Anykščių rajono socialinių paslaugų centras neatlygintinai pristato maisto produktus, vaistus, bei kitas būtinąsias prekes vienišiems, senyvo amžiaus, neįgaliems, saviizoliacijoje esantiems asmenims pagal iš anksto telefonu suderintą pirkinių krepšelį bei užsakovo apmokėjimą. Koordinuojantis asmuo - Lina Repečkienė, skambinkite telefonu - 8 611 14294, rašykite elektroniniu paštu - lrepeckiene@socialinespaslaugos.lt

Ką pirmiausiai skaitėte naujame žurnalo „Aukštaitiškas formatas“ numeryje?

Dienos anekdotas

Vienas lietuvių žurnalas klausia amerikiečių verslininko:
– Į Lietuvos rinką jūs atėjote tik prieš pusmetį, o jau turite milijoną dolerių. Kaip jums tai pavyko?
– Labai paprastai – aš investavau du milijonus.

Komentaras

Puiku:„Labai svarbus, geras sprendimas. Reikia ne tik per Velykas drausti važinėjimus. Nėra reikalo važinėti, valkiotis po parduotuves, lankuyti gimines ir dabar. Nereikia švelninti karantino sąlygų. Pradės veikti visokios kirpyklos, aludės, valgyklos, tai vėl prasidės žmonių migracija. prasoidės lankytrojų srautai ir vėl bus platinamas virusas. Tegu smulkūs verslininkai mažiau dejuoja, užteks lobti kitų saskaita."

Komentuoti

Trečiadienį, baigiantis Utenos apylinkės teismo Anykščių rūmų posėdžiui, kuriame nagrinėjama Troškūnų klebono Sauliaus Filipavičiaus baudžiamoji byla, liejosi emocijos.

 

Finansinių nusikaltimų tarnybos specialistė Nijolė Leonavičienė kalbėjo, kad jai gėda dalyvauti procese, o kaltinamasis S.Filipavičius piktinosi, kad kaip debilams reikia tą pati nuolat kartoti.

"Labai nemalonu, labai neskanu. Praėjau visą šitą procesą nuo pat pradžių, nuo šito surinkto šiukšlyno. Matome vienas auditorius pradžioje tas klaidas taisė, paskui kitas. Viskas vyko proceso metu ir tai labai nemalonu. Buhalterinę apskaitą reikia tvakyti ne dėl VMI, ne dėl FNTT, o dėl savęs... Kokia čia ekonomika parapijos ..." - kalbėjo FNTT specialistė. Ji pateikė iš interneto atspausdintą medžiagą, kurioje Krekenavo parapijos finansinė ataskaita. "Viešoje erdvėje Krekenavos bazilika, 2018 metų ataskaita. Taip aiškiai surašyta, kiek per kasą, kiek per banką gavo. Kiek sakramento lėšų surinkta, jokių valstybinių paslapčių, jokių sostų nutarimų. Viskas aiškiai išvardinta. Darykim viešai, kiek gavo pajamų, kur išleido ir nekils tokie procesai. Surinkot aukas - pridėkit. Kokie čia kriminalai, kokie čia vyskupo leidimai. Kodėl Krekenava tvarkingai daro, o Troškūnams - paslaptis. Vyskupo leidimo reikia prašyti. Aš aukoju, turi visuomenė žinoti. Atsiprašau, man labai gėda. 21 metai dirbu, man gėda šitam procese dalyvauti." - kalbėjo FNTT atstovė N.Leonavičienė.

Emocijų neslėpė ir pats kaltinamasis S.Filipavičius. Jis teisme sakė: "Noriu specialistei pasakyti, ji, pasirašydama liūdytojo apklausos protokolą, kur buvo apklausiamas Panevėžio vyskupas, davė priesaiką kaip liudytoja nemeluoti. Vyskupas labai aiškiai pasakė, kad aukos už religinius patarnavimus - už mišias, už krikštus, už laidotuves - neapskaitomos, nedeklaruojamos ir neampokestinamos, nes tai yra kunigo alga. Aš neklausiu, kur ponia Leonavičienė padeda savo algą. Jeigu taip sunku būnant specialistu suvokti, kas yra sąvoka "auka už religinį patarnavimą", tai mes negalime apie nieką kalbėti. Jei Krekenavos bazilika deklaruoja aukas - jų reikalas, bet tai neprivaloma. Tai daugybę kartų sakė vyskupas. Kai paklausiau vyskupo, ar negali dar kartą parašyti, jis sakė, kiek kartų galima rašyti tą patį. Negi žmonės yra tokie debilai, kurie nesupranta, kas aiškiai reglamentuojama bažnyčios vidinėje tvarkoje?"

