Ar savo noru nešiosite veido kaukę?

Dienos anekdotas

Džiugi naujiena: Vilniuje žada pagaliau atidaryti sporto klubą, į kurį neįleis lankytojų, apsirengusių sportiniais kostiumais.

Komentaras

Antanina:„ir karantino pradžioje dauguma koronaviruso atvejų buvo įvežtiniai, buvome jau apsiraminę kad virusas nebeplinta, atlaisvinus padėtįį aišku kad pasipils atvežtiniai atvejai, vėl reiks tupėt užsidarius, nes tikriausiai įves karantiną, o kaip karantino metu buvo visiems "gerai" nespėjom pamiršti"

Komentuoti
Ant senosios Anykščių gaisrinės bokšto jau sumontuotas 5 metrų stiebas, ant kurio Vasario 16-ąją suplevėsuos istorinė Lietuvos vėliava.

Vasario 16 -ąją Anykščiuose, ant senosios gaisrinės bokšto, suplevėsuos didžiulė 1,5 metro pločio ir 2,5 metro ilgio istorinė Lietuvos vėliava. Vėliavą, stiebą ir prožektorių jai apšviesti anykštėnams dovanojo Labdaros ir paramos fondas ,,A. ir A.A. Avižienių fondas“. Anykščių rajono savivaldybės informacijoje apie Vasario 16-osios renginius žymiųjų anykštėnų fondo dovana Lietuvos valstybės atkūrimo dienai net nepaminėta.

 

 

Norėjo papasakoti apie dovaną anykštėnams

Penktadienį, vasario 14-ąją į ,,Anykštos“ redakciją užsukęs Labdaros ir paramos fondo ,,A. ir A. A. Avižienių fondas“ vykdomasis direktorius Albinas Šližys pakvietė žurnalistus dalyvauti Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos proga fondo dovanotos 1,5 m pločio ir 2,5 m ilgio (tradicinės vėliavos išmatavimai - 1 m x1,5 m) istorinės Lietuvos vėliavos kėlimo ant senosios Anykščių gaisrinės ceremonijoje. Ši vėliava bus iškelta ant 5 m ilgio stiebo, kurį taip pat dovanoja miestui fondas.

Vėliava bus iškelta Vasario 16-ąją, apie 12.30 valandą. ,,Po to, kai bus pakelta Lietuvos valstybės vėliava Laisvės aikštėje, pakviesime anykštėnus ateiti iki senosios gaisrinės ir čia pakelti istorinę Lietuvos vėliavą“, - sakė A. Šližys. Vėliavą pakelti planuoja pats šios akcijos sumanytojas A. Šližys, kuris fondo steigėjo buvusio Kalifornijos universiteto profesoriaus IT inžinieriaus bei Vytauto Didžiojo universiteto atkūrėjo ir buvusio rektoriaus Algirdo Antano Avižienio giminaitis. Jam padės arba dukra, arba anūkas. ,,Kviečiau į renginį atvykti ir profesoriaus sūnų, nano technologijų mokslų daktarą Audrių, gyvenantį Kaune, tačiau jis tą dieną jau suplanavęs dalyvauti kituose renginiuose“, - kalbėjo fondo vykdomasis direktorius A. Šližys.

Paklaustas, kaip kilo mintis apie tokią dovaną Anykščiams, A. Šližys sakė: ,,Labai gražiai, įvažiuojant į Kauną, atrodo virš miesto plazdančios didžiulės vėliavos. Pagalvojau, kad ir Anykščiuose turėtų gražiai atrodyti. Be to, tas gaisrinės bokštelis toks atrodė tuščias ir pobaisis, pagalvojau, kodėl ne.... Pagal vėliavos kėlimo įstatymą, jeigu vėliavos nenukabini nakčiai, tai ji naktį turi būti apšviesta, tai nupirkom taip pat ir prožektorių, kuris nakčiai bus įjungiamas... Taigi, tikimės, kad joks niekadėjas nei iš Rytų, nei iš Vakarų tos vėliavos nenukabins...“

5 m stiebą A. Šližys nupirko Kaune ir atvežė į Anykščius, o ant gaisrinės bokšto jį sumontavo UAB Anykščių komunalinis ūkis darbuotojai.

Bendra dovanos vertė - apie 300 eurų.

Apie istorinės Lietuvos vėliavos dovanojimą Anykščiams fondas informavo ir Kalifornijoje (JAV) gyvenantį prof. Algirdą Antaną Avižienį bei jo seserį Aldoną Avižienytę - Venckūnienę, kurie mielai pritarė šiai gražiai iniciatyvai.

Tiek profesorius, tiek jo sesuo kiekvieną vasarą atvyksta į Anykščius, dažniausiai per Miesto šventę.

Procese...

Nors šios dovanos finansinė vertė nėra ypač didelė, tačiau ji miestui bei anykštėnams svarbi emocine prasme: juk dovaną teikia Anykščiuose ypač gerbiamo profesoriaus A.A. Avižienio fondas.

