Ar planuojate atostogas?

Dienos anekdotas

Vėlų rudenį, susėdo alkoholikai prie šiaudų kupetos ir geria. Po kiek laiko jiems pasidarė šalta, ir vienas iš jų padegė tą kupetą. Tai išvydę, kaimo žmonės nutarė nubėgti pažiūrėti, kas vyksta. Pamatęs atbėgančius kaimo žmones, vienas alkoholikas sako:
- Kai padegti, tai niekas nepadėjo, o kai šildytis tai visi susirenka.

Komentaras

Anykštėnas:„Ar galima nors vieną kartą Garbės piliečio vardą suteikti išskirtinai kultūros srities pažibai. Kas garsina Anykščius rimtuose kultūros ir menų projektuose, kieno vardas skamba už Anykščių rajono ar užsienio plotmėje, kas neša žinią apie Anykščių kraštą kaip apie ryškų kultūrai kraštą. Jau laikas būtų pažiūrėti itin profesionaliai į tokios nominacijos skyrimą, o ne saviems išsidalinti, ypač iš biudžeto gyvenantiems."

Komentuoti

Siekiant apsaugoti nuo Europoje plintančio paukščių gripo viruso, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus įsakymu nuo antradienio, vasario 4 d., visiems paukščių laikytojams nurodoma naminius paukščius laikyti aptvertuose kiemuose, aptvaruose arba uždarytus patalpose, taip saugant juos nuo galimų kontaktų su laukiniais paukščiais. Šis reikalavimas galioja tiek savo reikmėms laikantiems paukščius, tiek komerciniams paukštininkystės ūkiams.
Paukščių augintojai perspėja, kad nepaisant jiems keliamų biologinio saugumo reikalavimų, paukščių gripas šalyje gali išplisti bet kurią minutę dėl nekontroliuojamai savo veiklą vykdančių paukščių perpardavinėtojų.


Kalbėdamas apie paukščių gripą, Debeikių seniūnijoje paukštininkystės ūkį valdantis Vladislovas Tamošiūnas prognozavo, kad Lietuvos šioje vietoje laukia "lūdnos mišios".
"Didžiausias pavojų kelia prekybą paukščiais vykdantys perpardavinėtojai, vežiojantys juos po visą Lietuvą, taip pat ir Anykščių rajoną.Jie prekiauja be jokios veterinarinės kontrolės.Afišuojasi, kad prekiauja viščiukais, žąsiukais ir kitais paukščiais, kurių amžius yra labai skirtingas, nuo 3 iki 8 mėnesių. Sanitariniu atžvilgiu taip vežti paukščius automobiliu yra nesąmoninga.Kuo paukštis yra labiau suaugęs, tuo jis linkęs labiau užsikrėsti užkrečiamomis ligoimis. Čia tas pats, kaip senelių prieglaudoje niekas vaikų lopšelių - darželių nesteigia. Antras dalykas, kartu su paukščiais automobiliuose vežami ir pašarai. Trečias dalykas - ten vežami ir maisto produktai, pavyzdžiui, kiaušiniai. Joks paukštynas sau neleistų tkių kontrastų. Akivazidu, kad perpardavinėjami paukščiai yra įvežami iš Lenkijos, kurioje jau  yra užfiksuota daugiau nei 20 paukščių gripo židinių.Jei nebus kontroliuojamas paukščių įvežimas per valstybinę sieną, jei to nekontroliuos veterinarinė tarnyba, tai paukščių gripą labai greitai į Lietuvą įveš", - kalbėjo V.Tamošiūnas.

 

Plačiau - laikraštyje "Anykšta".

Robertas ALEKSIEJŪNAS
robertas.a@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
  • Komentarų nerasta