Kaltinamąjį pertraukė valstybės kaltinimą palaikantis Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Kęstutis Greiciūnas. "Teisėja, kaltinamasis negražiai pradeda vadinti prokurorą ir specialistę. Išgirdau žodį "debilas". - į bylą nagrinėjančią teisėją Zitą Gavėnienę kreipėsi prokuroras. Teisėja kunigo barimo nesiėmė, o S.Filipavičius tikino, kad debilu jis prokuroro nevadino. "Aš neturiu omenyje jūsų. Turiu omenyje bendrai." - aiškino S.Filipavičius.

Trečiadienio posėdyje kaip liudininkai apklausti kratą Troškūnų klebonijoje atlikę FNTT pareigūnai Asta Stankuvienė ir Vaidas Baltušnikas bei auditorius, bendrovės "Verus Auditus" vadovas Česlovas Miciulevičius.

Troškūnų klebonas S.Filipavičius kaltinamas neteisėtu pinigų skolinimu bei aplaidžiu parapijos buhalterijos ir asmeninio ūkio buhalterijos tvarkymu.

Prokuroras K.Greiciūnas teisme kalbėjo, kad jam kyla įtarimų, jog Troškūnų parapijos kasos knyga bei ūkininko S.Filipavičiaus žurnalas už dešimties metų laikotarpį užpildyti tuo pat metu. Pasak prokuroro, abiejuose žurnaluose "yra rašiklių spalvų žaismas". Prokuroras paprašė teismo paskirti abiejų dokumentų ekspertizę. Abu S.Filipavičiaus advokatai aiškino, jog šis užsiėmimas yra beviltiškas, ekspertai kol kas neturi galimybių nustatyti, kada padaryti įrašai. "Ekspertai nelabai į tokius klausimus atsako. Panašu į laiko gadinimą." - sakė advokatas Romualdas Mikliušas. Kitas prokuroro prašymas - išsireikalauti iš Panevėžio vyskupijos finansinę ataskaitą apie rinkliavas ir aukas.

Ar prokuroro prašymai bus patenkinti, teismas atskira nutartimi paskelbs ketvirtadienį.

Plačiau apie S.Filipavičiaus bylą - "Anykštoje".

Vidmantas ŠMIGELSKAS
vidmantas.s@anyksta.lt

Palikite komentarą

0
Sąlygos ir terminai.
 • Bronė

  Nuoroda

  Ir Šventieji daro klaidų....

  Prieš mėnesį
 • Aranui

  Nuoroda

  Tikrai, stiprybės ir orumo,nuoširdumo ir atvirumo.Niekas nebando teisti,nes yra teisininkai,kurie nuspręs ir sudėlios visus atsakymus.Tik viena aišku-visiems ir visada reiktų elgtis sąžiningai bei atsakingai,kad paskui netektų raudonuoti prieš aplinkinius ir kaltinti kitus"šmeižtais",ar ne taip?

  Prieš mėnesį
 • Iškur

  Nuoroda

  Be važiuotų žmonės visi lygūs pagal įstatymus jis visą laiką žmonės banda ir debilai laikė dabar išlindo yla iš maišo, jis galvojo aveles skers o ganyti nereiks, o viskas atvirkščiai kas gano tas skerdžia

  Prieš mėnesį
 • Aranas

  Nuoroda

  "Neteisk ir nebūsi teisiamas". Lazda turi du galus... Visi gudrūs kol bėdos nespaudžia. O kai atslenka juodas šešėlis, tai visi didžiūnai ir ponai Dievą nuo lentynos traukia ir kunigo šaukiasi. Atsukt norėtųsi laiko ratą atgal, ale nebeatsisuka. Dievas teisia paskiausia tikruosius kaltininkus. Stiprybės, Didžiai Gerbiamas Klebone.