,,Anykšta“ aiškinosi, kodėl vasario 14-ąją, likus vos porai dienų iki Lietuvos Valstybės atkūrimo dienos, niekur nėra paskelbtos informacijos apie šią iniciatyvą.

Kadangi vėliavos iškėlimas - lyg ir kultūrinis įvykis, ,,Anykšta“ pirmiausia paskambino Anykščių rajono savivaldybės administracijos Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus vedėjai Audronei Pajarskienei (tiesa, Anykščių rajono savivaldybės internetiniame puslapyje Audronė Pajarskienė yra nurodyta kaip laikinoji skyriaus vedėja - red.past.).

Pasiteiravus, kas nutiko, jog nė vienoje šventei skirtoje afišoje nėra informacijos apie ,,A.ir A.A. Avižienių fondo“ dovaną Anykščiams, A. Pajarskienė pasakojo: ,,Apie šią iniciatyvą sužinojau tik šiandien (vasario 14-ąją - red.past.) apie 11.30 val. Jau susiskambinau su Rita Babeliene, taip pat Kultūros centru - viskas procese... (Procesas iki 15 val. vis dar nebuvo pasibaigęs - informacijos apie renginį vis dar niekur nebuvo - red.past.)“.

Raštą savivaldybei apie ketinamą Anykščiams įteikti dovaną A ir A.A. Avižienių fondas išsiuntė šių metų sausio 15 dieną. Ant rašto, kurį gavo savivaldybė, uždėta rezoliucija rodo, kad raštas savivaldybėje ir registruotas sausio 15 dieną.

Kas gi nutiko, kad raštas blaškėsi po visą savivaldybę, bet taip ir nepasiekė Kultūros, turizmo ir komunikacijos skyriaus?

Šio skyriaus vedėja aiškino, kad jeigu rašte nėra nurodyta, ,, kad raštas adresuotas Pajarskienei, tai jis jos ir nepasiekia. Raštus ir įgaliojimus duoda meras, vicemeras arba direktorė. O manęs niekas su šiuo raštu nesupažindino. Jeigu rezoliucijoje nurodyta -,, Bendrasis ir ūkio skyrius“, tai ten ir skambinkit“, - kalbėjo A. Pajarskienė.

Atskleidė rašto ,,kelionę“

Toliau skambinome Anykščių rajono savivaldybės administracijos Bendrojo ir ūkio skyriaus vedėjui Algirdui Žalkauskui.

Paklausus apie rašto klajones, vedėjas kalbėjo: ,,Kadangi ,,vienas langelis“ priklauso mano skyriui, tai ant jo ir dedama mūsų skyriaus rezoliucija. Aš pats raštų niekur nenukreipiu, bet, jeigu reikia, galiu per e-kontorą pasižiūrėti, kur jis buvo nukreiptas“.

Po kiek laiko paskambinęs A. Žalkauskas viską smulkiai paaiškino: ,,Raštą meras Sigutis Obelevičius nukreipė vicemerui Dainiui Žiogeliui su prierašu - ,,prašau kuruoti klausimą ir derinti su nuomininkais. O direktorė šį raštą nukreipė ,,susipažinti“ Gasiūnienei (Daiva Gasiūnienė - Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja - red.past.) ir Savickienei (Audronė Savickienė - Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja - red.past.).

Dvi vedėjos susipažino su raštu

Savivaldybės Architektūros ir urbanistikos skyriaus vedėja D. Gasiūnienė, paklausta, ar mačiusi šį raštą, sakė: ,,Caro riuriko laikais manęs paklausė, ar aš neprieštaraujanti, kad ant senosios gaisrinės bus iškelta vėliava. Lai plevesuoja – pasakiau, ir viskas, daugiau nieko nežinau...“

Jau šiek tiek daugiau žinojo Anykščių rajono savivaldybės Viešųjų pirkimų ir turto skyriaus vedėja A. Savickienė.

 

Plačiau skaitykite šeštadienio "Anykštoje"

-ANYKŠTA

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Linda Mark

  Nuoroda

  KAIP IŠSISKOLIAU IŠ ŠIOS DIDŽIOSIOS BENDROVĖS

  Sveiki, mano brangūs žmonės, aš esu Linda McDonald, šiuo metu gyvenanti Austine Teksase, JAV. Šiuo metu esu našlė su trimis vaikais ir 2018 m. Balandžio mėn. Buvau pakliuvusi į finansinę padėtį ir man reikėjo refinansuoti ir sumokėti sąskaitas. Bandžiau ieškoti paskolų iš įvairių privačių ir verslo paskolų firmų, bet niekada nesėkmingai. Dauguma bankų atmetė mano kreditą, nesiskundė tomis paskolų įmonėmis, kurios jas vadina savų pinigų skolintoju, nes jos visos yra apgaulės, visos jos nori pinigų, ir jūs iš jų dar negirdite, jie du kartus man tai padarė prieš susitikdami su ponu Davidu Wilsonu. Pats įdomiausias dalykas yra tas, kad mano paskola man buvo pervesta per 74 valandas, todėl patarsiu kreiptis į p. Davidą, jei jus domina paskolos gavimas ir esate tikri, kad galėsite jį laiku grąžinti, galite susisiekti su juo el. paštu ……… (davidwilsonloancompany4@gmail.com) Nėra kredito patikrinimo, nėra jokio kredito davėjo, turintį tik 2% palūkanų normą ir geresnius grąžinimo planus bei grafiką, jei turite susisiekti su bet kuria įmone dėl paskolos užtikrinimo be užstato, tada susisiekite su p. Davidu Wilsonu dėl paskolos

