Ar skaitote knygas?

Dienos anekdotas

- Tėti, kuo skiriasi moteris nuo vyro? - klausia sūnelis tėčio.
- Na, matai, sūneli, tavo mamos batų dydis 36, o mano - 45. Štai tarp kojų ir yra tas skirtumas.

Komentaras

Tikras vyras:„Tikrai vyriškai ir garbingai elgiasi gerbiamas Antanas Baura, kad nesivelia į intrigas ir palaiko Seimo pirmininką. Mūsų šeimai teko dalyvauti tokiame gtražiame renginyje- Vaižgantinėse. Mes patys su gerbiamu Pranckiečiu bendravome, bendravo ir kiti. Koks nuoširdus, draugiškas žmogus. Gali drąsiai prie jo prieiti, pakalbėti, nusifotografuoti. Ar dar yra kitas šalies aukštas pareigūnas, kuris būtų taip arti liaudies, arti paprastų žmonių? Gerbiam Seimo pirmininką, gerbiam ir jį palaikančius parlamentarus."

Skaityti komentarus (2)
Nuotraukos Violetos Matelienės

Rugsėjo 17 d. Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje veikiančią rašytojui, kanauninkui Juozui Tumui-Vaižgantui skirtą parodą „Prozos simfonijų kūrėjas“ papuošė Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriaus Arūno Vilkončiaus naujausi meno darbai: „Malaišiai“ ir „Paminklas Vaižgantui“ (kartonas, anglis, kreida).


Pasak autoriaus, įdomi šių darbų yra gimimo istorija.  Jau kelinti metai A. Vilkončiaus studijų draugai organizuoja plenerus Malaišiuose per Vaižgantines ir ten eksponuoja savo darbus. Šiais metais kartu su juo plenere dalyvavo Raminta Grižaitė ir  Laisvutė Razmienė. Metai ypatingi – minime Vaižganto 150-ąsias metines. Gausus svečių būrys renginio metu galėjo pasigrožėti ant klėties sienų eksponuojamais menininkų darbais. Nebuvusieji „Vaižgantinėse“ turi galimybę pamatyti A. Vilkončiaus paveikslus Anykščių viešojoje bibliotekoje.
Priminsime, kad  nuo gegužės mėnesio pradžios anykštėnai ir miesto svečiai, apsilankę AVB Krašto dokumentų ir kraštotyros skyriuje, nelieka nepastebėję, kad skyriaus interjeras papuoštas tapybos darbais, kuriuose lengvai atpažįstami anykštėnams mieli vaizdai. Tai A. Vilkončiaus originalia tapybos štampavimo technika tapyti paveikslai: „Šv. Mato angelas“, kuriame į dangų kyla mūsų miesto gotikinės bažnyčios bokštai; „Rubikiai“, „Šventoji“, „Anykščių panorama“, „Kompozicija“. Savita ir nauja  A. Vilkončiaus tapybos technika buvo pastebėta ir palankiai įvertinta meno žinovų. Anykštėnas nuolat kviečiamas su savo darbais dalyvauti įvairiose parodose. Nuo 1978 metų jis surengė septynias personalines parodas, kartu su kitais autoriais dalyvavo per dvidešimtyje parodų  Lietuvoje bei užsienyje. Svarbesnės parodos: projektas „Vilnius – vartai į Aukštaitiją“ Lietuvos dailininkų sąjungos galerijoje (2011m.), lietuvių menininkų paroda „.lt“ Šteinfurte Gravenshorsto vienuolyne Vokietijoje (2007 m.).
Pagal draugišką susitarimą, A. Vilkončius parodą  žada periodiškai atnaujinti kitais paveikslais, kad anykštėnai turėtų galimybę susipažinti su didele dalimi jo darbų.

 

Judita SKAČKAUSKIENĖ

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Svedasiškis

    Nuoroda

    Šaunuolė Rimanta iš Malaišių kad organizuoja kursiokų plenerus Vaižgantinėms

    Prieš 4 savaičių