  Prieš mėnesį
 • Nuomonė

  Nuoroda

  Labai apmaudu ir liūdna,kai gerb.Filipavičius,būdamas kunigu, "peržengė" savo padorumo ribas,svaidydamasis nepagarbiais žodžiais ar jį kritikuojančius vadindamas"debilais"?Įdomu kas šiuo atveju"patapo"debilu???O gal jam labai nepatiko kai teisėsauga narsto jo NETEISĖTĄ veiklą?O gal jis save laikė šventuoju ir neliečiamu?Bet juk KIEKVIENAS ASMUO PRIVALO LAIKYTIS ĮSTATYMŲ ir VISI VIENODAI ATSAKINGI ĮSTATYMAMS (kokias pareigas jie beužimtų!)Tad labai graudu ir "neskanu" iš visų gerb.kunigo...

  Prieš mėnesį
 • Klausimas

  atsakymas į: Nuomonė Nuoroda

  O kas nustatė, kad vykdė neteisėtą veiklą, jūs.Daugeliui patinka didieji mietų kunigai, arne.Ką tik ženinosi sūnus Kaune, tai pasakė, kad yra kaininykas ir vestuvių stavkė nuo 250 iki 500.pakraupom visa šeima.pasakojo žmonės, kad kunigas Filipavičius tonom už dyką dalina labdaras žmonėm, baldus, mišios kainuoja tiek kiek kam priimtina.Tai ko dar norit iš tokio kunigo.

  Prieš mėnesį
 • Baisiau negu baisu

  Nuoroda

  Kai tokie dalykai vyksta.Kažkas pavydi kad pas kunigą važiuoja žmonės iš visos Lietuvos.Daugiau negu juokinga skaityt.Kiek padarė klebonas gero žmonėms, tai penkis kartu sudėjus kitur tiek nedaro.Bijokit dievo, išparceliavo valstybę, valdininkai žemes perka nebaudžiami prie vandenų ir nacionaliniiose parkuose, dainininkas Se......s visus geron vieton per teliką siuntinėja, ir dzin visiem.O čia prie gero kunigo pristojo dabar.Nebėr teisybės, kas čia bus toliau.

  Prieš mėnesį
 • dėl žemių

  atsakymas į: Baisiau negu baisu Nuoroda

  tai ir šis šventasis prisipirkęs krūvas sklypų per rajoną ir ne tik per Anykščių. O paežerių sklypų tai gal rankų kojų pirštų neužtektų suskaičiavimui.

  Prieš mėnesį
 • nuomonė

  Nuoroda

  Perskaičius straipsnį, stebiuosi FNTT specialistės ir prokuroro teisine nekompetencija bei siauru akiračiu. Lietuva ir Vatikanas (Šventasis Sostas) yra atskiros savarankiškos valstybės. Santykiai tarp jų yra reguliuojami tarptautinėmis sutartimis. Tokia yra 2000-05-05 Šventojo Sosto ir Lietuvos Respublikos sutartis " Dėl santykių tarp katalikų bažnyčios ir valstybės teisinių aspektų" Šios sutarties 1 str. nurodyta, jog tiek Katalikų Bažnyčia, tiek Valstybė yra nepriklausomos bei autonomiškos kiekviena savo srityje; 10 str. 3d. nurodyta,kad Valstybė neapmokestina savanoriškų aukų Bažnyčiai ir aukų jos sielovados, švietimo ir karitatyvinei veiklai. Taigi Lietuvos Respublikos jurisdikcija vidinių Katalikų Bažnyčios finansinių reikalų organizavimo ir apskaitos tvarkymo neapima. Todėl gerbiamiems prokurorui ir FNTT specialistei nereikėtų "lįsti ne į savo daržą" ir nesukelti tarptautinio skandalo.Katalikų Bažnyčios vidinių dokumentų reikalavimas, tyrimas ir vertinimas, yra tarptautinių sutarčių nesilaikymas. Tai, yra tolygu kišimuisi į kitų valstybių vidaus reikalus. Abejoju, ar Vokietija, Prancūzija, Italija ar pan. tai toleruotų.... Pasvarstykim...

  Prieš mėnesį
 • .

  atsakymas į: nuomonė Nuoroda

  skiedalai - lai savo kieme ir vykdo veiklą, o už šventoriaus jau galioja LR įstatymai...

  Prieš mėnesį
Įkelti daugiau