  Jie siūlo visų rūšių paskolas

  Trumpalaikė paskola (5_10 metų)
  Ilgalaikė paskola (20_40)
  Žiniasklaidos terminuota paskola (10_20)
  Jie siūlo paskolą kaip
  Būsto paskola ............., Verslo paskola ........ Skolos paskola .......
  Studentų paskola .........., verslo pradinė paskola
  Verslo paskola ......., įmonės paskola .............. ir kt
  El. Paštas .......... (davidwilsonloancompany4@gmail.com)
  Kalbant apie finansinę krizę ir paskolą, tuomet reikia kreiptis į Davido Wilsono paskolą, tiesiog pasakykite jam, kad ponia Linda McDonald nurodo jums sėkmės ................... ....

  Prieš 3 mėnesių
 • Redakcijai

  Nuoroda

  Ar atsiprašė Avižienių?

  Prieš 4 mėnesių
 • Skaitytojas

  Nuoroda

  Gerbiama Redakcija uždarykite komentarus. Neleiskite vatnikams tyčiotis iš šventų dalykų. Jūsų straipsnis pakankamai aiškiai atskleidė kad savivaldybei ir jos merui nerūpi valstybės simboliai ir Anykščius pasaulyje išgarsinę kraštiečiai. Tačiau paprasti anykštėnai džiaugiasi iš tolo matydami didžią vėliavą. Ačiū už dovanas. Nepykite, kad tarp mūsų yra visokių žmonių. Jie gal ir dabar meldžiasi prieš Putino abrozdėlį. O mes melskimės kad Himno žodžiai apie tamsumų pašalinimą išsipildytų.

  Prieš 4 mėnesių
 • Inlips

  Nuoroda

  Popas rūkytos dešros bokštan

  Prieš 4 mėnesių
 • Ceremonija

  Nuoroda

  Nusmazgos "Anykšta" langus
  Kad matytų vaizdą brangų :
  Kaip didžiulę vėliavą
  Kels su kumpiu ir dešra!

  Plos delnukais Amiliutė,
  Šmigis susgraudins truputį...
  Senas kuinas Pagiežinskas
  Aus su Vaiginapu mintį!

  Bandys merui jie patarti
  Lašiniais ištrint tą kartį!
  Duos visiems mums po gramelį
  Ir po šaltienos bliūdelį.

  Prieš 4 mėnesių
 • Mindaugas

  atsakymas į: Ceremonija Nuoroda

  Ir kaip negėda tokią dieną tyčioti iš valstybės simbolių?! Atsiprašau už šito kėgėbisto keverzone profesoriaus A. Avižienio ir jo Fondo. Tikrai ne visi anykštėnai tokie bjaurūs.

  Prieš 4 mėnesių
 • Taigi aha

  atsakymas į: Mindaugas Nuoroda

  Leonui - tai labai įprasta!

  Prieš 4 mėnesių
 • Tikrai taip!

  atsakymas į: Mindaugas Nuoroda

  Visiškai Jums, ponas Mindaugai, pritariu. Valstybės simboliai - vėliavos - neturi būti kilojamos kaip nori ir ant ko pakliūna. Šiuo atveju ant buvusios gaisrinės bokštelio, visiškai nepritaikyto šiam tikslui. Nemanau, kad tai tyčiojimasis iš vėliavos, fondo norai lyg ir geri, bet... jums pritariu.

  Prieš 4 mėnesių
 • nu tai

  atsakymas į: Tikrai taip! Nuoroda

  paaiškint fondo prezidentui, kad senas bokštas, ne vieta vėliavai, juk jis pats užsigeidė šio vietos.

  Prieš 4 mėnesių
 • Konserviniam Mindei

  atsakymas į: Mindaugas Nuoroda

  Nusišneki kaip koks "Nef-Nefas". Galėjo ir originaliau tas tavo "Avižienio fondas" save pasireklamuoti per tą pačią "Anykštą" . Neverkšlenti ir savivaldybės nekaltinti, kad neišreklamavo. O visa kita... na kaip gi nesivaidens tau "kėgėbistai", kai tavo konservuose tupi skūras išvertę ir į rajono valdžią sulindę komunistai ?

  Prieš 4 mėnesių
Įkelti daugiau