Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

tovi du muitininkai pasienyje. Žiūri – važiuoja vyrukas su dviračiu, ant bagažinės cigarečių “Marlboro” blokas.
– Ot niekšas, – sako vienas, – taip viešai veža kontrabandą.
– Nieko nepadarysi – bloką galima be muito vežti. Savo reikmėms.
Kitą dieną mato tą patį vyruką, vėl su “Marlboro” bloku ant dviračio bagažinės.
– Tuoj aš tam niekšui baudą išrašysiu.
– Nusiramink, jis turi teisę, savo reikmėms veža…
Situacija kartojasi kasdien maždaug du mėnesius. Galiausiai abu muitininkai prieina prie to vyruko ir sako:
– Žmogau, imk mūsų sunkvežimį, prisikrauk pilną cigarečių ir parsivežk, mes tavęs nestabdysim, tik nebenervink mūsų…
– Ko jūs čia prikibot? Nereikia man jūsų sunkvežimio, aš jau visus dviračius pervežiau…

Komentaras

jaunimas:„labai gerai, kad Andrioniškiui sekasi su seniūnais. tikimės naujų veiklų ir naujų iššūkių.teko su gerbiamu seniūnu bendrauti regioniniame parke, paprastas, nepasikėlęs ir jautrus žmogus."

Komentuoti

Septynioliktą kartą Lietuvoje surengto nacionalinio konkurso „Lietuvos spaudos fotografija“ parodą  iki spalio 10 dienos galima pamatyti Anykščių kultūros centre (A. Baranausko a. 2). „Lietuvos spaudos fotografija 2018“ – tai geriausios, įspūdingiausios vienerių metų šalies spaudos fotografų įamžintos akimirkos, atrinktos tarptautinės vertinimo komisijos.

 Konkursui fotografijas temoms „Naujienos“, „Gyvenimas“, „Portretas“, ‚Kultūra ir pramogos“, „Diplomatija“, „Kariuomenė“, „Sportas“, „Gamta ir jos apsauga“, „Spindesys“, „Reportažas, foto pasakojimas“, „Europos metai“ 121 autorius pateikė per keturis tūkstančius nuotraukų.  Kiekvienoje temoje buvo išrinktos geriausios fotografijos, kurios išspausdintos kasmet leidžiamame Spaudos fotografų klubo metraštyje, o temos nugalėtojams įteikti „Auksinio kadro“ apdovanojimai. Beje, Anykščiuose dėl techninių galimybių eksponuojama tik dalis fotografijų parodos.

Kertinė konkurso nuostata yra, kad fotografijų vaizdo turinys negali būti pakeistas ar pagražintas, nuotraukų, išskyrus temą „Spindesys“, negalima apdoroti kompiuterinėmis programomis. Visuomenei norima pasakyti, kad nacionalinis konkursas „Lietuvos spaudfos fotografija“ propaguoja aukščiausius  pasaulinės žurnalistikos standartus ir imasi misijos užtikrinti savo kuriamos vizualinės informacijos patikimumą. Šiandien mes gyvename labiau nei kada nors anksčiau suklastotų naujienų laikotarpiu, tad atsižvelgiant į nuolatinius debatus apie „netikras naujienas“ ir tiesos prasmę, profesionaliems fotožurnalistams taikomi standartai tampa vis sudėtingesni, jiems tenka didelė atsakomybė už pateikiamas tekstu lydimas nuotraukas.

Vieni pagrindinių spaudos fotografų klubo tikslų ir yra skatinti šalies fotožurnalistus teisingai ir atsakingai vizualiai informuoti visuomenę apie reikšmingus šalies bei pasaulio gyvenimo įvykius. Rengdamas šį konkursą Lietuvos spaudos fotografų klubas atskleidžia naujus fotografijos sritises talentus, perimančius stiprias humanistinės ir reportažinės dokumentinės Lietuvos fotografijos mokyklos tradicijas.

Jonas STASELIS, Lietuvos spaudos fotografų klubo prezidentas

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta