Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Vienas lietuvių žurnalas klausia amerikiečių verslininko:
– Į Lietuvos rinką jūs atėjote tik prieš pusmetį, o jau turite milijoną dolerių. Kaip jums tai pavyko?
– Labai paprastai – aš investavau du milijonus.

Komentaras

Puiku:„Labai svarbus, geras sprendimas. Reikia ne tik per Velykas drausti važinėjimus. Nėra reikalo važinėti, valkiotis po parduotuves, lankuyti gimines ir dabar. Nereikia švelninti karantino sąlygų. Pradės veikti visokios kirpyklos, aludės, valgyklos, tai vėl prasidės žmonių migracija. prasoidės lankytrojų srautai ir vėl bus platinamas virusas. Tegu smulkūs verslininkai mažiau dejuoja, užteks lobti kitų saskaita."

Komentuoti

Ūkinius gyvūnus nuo vilkų saugos elektriniai aptvarai. Jų įsigijimas bus remiamas ES ir valstybės lėšomis.

 

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis patvirtino Lietuvos kaimo plėtros 2014–2020 metų programos priemonės „Investicijos į materialųjį turtą“ veiklos „Prevencinių priemonių taikymas prieš vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą“ įgyvendinimo taisykles.

Šiai priemonei, kuria siekiama išsaugoti biologinę įvairovę ir subalansuotą ekosistemų funkcionavimą, sumažinti vilkų ūkiniams gyvūnams daromą žalą, iš viso skirta 1 mln. Eur.

Didžiausia paramos suma vienam paramos gavėjui – 5 tūkst. Eur. Finansuojama 100 proc. visų tinkamų išlaidų be PVM.

Paramos paraiškos bus pradėtos rinkti nuo kovo 2 d. iki balandžio 2 d.

Paramos kreiptis gali kreiptis fiziniai ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio veikla – deklaruojantys pasėlius ir žemės ūkio naudmenas bei turintys registruotų ūkinių gyvūnų, valdantys nuosavus žemės sklypus, kuriuose numatoma įrengti apsaugos priemones.

Parama numatyta priemonėms, kurios skirtos gyvuliams apsaugoti nuo vilkų, įsigyti: vieliniams elektriniams aptvarams, juostiniams elektriniams aptvarams, tinkliniams elektriniams aptvarams, elektros tiekimo ir palaikymo įrenginiams.

Parama teikiama tik toms investicijoms, kurios įgyvendinamos savivaldybėse, turinčiose didelę tikimybę patirti vilkų daromą žalą ūkiniams gyvūnams. Į sąrašą pateko šie rajonai: Šilalės, Vilkaviškio, Klaipėdos, Alytaus, Varėnos, Rokiškio, Anykščių, Ignalinos, Biržų, Lazdijų, Kalvarijos, Kaišiadorių, Kupiškio, Ukmergės, Trakų, Tauragės, Elektrėnų, Molėtų, Širvintų ir Prienų. Tai savivaldybės, patyrusios daugiausia žalos nuo vilkų per paskutinius 5 metus.

Žemės ūkio ministerijos inf.

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Vitalija

  Nuoroda

  Atsibusk ten toks piemuo kad tik masažuoja kiekvieną gyvį

  Prieš mėnesį
 • Vitalija

  Nuoroda

  Paleidus elektra tvora tai kas bus kai zmogus prisilies iskart ir negyvas ,niekas negalvoja apie pasekmes , o ir naminiai ir misko zverys nukentes.

  Prieš mėnesį
 • reiktu

  Nuoroda

  vilkus aplamai isnaikinti, kad parazito nei vieno neliktu zemeje.

  Prieš mėnesį
 • deje

  Nuoroda

  pinigai ismesti i bala, ns vilkas nesunkiai persoka el tinklu aptverta teritorija, o tada gyvuliu banda issigasta ir pati isvercia tvora.

  Prieš mėnesį
 • Zita

  Nuoroda

  Laukuose reiketu kur ganosi karves ir avys pristatyt baidykliu arba mikdomaisiais vaistais uztaisytu mesos gabalu , vilkai suryje uzmigtu ir tada juos butu galima surankiot ir patalpint i kazkoki tai aptvara ir tada butu visa laika zmogaus prieziuroj ir jokios zalos nedarytu.

  Prieš mėnesį
 • Uz pasiulyma Zitai

  atsakymas į: Zita Nuoroda

  Suteikiu medali ir racionalizatoriaus premija. Jusu Wylkas.

  Prieš mėnesį
 • Vežk

  Nuoroda

  Kiek nori jiems vilkai dvėslenos nerija jie gaudo gyvus, ir moko to savo vaikus būdavo atmenu prie komplekso pamiškėje priversta karvių teliuku kiaulių kalnais, šmirinėdavo tik lapės ir varinių šeimos paukščiai bei šernai

  Prieš mėnesį
 • Elena

  Nuoroda

  Reiktu vilkus sert pamiskese kur jie lankose , mesines kurios uzsiima mesos perdirbimu ,galetu kaulus ir netinkamus mesgalius vezt ir taip vilkai butu sotus ir nepjautu o ir taip fermose krinta ir parsiukai , aviukai , versiukai ir taip issisprestu vilku klausimas tik reikia isradingumo ir sumanumo.

  Prieš mėnesį
 • Ir tau

  atsakymas į: Elena Nuoroda

  Medalis uz pasiulyma! Jusu Wylkas.

  Prieš mėnesį
 • Vienintelė

  Nuoroda

  Priemonė naikinti juos kaip visus parazitus, arba naikinti ir medžiotojus jei nesusitvarko ir žmonėms neša didžiulius nuostolius bei baimė

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau