prisijungti per nuotolį išmaniųjų įrenginių pagalba. Informuoju, kad reaguodamas į Jūsų laišką ėmiausi priemonių apsaugoti galimus laisvus prisijungimus prie interneto modemo. Taip pat pareiškiu, kad su UAB Anykštos redakcija” ir su pretenziją pasirašiusiais asmenimis neturiu nieko bendro ir negaliu pakomentuoti aprašytų tekstų, įvardintų kaip komentarai“, - į ,,Anykštos“ redakcijos darbuotojų pretenziją atsakė S. Stanevičius.
Paprastai wi-fi ,,traukiamas“ atstumas yra tik keliolika metrų, tad ,,trolis“, matyt, gyvena šalia S.Stanevičiaus, gretimame bute.
Žodžiu, kažkoks piktavalis, susirūpinęs Anykščių ir anykštėnų šviesiu rytojumi, ieškojo Vilniuje neapsaugoto wi-fi, o kai rado - įsigijo gretimą butą ir aktyviai sudalyvavo vykstančioje mero ir Anykščių rajono tarybos rinkimų kampanijoje.
Tiesa, ko gero, S.Stanevičiaus wi-fi yra gaudomas ir iš praskrendančių lėktuvų. Bet skristi reikia labai žemai ir labai labai lėtai...

Žmogui tokia pat pavarde skiriama Anykščių savivaldybės parama

Svėdasų seniūnijos Kunigiškių I kaime vilniečiai Rūta ir Sigitas Stanevičiai yra įsigiję entnoarchitektūrinę sodybą bei įkūrę VšĮ ,,Atvertos langinės“. Šio VšĮ projektai gaudavo Anykščių savivaldybės administracijos paramą. Beje, VšĮ ,,Atvertos langinės“ veikla palankiai nušviečiama per UAB ,,Atvirai“ žiniasklaidos priemones.
Gretimame Vaitkūnų kaime gyvena eksmero K.Tubio sesuo bei jos šeima.
Nebūtinai Sigitas Stanevičius, kuris Vilniuje turi nepasaugotą wi-fi ir kuriuo gali naudotis žemai praskrendančių lėktuvų keleiviai, ir Sigitas Stanevičius, kuris turi sodybą Kunigiškėse, yra tas pats asmuo. Vienas yra tik Dievas, na, dar gal Leninas. O Juozų, Donaldų ir Sigitų - nors tvenkinį tvenk.
Tiesa, paskambinus tam Sigitui Stanevičiui, iš kurio IP rašyti ,,troliniai“ komentarai portale anyksta.lt, jis neslėpė, kad turi sodybą Anykščių rajone. Jis kalbėjo, kad Anykščių kontekstą žino, portalą anyksta.lt skaito, tačiau aiškino, kad niekada nėra jokio komentaro mūsų portalui rašęs.
S. Stanevičius tvirtino, kad kilus skandalui jis tikrino savo wi-fi galimybes. ,,Jį net gatvėje, iš automobilio galima pagauti,“ - kad mūsų versija apie komentarų rašymą iš žemai praskrendančių lėktuvų nėra absurdiška, patvirtino vilnietis.
S.Stanevičius sakė, kad jo bute yra buvę jaunimo vakarėlių (įsivaizduokit jaunuolį, kuris per vakarėlį, 3 valandą nakties, prisijungęs wi-fi rašo komentarus, kuriais giria K.Tubi), taip pat jis neatmetė ir provokacijos prieš jį patį varianto. ,,Gal kažkas man keršija ir tyčia iš mano IP rašo komentarus į ,,Anykštą“, jog visi galvotų, kad tai mano darbas“, - sąmokslo teoriją išvedė S.Stanevičius.
Beje, ,,provokatoriui“ galimybė rašyti komentarus iš vilniečio IP yra ir dabar ir jis ja naudojasi. ,,Anykšta“ šio IP adreso neblokavo, o S.Stanevičius wi-fi slaptažodžio taip ir neįdiegė.
Tiesa, iš legendinio IP anyksta.lt po rinkimų sulaukia gerokai mažiau komentarų ir jie jau nebe tokie kryptingi.
(Komentarų kalba netaisyta)

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • susidaro

  Nuoroda

  toks įspūdis, jog gerbiamas "portalas" užsiima taip vadinamu "clickbait" (ir jau ne pirmą karta), o gal dar ir kuo nors kitu (apsauga suregavo i cross-script ataką). Gerai, kad blokeriai rėžia visas reklamas. Na ir "pabadyti pagaliu nurimusį skruzdėlyną" redakcijai taip pat gan linksma...

  Prieš 7 mėnesių
 • m.

  Nuoroda

  Nuo komentaru interpretavimo neatsisakete ,o tai reiskia kad esate silpni.Liudna. Apsisikot .

  Prieš 7 mėnesių
 • 웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유ili0v8웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유

  Nuoroda

  Vidmantas bus nusivylęs jumis mieli Troliai. Tik 40 komentarų.
  O buvo laikai kai per naktį 100 atsirasdavo.

  Prieš 7 mėnesių
 • Dirbam dirbam netinginiaujam

  Prieš 7 mėnesių
 • 웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유ili0v8웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유

  Nuoroda

  Asmenybių kultas jus ir sužlugdė mieli Anykštėnai! Jum svarbu kas...? O ne koks ir kodėl!
  Tad prašau kai busit blaivi po Joninių parašykit.
  Tad su savo susikurtas vaizdiniais ir gyvenat. O ne su esama realybe!

  Prieš 7 mėnesių
 • Jjjj

  Nuoroda

  Ai ai... tūkstančiai komentarų vieno asmens parašyti. Ar tik ne buvusio milicininko IP?

  Prieš 7 mėnesių
 • 웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유ili0v8웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유

  atsakymas į: Jjjj Nuoroda

  Atsimerk! Vaikai Facebook, YouTube, Tinder ir panašiose platformose begalės komentarų prirašo.
  Bet kažkodėl Googlas nekliedi kad kažkas per parą 30komentu prirašė :)

  Prieš 7 mėnesių
 • Minkštosios rinkimų technologijos dergiant kitus ir keliant ant šakių mėšlo gabalą, kurio ačiū Apvaizdai neišrinko

  Prieš 7 mėnesių
 • 웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유ili0v8웃❤유 ☜♡☞ 웃❤유

  atsakymas į: Todėl Nuoroda

  Ir ne išrinks. Nes kai yra begalės komentarų... Jie neisvengemi suvienodeja. Tad žmogus pažiūrėjęs kas čia darosi. Iškart atmeta tuos kandidatus. Kurie vaidijasi tar pusavi. Iš to ir kilo posakis.. Kad laimi visad trečias.

  Prieš 7 mėnesių
 • Idėja!

  Nuoroda

  Ar ne laikas pradėti akciją: "Atlaisvinkime Anykščius nuo buvusių komunistų valdžioje!" ? Patys trauktis jie niekaip nesusipranta.

  Prieš 7 mėnesių
Įkelti daugiau